Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: kai suvienija meilė knygoms

Publikuota: 2016 rugpjūčio 29 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.

Paskutinę rugpjūčio savaitę saulė vis dar lepina šiluma, dangus džiugina žydru skaistumu, o vėjai ilsisi paunksmėse, bet norom ar nenorom kiekvienas pastebime artėjančio rudens ženklus: vieną kitą pageltusį medžio lapą, pakitusį rasotų pievų kvapą, raustančius šermukšnius. Tačiau visi metų laikai savotiškai žavūs, o knygoms skaityti – visuomet tinkamas metas.

Jaunieji knygų mėgėjai ketvirtadienio popietę, likus lygiai savaitei iki rugsėjo pirmosios, susirinko į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelį, kur vyko skaitymo piknikas „Vasarą palydint…“.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šildomi saulės ir geros nuotaikos dalyviai dalijosi mintimis apie laisvalaikį bibliotekoje ir knygas. Visi pasipasakojo, kokio žanro literatūra jiems labiausiai patinka, kokiais kriterijais vadovaujasi rinkdamiesi literatūrą: knygos viršeliu, pavadinimu, autoriaus vardu, anotacija, draugų atsiliepimais ar nuojauta.

Tarp susirinkusiųjų buvo ne tik skaitytojų, bet ir kūrėjų. Štai Brigitai Sūdžiūtei yra tik septyneri metai, tačiau ji jau rašo eilėraščius. Keletą linksmų eilių autorė sutiko ir garsiai perskaityti. Jaunasis rašytojas Lukas Arlauskas irgi pradėjo anksti kurti – mokydamasis pradinėse klasėse. Būdamas penktokas dar rimčiau ėmėsi rašymo, o šiandien jau yra išleidęs ne vieną pasakojimų knygą. Jis sutiko paskaityti porą savo kūrybos tekstų, pasidalijo patirtimi, kada jam geriausias metas rašyti, kokį kelią reikia nueiti, norint, kad knyga išvystų pasaulį, o pasaulis – knygą, papasakojo, kokį džiaugsmą teikia galimybė kurti. Lukas prasitarė, kad yra linkęs išbandyti save įvairiose srityse: be prozos tekstų dar rašo eiles, sukūrė žodžius dainai.

Vasaros palydėtuvių dalyviai artimiau susipažino su labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ veikla ir kasmet organizuojamu Nacionaliniu vaikų literatūros konkursu. Fondo tikslas – skatinti vaikus kuo daugiau skaityti, pasirūpinti, kad gera vaikų literatūra būtų pasiekiama kiekvienam. Susirinkusieji dovanų gavo net po dvi fondo „Švieskime vaikus“ išleistas knygas. Aptartas ir antrus metus iš eilės leidyklos „Alma littera“ inicijuotas paauglių ir jaunimo literatūros konkursas bei išleistos konkurso nugalėtojų knygos.

Knygų mėgėjai vieningai pripažino, kad skaitymas ir kūryba – puikus būdas turiningai praleisti laiką, atsipalaiduoti, atsiplėšti nuo realybės, keliauti mintimis. Svarstyta, kad reikėtų skaitymo malonumu dalintis dažniau, ne tik vasarą palydint. Kas žino, galbūt rudenį…

Ignė Zarambaitė, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

Rašyti komentarą