Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sekunų gatvės paslaptis

Publikuota: 2016 spalio 17 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Šio namo savininkai savavališkai ėmėsi tvarkytis už savo sklypo ribos, valstybinėje žemėje. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Šio namo savininkai savavališkai ėmėsi tvarkytis už savo sklypo ribos, valstybinėje žemėje. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Virgilijus Pozingis neigia kalbas, kad tai jis stato namą Šilutės miesto pakraštyje.

Sekunų gatvės gyventojai sako, kad namo jų kaimynystėje (Sekunų g. 10) statybomis ir įrengimu rūpinasi Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pozingis. Tačiau pastarajam tų žmonių žodžiai – ne argumentas. „Aš lietuviškai tau sakau: nieko nestatau ir jokio namo neturiu“, – piktai atrėžė V. Pozingis, telefonu paklaustas, ar tai jis stato namą Sekunų gatvėje.

Dokumentai rodo, kad tas namas priklauso Kaune gyvenančiai porai. Gal jie V. Pozingio giminaičiai? Tačiau pastarasis to nei paneigė, nei patvirtino, jam būdinga maniera pareiškęs, kad tai ne mūsų reikalas.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nors V. Pozingis mūsų ir neįtikino, tačiau, kaip sakoma, nepagautas už rankos…

Kita vertus, ir be mūsų yra kam gaudyti.

Savivalė valstybinėje žemėje

Viskas prasidėjo nuo to, kad rugsėjo pabaigoje mus pasiekė informacija apie galimą savivalę valstybinėje žemėje.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė kreipėsi į Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą su skundu, kad Sekunų g. 10 namo savininkai valstybinėje žemėje, už savo valdos ribos, savavališkai išlygino žemės pagrindą, pasodino medelių, įrengė krepšinio stovą, o pakraščius apsodino pušaitėmis.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas, remdamasis miškų kadastro duomenimis, nustatė, kad minimas žemės plotas nepatenka į valstybinių ar privačių miškų teritoriją, todėl tarybos narės skundą persiuntė Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT) Šilutės skyriui.

Spalio 11 d. NŽT Šilutės skyriaus specialistės Indrė Nausėdienė ir Astrida Daukintienė atliko patikrinimą. Tačiau žemės sklypo (Sekunų g. 10) savininkai, nors apie planuojamą patikrinimą jie buvo informuoti iš anksto, nustatytu laiku prie savo valdos nepasirodė.

Todėl Nacionalinės žemės tarnybos specialistės vienos pačios apžiūrėjo savavališkai naudojamą valstybinės žemės plotą ir surašė aktą: žemės sklypas apsėtas žole, apsodintas pušaitėmis, vaismedžių sodinukais. Medeliai, anot I. Nausėdienės, turėtų būti panaikinti.

Krepšinio stovo nebėra

Krepšinio stovo NŽT specialistės jau nerado. Jo jau nebuvo ir rugsėjo 30 d., kai pirmą kartą ten apsilankėme. Tačiau tuomet dar matėsi betoninis pamatas. O spalio 4 d. jau ir jis buvo paslėptas po žemėmis.

Sekunų gatvės gyventojai tuomet sakė, kad 10-oj0 namo statybomis rūpinasi V. Pozingis. Esą jis tvarkosi ir valstybinėje žemėje už sklypo tvoros.

Tačiau, kaip jau buvo minėta, V. Pozingis tvirtina, kad Šilutėje nestato jokio namo.

Bus vaikų žaidimo aikštelė

Vis dėlto savivaldybės tarybos narės skundas paskatino Sekunų g. 10 valdos savininkus imtis priemonių savo savivalei įteisinti.

Spalio 6 d. NŽT Šilutės skyrius išdavė sutikimą įrengti toje teritorijoje vaikų žaidimo aikštelę.

Į NŽT dėl sutikimo įrengti aikštelę rugsėjo 28 d. kreipėsi Šilutės rajono savivaldybės administracija, sulaukusi Sekunų gatvės gyventojų prašymo. Bent jau taip teigia savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, atsakydamas į mūsų paklausimą.

9 skaitytojų komentarai
matantis 2016 spalio 17d., 17:1378.57.212.126
Nuo kada valstybineje zemeje nupjauti zole ir pasodinti medi yra blogi darbai? Pala pala, ar cia skundzia ne ta veikeja, kurios ambrozdeliai patvoriais prismaigstyti? Matyt atvaziavo ismeigti savo ambrozdelio, o ten zole nupjauta ir medeliai pasodinti….. Susirupino moteris….

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 34 Thumb down 31

Atsakyti

Anevas 2016 spalio 17d., 21:0678.61.117.233
Kur valstybinė,kur Privati žemė? ar skiria uspaskih,karbauskis ir kestras?,Kur gyvenate?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

to matantis 2016 spalio 18d., 08:4078.61.17.144
reikia ne tik matančiu būti, bet ir MĄSTANČIU… tokie kaip apsodina valdišką žemę, tai paskui kaimynai nebeturi pro kur į savo namus patekti…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

Hm... 2016 spalio 17d., 19:2890.138.239.87

Gėda turėtų būti Sandrai Tamasauskienei, kad tokiais niekais užsiima. Juk reikėtų skatinti žmones ne tik savo kieme tvarkytis, bet ir už tvoros nepatingeti šiukšles susirinkti, piktžoles issiraveti… O čia, mat, skundas už savivaliavima… Tai gal ir akcijos DAROM metu, poniai Sandrai reikėtų imti skundus rašyti. Juk savivaliaujama valstybinėje žemėje…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 30

Atsakyti

Anevas 2016 spalio 17d., 20:2978.61.117.233
Dar Virgis pasako,kad valstietis,karves augint ruošia?MATININKAS PATS ŽŪM baigė,,Nane taip matavo.Karvių dar nešaudo,jukdarys

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 4

Atsakyti

Atkatų meistras 2016 spalio 17d., 20:59185.11.180.67
Aišku labai gerai kai tvarko ir valstybės žemę. Iškeliame žaidimo aikštelę, medelį pasodiname ir ta žemė “apsaugota” nuo kaimynų. Klasikinis būdas savo žemės plotą padidinti. Labai gerai, kad kas kelia klausimą viešai, nes jau visi apsamanyje, visi numoja rankas į atkatus. Bet ne apie ta.
O apie tai, kad teoriškai šis namas ne Pozingio ir kuomet Pozingis tūno savivaldybėje kauniečių šeimos namas kyla, kai Pozingis išpirdolintas, kauniečių namas balandom. Lai nemulkina. Paklauskite bet ko, visi patvirirtins, kad tai Pozingio namas, net statybininkai. Kodėl jis neapiformina ant saves? Todėl, kad suvedus pajamas ir išlaidas kažkaip netikėtai atsirastu beprotiškas pajamų skirtumas? Reiktų pagrysti pinigų kilmę. O kaip?
Kitas reikalas. Ponas Karbauskis eina prieš sistemą, jis eina prieš visokius Pozingius. Teoriškai, per tv ekranus kalba, bet praktiškai Pozingis yra partijos pirmininkas Šilutėje. Pasistato visokius šventus Nausėdas ir mulkiną tautą.
Politika nešvarus reikalas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 28 Thumb down 4

Atsakyti

algimantas 2016 spalio 18d., 06:3984.15.187.99
pilnai pritariu . Tai naglas otkatu meistras . Bet balsuosiu uz Nauseda – tikedamasis kad ta otkatu meistra patalpins ten kur jam vieta .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 7

Atsakyti

Anevas 2016 spalio 18d., 18:2278.61.117.233
Pozingis,Jakas,Kazlau,Stankeičius,tarybos,nariai ?Kur golfo aikštelė?Nėr niekur pasportuot

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Ramunas 2016 spalio 18d., 19:3278.129.251.49

Dabar matote žmonės kodėl negalima balsuoti už Nausėdą ir jo atstovaujamus valstiečius?

Tik ne už valstiečius! Rusiškų trąšų ir kombainų importuotojas Ramūnas Karbauskis – tai naujasis Viktoras Uspaskichas.

Visa tiesa apie “gelbėtoją” Ramūną Karbauskį ir jo valstiečių partiją čia
https://www.facebook.com/VALSTYBE/posts/10154553803337207
ir dar papildomai čia
https://indd.adobe.com/view/f3b90f04-d2da-4eee-8a91-b3fa8fdd8f63
Žiūrėkite paskutinį puslapį.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Atsakyti

Rašyti komentarą