Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

“Naujųjų valstiečių” politika

Publikuota: 2010 lapkričio 22 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Šį kartą V. Pozingiui pavyko 'išmaudyti' net ir aršiausius politinius oponentus. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Šį kartą V. Pozingiui pavyko 'išmaudyti' net ir aršiausius politinius oponentus. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutėje valstiečių liaudininkų marionetėmis kartais tampa net ir aršiausieji politiniai oponentai.

Spalio 27 d. net trys ketvirtadaliai Šilutės r. savivaldybės tarybos narių pasirašė kreipimąsi į LR Seimą dėl savivaldybių biudžetų mažinimo, nė nenutuokdami, kad dalyvauja Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos gerai apgalvotoje priešrinkiminėje akcijoje.

Šilutės r. savivaldybės meras, rajono valstiečių liaudininkų lyderis Virgilijus Pozingis tada aiškino, kad sprendimą kreiptis į LR Seimą dėl savivaldybių biudžetų mažinimo 2011 metais priėmė Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) taryba. Ir jis nemelavo. Toks sprendimas, tiesa, kiek kitokiu pavadinimu – “Dėl 2011 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto” – LSA taryboje išties buvo priimtas. Tačiau meras apdairiai nutylėjo, kad tarybos nariams pakištas pasirašyti raštas tik įžanginėje dalyje iš dalies atspindi LSA tarybos priimtą sprendimą, o visa kita – tai jau Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos “piaras”.

Būtent toji įžanginė dalis – “Mes, žemiau pasirašę Lietuvos miestų ir rajonų politikai nepritariame Lietuvos Respublikos Vyriausybės pateiktam Lietuvos Respublikos Seimui 2011 metų biudžeto projektui, kuriuo siūloma beveik 300 milijonų litų mažinti savivaldybių biudžetus…” – greičiausiai ir bus užliūliavusi Šilutės politikus, kad tie kibo pasirašyti kreipimąsi į LR Seimą, nė nepasivarginę jo viso perskaityti.

Užtat dabar jie graužia sau nagus, kad savo parašais parėmė Seimo narių valstiečių liaudininkų pasiūlymą palikti savivaldybėms kiek didesnę gyventojų pajamų mokesčio dalį, taip pat reikalavimą skubiai svarstyti dėl platesnio nekilnojamojo turto apmokestinimo ir kita. Ką bekalbėti apie baigiamąją kreipimosi dalį, kur valstiečių liaudininkų “savišvieta” liejama atviru tekstu: “Analogišką savivaldybių biudžetų pajamų mažinimą Vyriausybė parengė praėjusiais metais, žadėdama, kad toks sprendimas bus laikinas. Tada Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga inicijavo peticiją, kurią per trumpą laiką pasirašė šimtai savivaldybių tarybų narių, dešimtys merų…”

Ant valstiečių liaudininkų užmestos meškerės neužkibo tik keturi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Taryboje, taip pat liberalcentristas Steponas Kazlauskas ir “darbietis” Saulius Stankevičius. Pastarieji du tądien buvo išvykę.

Beje, lapkričio 16 d. Šilutės r. savivaldybė gavo Ministro Pirmininko kanclerio Deivido Matulionio pasirašyto rašto Finansų ministerijai kopiją. Šiuo raštu Premjero kancleris prašo ministerijos išnagrinėti Šilutės rajono savivaldybės mero (ne Tarybos – red. pastaba) keliamą klausimą dėl savivaldybių biudžetų mažinimo ir įvertinti rengiant ir teikiant Vyriausybei patobulintą 2011 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą.

8 skaitytojų komentarai
admin 2010 lapkričio 22d., 18:5184.15.185.196

Savo nuomonę parašykite čia, arba junkitės prie skaitytojų forumo – forum.silutesetazinios.lt

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

valstietis 2010 lapkričio 22d., 19:0584.15.191.242
“Tikslas pateisina priemones”, – kardinolas Rišeljė (1585–1642, Prancūzija).

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 3

Atsakyti

tv 2010 lapkričio 22d., 20:5878.61.76.156
Molis, molis , o arogantus ,,padarė”. Bet žmonės turėtų įvertinti jo būdo bruožus, juolab , kad nebe pirmą kartą visus išduria.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

barzdaskutys 2010 lapkričio 22d., 22:0978.61.31.33
Na ir vel nepavyko nusiskusti,bijau,kad viena diena pasipjaus.Gaila butu mero.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Aurelija 2010 lapkričio 23d., 09:0788.119.4.140
Eilinė situacija: padėjo parašą, net neskaitė, kur, o dabar šaukia, kad apgavo. Reikėjo pasiskaityti, juolab, kad yra atsakingi prieš kitus t.y. gyventojus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

Požirgis 2010 lapkričio 23d., 09:4685.206.87.61
Na, dabar , manau, Pozingis ir jo valstiečiai užsitrauks visų partijų nemalonę ir kitoje kadencijoje mes jų nebeturėsime valdžioje.Ačiū Dievui. Nes per dabartinį melą valstiečiai nei kaimo, nei miesto nebemato…Ypatingai tokie valstiečiai, kaip Pozingis, Sauspreškis, Čvanovas ir Čeponis…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 0

Atsakyti

Kaimas 2010 lapkričio 23d., 18:5084.15.191.184

Eikit sau nejaugi išsirinkome nemokančius nei skaityti, nei rašyti. Nors vieną daiktą moka labai gerai – pinigus skaičiuoti.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Ex 2010 lapkričio 23d., 22:4584.32.215.37
Prieš porą savaičių teko bendrauti su šiuo, nuotraukoje esančiu dėdžiu. Nuo “įspūdžio” dar lyg šiol negaliu sudėlioti jo apibūdinimo. Man jie (visas trejetas) kažko priminė iš atgimimo laikų užsilikusius naujuosius lietuvius. Šilutė, tai jų UAB’as, o mes visi jų prarabai. Apie šio dėdžio bendravimo kultūrą net nėra ką kalbėti, o žodynę be žodžių “įsakyti”, “įpareigoti” nerasta “paprašyti”.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą