Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos savivaldybės – prieš jų biudžetų mažinimą

Publikuota: 2010 spalio 28 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Lietuvos savivaldybių asociacija (toliau – LSA) parengė kreipimąsi į LR Seimą, kuriuo reikalaujama nemažinti šalies savivaldybėms 2011 metų biudžetų, kaip siūloma Vyriausybės parengtame kitų metų Lietuvos biudžeto projekte.

Pirmieji LSA kreipimąsi į Seimą šį ketvirtadienį pasirašė Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai.

LR Vyriausybės parengtame 2011 metų šalies biudžeto projekte numatyta sumažinti šalies savivaldybių biudžetus dar beveik 300 milijonų litų, dalį dabar savivaldybėms tenkančių pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio nukreipiant į valstybės biudžetą.

LSA įsitikinusi, kad atsigaunant šalies ekonomikai, Vyriausybės užmojai dar kartą mažinti savivaldybių biudžetus, formaliai išlaikant tuos pačius įsipareigojimus gyventojams, pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus, tarptautinę savivaldos teisę, taip pat elementarius protingumo kriterijus.

“A. Kubilius ir visi jo kabineto ministrai, o taip pat valdantieji Seimo nariai, norėdami apriboti savivaldybių finansus, turi tiksliai pasakyti žmonėms, kurių paslaugų gyventojams savivaldybės turi atsisakyti: nutraukti mokyklų šildymą, uždaryti senelių ir vaikų namus, vėl išleisti nemokamų atostogų ugniagesius ir policininkus?”- savo kreipimęsi retoriškai klausia LSA.

Savivaldybių asociacija reikalauja, kad Seimas pritartų kai kurių parlamentarų pasiūlymui, kad kitąmet savivaldybėms atitektų ne 61 proc. gyventojų pajamų mokesčių, kaip siūlo Vyriausybė, bet 69 proc.

Taip pat reikalaujama skubiai Seime svarstyti dėl platesnio nekilnojamojo turto apmokestinimo ir kitų galimybių, kaip papildyti biudžetą, ir nedidinti jo deficito.

Šilutės r. savivaldybės meras Virgilijus Pozingis pranešė rajono tarybai, kad tokiam kreipimuisi į LR Seimą balsuodami pritarė visi LSA nariai. Mero teigimu, Asociacija yra pasiryžusi netgi kreiptis į teismą, jeigu Seimas kartais sumanytų nepaisyti jos reikalavimų.

Šilutėje LSA kreipimąsi į LR Seimą dėl savivaldybių biudžetų mažinimo pasirašė 17 rajono tarybos narių iš 20 – ties dalyvavusių posėdyje.

Rašyti komentarą