Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Katyčiai nori golfo aikštyno

Publikuota: 2010 lapkričio 10 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Katytiškiai, anot J. Tamavičienės (kairėje), norėtų mažojo golfo aikštyno. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Katytiškiai, anot J. Tamavičienės (kairėje), norėtų mažojo golfo aikštyno. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Tai joks pokštas, o rimti katytiškių pasvarstymai apie galimybę įrengti savo miestelyje mažojo golfo aikštelę, kad ne tik kaimo jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus gyventojai turėtų kur po darbų “nuleisti garą”.

Apie norą savo gyvenvietėje įrengti pirmąjį golfo aikštyną Šilutės rajone šio trečiadienio rajono seniūnų pasitarime prasitarė Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė.

Seniūnų pasitarime daugiausia buvo kalbama apie vietos bendruomenių projektų finansavimą iš asociacijos “Lamatos žemė” vietos plėtros strategijai įgyvendinti skirtų lėšų.

Panašu, kad Šilutės r. savivaldybės meras Virgilijus Pozingis, kuris šį kartą vedė seniūnų pasitarimą, neketina keisti savo nuomonės, jog visų 11 rajono seniūnijų kaimo bendruomenėms turi būti sudarytos vienodos galimybės pagerinti sau gyvenimo ir visuomeninės veiklos sąlygas, dalyvaujant iš valstybės biudžeto ir ES fondų remiamose programose. Todėl Savivaldybės administracija, kaip viena iš asociacijos “Lamatos žemė” steigėjų, parengė rekomendaciją, kaip šios asociacijos vietos plėtros strategijos lėšos turėtų būti paskirstytos seniūnijoms.

Kintuose šiuo metu restauruojami Vydūno kultūros centro pastatai, anksčiau ar vėliau turėtų pajudėti ir Minijos kaimo krantinių sutvarkymo projektas. Į šiuos du objektus bus investuota iš viso apie 10 mln. litų, todėl rajono valdžios vyrai mano, kad Kintų seniūnijai iš “Lamatos žemės” pinigų kapšo nereikia skirti nė cento.

Į antrą vietą nuo galo pagal siūlomą skirti finansavimą Savivaldybė pastatė Švėkšnos seniūniją (200 tūkst. litų), kuriai, tikimasi, bus skirta per 1 mln. litų finansinė parama pagal Lietuvos kaimo plėtros programą Bendruomenės centrui centrinėje Švėkšnos miestelio Liepų aikštėje įrengti. Dar 462 tūkst. litų iš šios programos tikimasi gauti Inkaklių kaimo bendruomenės namų pastatui sutvarkyti.

Didžiausią pinigų sumą – 1,2 mln. litų iš “Lamatos žemės” pinigų krepšelio rajono valdžia norėtų skirti Šilutės seniūnijai, o Saugoms – 200 tūkst. Lt mažiau. Likusioms seniūnijoms Savivaldybė siūlo skirti nuo 350 tūkst. iki 700 tūkst. litų, priklausomai nuo gyventojų skaičiaus ir jose jau  įgyvendinamų arba ruošiamų pradėti projektų, finansuojamų iš kitų šaltinių.

Spalio 20 d. baigėsi pirmasis kvietimas teikti paraiškas paramai iš “Lamatos žemės” pinigų krepšelio gauti. Sulaukta vos dviejų paraiškų, kurias pateikė… Šilutės r. savivaldybės administracija – tai Degučių bendruomenės namų sutvarkymo projektas (250 tūkst. litų) ir Rusnės kultūros namų remontas (690 tūkst. Lt).

Ne visi seniūnai šį trečiadienį galėjo pasakyti, kokių projektų ketina imtis jų kaimų bendruomenės. O iš tų projektų, kurie jau baigia susigulėti bendruomenių galvose, originaliausias pasirodė katytiškių samanymas įrengti savo gyvenvietėje mažojo golfo aikštyną.

Antrasis kvietimas teikti paraiškas paramai iš “Lamatos žemės” pinigų krepšelio gauti turėtų būti paskelbtas 2011 – ųjų pradžioje. Todėl meras V. Pozingis įpareigojo seniūnus nedelsiant pasitarti su savo bendruomenėmis, kaip jos pasidalys seniūnijoms numatytus skirti tūkstančius, o ateinantį pirmadienį pateikti Savivaldybei numatomų įgyvendinti projektų sąrašus.

Taip vadinamiems stambiems vietos plėtros projektams iš viso numatyta skirti beveik 6,1  mln. litų. Dar apie pusantro milijono palikta rezerve, iš kurio vėliau bus finansuojami mažesnės apimties projektai.

1 skaitytojų komentaras
Socializmas 2010 lapkričio 12d., 20:1685.206.87.61

O, mes Jaunimo kvartalo gyventojai norime NBA arenos …: ))). Va, kur išlenda skurdumas mąstymo ir blaškymosi mūsų valdžios. Tai yra nematymas visumos, ko mums reikia. Tik pinigų dalinimas pagal pažintis ir politinę priklausomybę.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą