Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Skardžius reikalauja pakartotinių Seimo rinkimų Šilutėje

Publikuota: 2016 spalio 14 Kategorija: Aktualijos, Seimas 2016

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Reaguodamas į Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pranešimą, kad policija išaiškino galimą balsų pirkimą per išankstinį balsavimą Seimo rinkimuose Šilutės vienmandatėje apygardoje spalio 6 d., bei Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio teiginį, kad čia nustatytas tam tikras sisteminis balsų pirkimo faktas, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į Seimą Šilutės vienmandatėje apygardoje, Seimo LSDP frakcijos narys Artūras Skardžius pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl spalio 9 d. šioje apygardoje vykusių rinkimų rezultatų pripažinimo negaliojančiais ir pakartotinių rinkimų organizavimo.

Remiantis Policijos departamento pranešimu, pagal Tauragės apskrities vyriausiame policijos komisariate gautą anoniminę informaciją apie galimą rinkėjų papirkinėjimą tą pačią, t.y. spalio 6-ąją, dieną pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti rinkėjus Šilutės vienmandatėje apygardoje. Atlikus pirminius veiksmus, nustatyta, kad Šilutės gyventojai, per rinkimus į Seimą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlė balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai iš partijų. Sprendžiant iš Policijos generalinio komisaro pavaduotojo E. Šilerio spaudos konferencijoje išsakytų žodžių, galimo sisteminio balsų papirkinėjimo šešėlis Šilutėje krenta ant partijos „Tvarka ir teisingumas“.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, atliktos kratos įtariamųjų gyvenamosiose ir negyvenamosiose patalpose, jų metu rasta bylai reikšmingų daiktų. Sulaikyti 7 įtariamieji, tarp kurių galimi organizatoriai ir vykdytojai, jie apklausti. Taip pat nustatyti ir apklausti papirktieji asmenys. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami kiti procesiniai veiksmai, visa informacija bus perduota Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos paskelbtus rezultatus1 , balsų pasiskirstymas tarp kandidatų buvo neženklus, ypač tarp antroje, trečioje ir ketvirtoje vietoje esančių kandidatų, kuriuos skyrė tik keli šimtai rinkėjų balsų.

Spalio 9 d. Seimo rinkimuose Šilutės vienmandatėje apygardoje dalyvavo aštuoni kandidatai: 1. Artūras Skardžius (Lietuvos socialdemokratų partija); 2. Kęstas Komskis, (partija “Tvarka ir teisingumas”); 3. Alfredas Stasys Nausėda (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga; 4. Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai; 5. Algirdas Gečas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis; 6. Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)); 7. Aloyzas Ignašius (Darbo partija); 8. Rimantas Jaruškevičius (Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija)).

Remiantis žiniasklaidos pranešimais: „Su tyrimu susiję šaltiniai 15min pasakojo, kad <…> Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše balsus pardavusiems rinkėjams buvo nurodoma reitinguoti partijos vicepirmininką K. Komskį“; „BNS šaltiniai patvirtino, kad tyrime dėl galimo balsų pirkimo figūruoja Seimo vicepirmininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio pavardė.“.

Pasirodžius pranešimams apie galimą balsų pirkimą Šilutės vienmandatėje apygardoje partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmasis vicepirmininkas Kęstas Komskis sustabdė savo narystę šioje politinėje partijoje.3

Aukščiau išdėstytos aplinkybės leidžia daryti prielaidą, jog į viešumą iškelti įtarimai dėl to, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ iškelto kandidato Kęsto Komskio naudai buvo perkami balsai Šilutės vienmandatėje apygardoje, yra galimai pagrįsti, o spalio 9 d. Šilutės vienmandatėje apygardoje (Nr.32) vyko nedemokratiški rinkimai, kadangi buvo galimai paveikta ir kontroliuojama rinkėjų valia balsuoti už konkretų kandidatą, trukdoma laisvai įgyvendinti rinkimų teisę galimai tiesiogiai (arba netiesiogiai) perkant Šilutės apygardos reikšmingą rinkėjų balsų skaičių. Tai galėjo turėti esminę įtaką Šilutės vienmandatės apygardos (Nr.32) rinkimų rezultatams, o dabartiniai VRK paskelbti rezultatai negali būti laikomi tiksliais ir atitinkančiais rinkėjų valią nei vieno šioje rinkiminėje apygardoje iškelto kandidato atžvilgiu.

Atsižvelgiant į galiojantį teisinį reguliavimą bei Konstitucinio Teismo pateiktus išaiškinimus analogiškais Seimo rinkimų įstatymų pažeidimų atvejais, laikytina kad spalio 9 d. Šilutės vienmandatėje apygardoje (Nr.32) buvo padaryti šiurkštūs demokratiškų, laisvų ir teisingų rinkimų, taip pat rinkimų proceso sąžiningumo ir skaidrumo, principų pažeidimai. Tai sudaro pagrindą abejoti rinkimų rezultatų legitimumu ir teisėtumu Šilutėje bei savaime traktuotini turinčiais esminę įtaką rinkimų rezultatams šioje apygardoje.

lsdp.lt inf.

9 skaitytojų komentarai
Šilutiškė 2016 spalio 15d., 08:4790.130.138.206
Šikna svyla… Griebiasi paskutinio šiaudo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 54 Thumb down 9

Atsakyti

lina 2016 spalio 15d., 10:2678.61.4.195
Atia, Skardžiau, atia:)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 51 Thumb down 8

Atsakyti

Gorodeckas 2016 spalio 15d., 12:1390.140.197.104
Lai pirma tas Skardžius pasižiūri į savo kumyro Gorodecko veidą. Ar ne per jį jau turėjome pakartotinus rinkimus ir kokios partijos naudai dirbo. Takart mastai buvo visai kiti. Norėčiau paklausti Skardžiaus kieno pastangomis Gorodeckas glaistomas. AčiŲ Dievui Skardžiaus nebėra ir geriau, kad jo seime iš vis nebūtų. Šventuolis joptikmat.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 44 Thumb down 9

Atsakyti

algimantas 2016 spalio 15d., 13:4384.15.180.124
o ka pono Skardziaus bendrapartieciai isdarinejo per savivaldos rinkimus . Ne vien tik komskinius bet ir socdemus vyt lauk reikejp ir reikia . aiki siol ” tempia guma ” su Gorodeckiu .
Bet man atrodo artyeja galas ir Sepuciui ir Laurinaiciui ir ju klapciukui Gorodeckiui . Ateis nauja koalicija – reikia ir mums vienytis ir stengtis juos isstumti is politinio gyvenimo . O Skardziui – bai , bai……

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 42 Thumb down 6

Atsakyti

vietinis 2016 spalio 17d., 07:1085.206.11.3

Vnž, rinkimai Šilutėje turį vykti tol kol bus išrinktas Skardžius :D

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

vietinis 2016 spalio 17d., 07:3885.206.11.3
Skardžius draskosi todėl, kad iš 14 vietos buvo nureitinguotas į 23, o socdemai daugiamandatėje tepaėmė 13 vietų, tad Skardžiukui Seimo durys užsidaro, vienintelis šansas pakartotiniai rikimai Šilutėje, bet labai abejoju ar šilutiškiai už jį balsuos. Ate Skardžiau, eik į darbo biržą :D

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 5

Atsakyti

LVŽS 2016 spalio 17d., 08:40185.100.86.86
Nesu tikras, bet man atrodo priešingai. Iš 23 pakilo į 14.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 1

Atsakyti

vietinis 2016 spalio 17d., 10:2485.206.11.3

Aha apsirikau, galėtų moderatoriai įvesti funkciją ištrinti savo komentarą.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Oplia 2016 spalio 17d., 11:3088.119.138.11

Klaida – Skardzius iš Nr. 23 nureitinguotas aukštyn į Nr.14. Po gerb. ATA Požėlos mirties, A.Skardžius jau ir kitame Seime bus europarlamentaras.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 5

Atsakyti

Rašyti komentarą