Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Verslumo savaitė gimnazijoje

Publikuota: 2010 lapkričio 24 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Gimnazistai Kredito unijoje. (Živilės Milerytės nuotr.)Gimnazistai Kredito unijoje. (Živilės Milerytės nuotr.)

Lapkričio 15 – 21 dienos pagal respublikinį projektą “Drąsinkime ateitį” paskelbtos Verslumo savaite. Tuo tikslu Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientai lankėsi Kredito unijoje. Vyriausioji Kredito unijos buhalterė gimnazistams papasakojo apie ekonomiką ir bankus.

Gimnazistai sužinojo, kad Kredito unija – tai bendrovė, kuri teikia įvairias finansines paslaugas savo nariams. Taip pat padeda žmonės, kurie neturi, bet nori turėti pajamų.

Įdomu tai, kad pirmosios Kredito unijos pradėjo vystytis 19 a. Kanadoje. Lietuvoje jau yra 67 unijos, 11 kasų Šilutės rajone. Neseniai įkurta dar viena kasa Katyčiuose. O Šilutės Kredito unija kitąmet švęs 15 – ąjį gimtadienį. Mokiniai sužinojo, kad jei unija gauna pelną, turi jį pristatyti visuotiniame susirinkime. Didžiausias pelnas kažkada buvo net 60 tūkst. litų.

Gimnazistai domėjosi ir internetine bankininkyste. Tai labai patogus, greitas, patikimas ir naudingas būdas pinigams pervesti arba tvarkyti sąskaitas internetu. Turbūt įdomiausia buvo, kad jau nuo 16 m. galima turėti savo sąskaitą, bet bent vienas iš tėvų turėtų būti unijos narys.

Kredito unija yra pranašesnė už bankus, kadangi duoda daugiau, bet gauna mažiau pelno. Unija žmonėms padeda, o ne iš jų gyvena. Per krizę unija augo, nes žmonės renkasi, kas jiems geriausia.

Idilija Giržadaitė, jaunoji Šilutės pirmosios gimnazijos žurnalistė

1 skaitytojų komentaras
admin 2010 lapkričio 24d., 16:5184.15.191.110

Savo nuomonę parašykite čia, arba junkitės prie skaitytojų forumo – forum.silutesetazinios.lt

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą