Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Dėl Meno mokyklos ir ne tik

Publikuota: 2010 spalio 22 Kategorija: Nuo'monės

Jonas Jaunius. (siluteseatzinios.lt archyvo nuotr.)Jonas Jaunius. (siluteseatzinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojo Jono Jauniaus mintys, perskaičius Oresto Lidžiaus pamąstymus apie Šilutės rajono vaikų meninį ugdymą str. “Vaikų ateitį “pravalgo” politikai”.

“Sveiki, kraštiečiai.

O aš manau, kad daug bėdų prasideda nuo galvojimo, jog yra absoliuti tiesa. Viskas teisingai bus sudėliota Paskutinio teismo dieną… Ar tinkamai jos sulauksime, jeigu kaimyniškai pyksimės?

Diskusijoje dėl Meno mokyklos yra tik mokyklos mokytojų ir tą mokyklą lankančių vaikų tėvelių tiesa. Bent jau viešai aptarinėjama.

Antradienį į Ekonomikos komitetą atėjo daug piktų žmonių – išėjo susimąstę. Trečiadienį po Teritorijų komiteto posėdžio dalis išėjo su šypsenomis ir juokavo – ryt ateisime su pyragais, ar bus kavos? O ketvirtadienį, į Socialinių reikalų komitetą dalis išvis nebeatėjo, buvo kiti. Nebuvo ir spaudos atstovų. O kodėl? Ir įdomiausia, kad būtent Socialinių reikalų komitetas prižiūri Meno mokyklą. Jo nuomonė yra svarbiausia (reikia ar ne reorganizacijos, siūlyti ar ne uždaryti ar plėsti skyrius ir t.t.), jeigu mes laikytumėmės Tarybos darbo reglamento. Tai kodėl visuomenei pristatoma tik dalis tiesos, kodėl parašę straipsnį skambia antrašte (ir net skaičius kai kur su klaidomis įrašę), nenorime parodyti visų problemų ir visų nuomonių?

Spaudos atstovų prašau nesupykti už paskutinį sakinį, bet iš daugelio vakar posėdyje kalbėjusių, du pasisakymai labai sutampa su šio straipsnio ir dalies komentarų minimomis problemomis. Manau, kad visuomenė būtų laimėjusi, jeigu jie būtų paviešinti. Deja, aš neturiu galimybės pateikti tų kalbų pažodžiui. O Tarybos narė Dalia Drobnienė kalbėjo apie žmonių (Tarybos narių ir ne) tarpusavio pasitikėjimą bei bendravimą. Kaip galima ateiti ir ieškoti sutarimo, jeigu jau turi išankstinę neigiamą nuomonę? Man pasirodė, kad Meno mokyklos ginti atėję žmonės suprato, ką jiems sakė Dalia. Bet dar įdomiau pareiškė Aidas Antanaitis (Vėjo jėgaines statančios įmonės atstovas). Jis pasiūlė į Komitetų posėdžius pakviesti būsimų savivaldos rinkimų kandidatus, kad pamatytų kas tai per darbas. Jo nuomone, visų partijų kandidatų sąrašai sutrumpėtų.

Ir kad jau paminėjau rinkimus, tai negaliu nepaminėti dar vienos absoliutinamos tiesos. Žinau, kad „visa valdžia vienoda bloga“, bet neteisūs, kas nemato gerų darbų. Tik tai jau atskira kalba. Bet kodėl mes 20 metų sakome, kad valdžia bloga, ir vis einame su ja kalbėtis tik po rinkimų? Kodėl rinkdami Seimo narius skundžiamės šilumos, šiukšlių ir kitais mokesčiais, bet neklausiame jų: koks bus naujas Savivaldos rinkimų įstatymas? Taigi koks rinkimų įstatymas ir Savivaldos įstatymas, tokie ir rezultatai (bent jau atitinkama dalimi). Prasidės rinkimų maratonas, ir prasidės klausimai: kodėl, kaip, kas? O ar bandėme mes to paklausti Seimo narių dar iki tol, kol jie balsavo už tokį įstatymą? Su kuria savo rinkėjų dalimi jie tai aptarė?

Ekonomikos komitete paminėjau, kad yra norinčių Šilutėje turėti moksleivių techninės kūrybos namus. Bet tai nereiškia, kad aš siekiu „nuimti“ lėšas iš Meno mokyklos ir paskirti kitai. Žinau, kad neužteks. Tai buvo tik pavyzdys, kad kai pinigų mažai niekas namie neperka iškart kompiuterio, fortepijono, saksofono, ledo ritulio aprangos ir dar motorolerį. Net sportinius batelius daugelis perkame už 100-150 Lt, nors sūnus labai nori išbėgti į krepšinio aikštelę su naujausiu modeliu už 300 Lt. Tai kieno tiesa tada tikresnė: sūnaus, kad „visi tokius turi“, ar tėvų?

Nėra absoliučios tiesos. Bet absoliutus yra neteisybės jausmas, neužrašytas jokiame įstatyme. Ir linkiu, kad jis pabustų ne tik kada, kai paliečiami savi interesai, bet ir tada, kai kaimynas išpila šiukšles pakelėje, kai klasės draugas pasistato namą, nors neturi jokio darbo, kai… Visko ir neišvardinsi. Visi žinome, kiek dažnai pasijuntame apgauti…

Ir gerai, kad vyksta ši diskusija. Aš manau, kad ir Meno ir Sporto mokyklos liks, ir Technikos namai kada nors atsidarys. Nes esmė yra Jūsų ir mūsų noras, kad vaikai gautų visapusišką išsilavinimą. Bet tam reikia ir visapusiškai išprususios visuomenės, tam reikia tolerancijos. Ateikite, pasitarsime ir sugalvosime geriau (tikiuosi).

Su pagarba, Jonas Jaunius”

23 skaitytojų komentarai
vot 2010 spalio 22d., 15:2678.61.24.50
Matot kviečiama pasitarti tik po to, kai tėvai nesutinka su valdžios sprendimais, o kur buvo tartasi, kai lėšos buvo nuiminėjamos… Ir dar pastebėjimas toks: jeigu toje taryboje būtų taip sunku, tai išnyktų tradicinės 20 metų senumo pavardės.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 2

Atsakyti

Liūdnas 2010 spalio 22d., 15:5684.46.138.101
Kas dėl rinkimų… Žmonės balsuoja už jūsų sąrašus, kur po rinkimų dažniausiai pageidaujami nauji, nesugadinti žmonės staiga atsisako būti būti valdžioje. Ir valdžioje toliau sėdi tie patys. O jus vis sakot, “jus mus išrinkot”. Kaskart vis mąstau, tai man balsuoti, ar ne, nes vistiek vėl bus tas pats, tik kėdes perstumdysit tarpusavyje.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 1

Atsakyti

Linksmas 2010 spalio 22d., 16:1484.15.189.178
Būtent. Juk ir pats J. Jaunius taip pakliuvo į savivaldybę, kai A. Nausėda atsisakė mandato…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 1

Atsakyti

Daiva 2010 spalio 22d., 19:0784.15.163.204
Tai va… Kaip visada – “jūs nesupratot, ką aš norėjau pasakyti…”. Gerai, kad Orestas padarė tribūną, kurioje galima viską išversti į lietuvių kalbą:)
Dabar tikrai pajutau, kad rinkimai ant nosies:). Reiks sudalyvauti, o tai pusės linksmumo rajone nematau…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

Požirgis 2010 spalio 22d., 20:4285.206.87.61
Jonai, Jūs net neišrinktas žmonių, o savo būsimo švogerio “kilnaus poelgio” pagalba ir tapote tarybos nariu.Vicemeru tapote todėl, kad sėkmingai privertėt Pozingį “parsiduoti” už mero postą.Jūs neturite minčių ir idėjų kaip padėti Meno mokyklai, Jūs tapote Laužiko politikos įkaitu, todėl tas Jūsų pasiteisinimo straipsnis tik Jūsų bejėgiškumo požymis.Geriausiai Jūsų koaliciją apibudino Šimelionis “Šios koalicijos stiprybė- jos silpnumas “. Bet kodėl nuo Jūsų “silpnos stiprybės” turi kentėti paprasti žmonės ?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 1

Atsakyti

mis 2010 spalio 22d., 21:5084.15.163.204
Jei Jonas nebutu daugumos kareivis as pas ji ateiciau, taciau jis pirma nubalsuoja kaip Lauziks liepia po to sako -ateikit pasitarsim. Ka cia su Jumis tartis…geriau tiesiai pas Lauzika…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 1

Atsakyti

Pranius 2010 spalio 23d., 15:1378.61.24.104

Sveiki meininkai,

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Karaoke 2010 spalio 23d., 17:3185.206.87.61
Na, čia tai geras :) . Adas Nausėda užleidžia tarybos nario mandatą tam , kad Jonas Jaunius vestų jo seserį ir taptų vicemeru , kuruojančiu sportą. Tada Adas Nausėda , būdamas VŠį ” Šilutės krepšinis” direktoriumi tampa vos ne Šilutės krepšinio mecenatu ir reikalauja pinigų iš savivaldybės. Jonas Jaunius visiems aiškina koks svarbus Šilutei krepšinis, o Laužikas bando surasti tam pinigų. Tada , silpna dauguma ” susikietina”, nes postus reikia išsaugoti, ir balsuoja už pinigų skirimą krepšiniui ir jo vadovui, kažkur girdėtam Adui Nausėdai. O, kai pinigai paskirti, Adui nieko nebelieka kaip groti ir dainuoti :) , o Šilutės ” Šilutė ” tuo tarpu vos neiškrenta iš NKL. Gražu. Svarbiausia, Tvarka ir Teisingumas, ką ir atstovauja vicemeras Jonas Jaunius. O, kas tie menininkai ? Na, o menininkai tegul palaukia ” savo valdžios”. Ar taip vicemere, Jonai ?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 2

Atsakyti

Faina 2010 spalio 24d., 11:0385.206.87.61
Atsiprašau, o kelinta čia Jauniaus santuoka…? Ar šita politinė nesiskaito ..?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

Zodziu, 2010 spalio 24d., 09:1685.206.87.61
Jonai, eilini karta praleidai proga patyleti …

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

raimis 2010 spalio 24d., 11:3984.15.163.204
Ger. Jonai, Niutonas įkvėpimo semdavosi muzikoje, Einšteinas be muzkos ir meno neįsivaizdavo savo gyvenimo, bet fizikas Jonas be to galėtų apseiti ir kitiems to linki ?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

Zminde 2010 spalio 24d., 12:0178.61.229.118
Jus labai neteisus ponas Jauniau, susirinkę žmonės tikrai nebuvo pikti. Pikta buvo savivaldybės administracija, kuri į posėdį pasikvietė ir audito tarnyba. Jie tikėjo kažkokio puolimo, bet deja jo nebuvo. Šilutės meno mokyklos bendruomenė buvo labai sunerimusi, ypač po kai kurių Mūsų valdžios pasisakymų, kad pinigų skirti meno mokyklai neturime ir neturėsime šiais metais. Po tokių žodžių Jūs mieli tarybos nariai patys pamąstykite, kad ką galima pagalvoti. Nereikia liginti Meno mokyklą su privačiais Šilutės sportinių ir kitų šokių klubais(jie finansuojami pilnai iš tėvų lėšų), ir nereikia galvoti kad tėveliams sumokėjus mėnesinį mokestį visos bėdos baigėsi. Deja turėčiau priminti, kad perkame muzikos instrumentus finansuojame savo vaikų keliones į konkursus. Tai per metus sudaro nemažus pinigus, o dar papildomos pamokos pas kitus specialistus.Ir pabaigai mes esame dalis mokesčių mokėtojų, kurie išlaiko Jus, išlaiko Šilutės rajono savivaldybę, ir turime teisę ateiti pas Jus priminti Jūsų pažadus mums. Taip turime teisę kaip ir visi mokesčių mokėtojai reikalauti dalis jų būtų nukreipta ir mūsų poreikiams tenkinti .
O aplankus šią nuorodą :
http://www.cvpp.lt/index.phpoption=com_vptpublic&task=search&Itemid=65&filter_show=1&filter_jarcode=188723322&filter_type=0&limitstart=140,
matyti kad labai dideli pinigai skiriami ir kaimo bendruomenėms universalių daugiafunkcinių centrų steigimui. Aišku Jūs galite teikti, kad tai didelę sudaro ES lėšos. Bet turėčiau pasakyti, kad tai nevisos, ir ateityje jų išlaikymas pilnai guls ant mokesčių mokėtojų pečių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 0

Atsakyti

Žmotas 2010 spalio 24d., 16:3485.206.87.61
iš nuotraukos gali spresti kad bejegis

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 5

Atsakyti

Mama 2010 spalio 24d., 17:2388.119.4.86
Siūlyčiau pradėti ponui Jauniui pertvarkymus ir apmastymus nuo savęs.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

Jonas 2010 spalio 25d., 07:3288.119.52.12
Sunku, Jonai, tapus laužiko ir stasės tarnu, oi sunku. Bet galiu tik užjaust.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Jonas Jaunius 2010 spalio 25d., 13:24195.182.76.59
Sveiki.
Lengva komentuoti ir kaltinti kažkuo, kai slepiesi po išgalvotu vardu. Ir dažniausiai nekomentuoju tokių pasisakymų, bet kad jau kartojasi seni juokeliai, galiu priminti.
1. Dėl kalbėjimo “po laiko” ir „tarnavimo“ ar „netarnavimo“ kažkam.
Galiu pasakyti tik tiek, kad tais klausimais, kuriuos aš kuruoju, vyko ir vyksta daug diskusijų: daugiabučių kiemų tvarkymas, smulkus verslas (verslo liudijimai ir prekyba viešose vietose), sportas, Savivaldybės UAB valdymas ir kt. Ir tik po diskusijų aš pritariu vienam ar kitam sprendimui; ir tai labai dažnai nesutampa su administracijos ruoštasi sprendimais. AR viskas tose srityse yra taip kaip norisi? Žinoma, kad ne. Bet noriu priminti, kad 2009 metų Administracijos direktoriaus ataskaitai mes su Regina nepritarėme (ir klausimų turėjome daugiau negu opozicija), tai gal pagalvokit kas ją palaikė, nes ji be mūsų balsų buvo patvirtinta. Ir galima rasti daugiau tokių sprendimų (ateikit pasikalbėsim, parodysiu), kai viešai opozicija lyg ir kritikuoja, bet du-trys iš jų balsuoja “už”, kad tik tas klausimas būtų priimtas. Kodėl – galvokite…
2. Dėl A.Nausėdos ir “Šilutės krepšinio”.
Kartojamos standartinės frazės, o tiesa yra tokia, kad aš dar 2008 m. pasiūliau Adui pasitraukti iš direktorių. Nuo tada apie klubo reikalus jis kalbėjosi tik su Meru ir Administracijos direktoriumi. Pasiimkite ataskaitas ir pamatysite, kad skiriamų lėšų nuo 2007 m. (ankstesnė kadencija) nepadaugėjo, 2009 m. kaip ir visiems klubui buvo nuimta 10 proc.. O kai Nausėda, Bulsis ir Kuncaitis pasirašė, kad atsisako dalininkų teisių (2010 m. pavasarį), tai dabar atsirado sprendimas dėl papildomų lėšų skyrimo krepšiniui. Tai kuo čia dėtos giminės ar ne? Aš galvoju, kad krepšinis nuo to tik laimės. Yra manančių kitaip? Ateikit, pakalbėsim.
3. Dėl išrinkimo ar ne.
Taigi aš ir sakau: kodėl apie Savivaldos įstatymo bėdas kalbate dabar? Visiems trims Seimo nariams siūliau: pataisykite įstatymą, kad po rinkimų negalima būtų keisti partijų sąrašų, kad išrinktas žmogus negalėtų bent pusę metų atsisakyti mandato (tada nebūtų tarp kandidatų tų, kurie užima tam tikras pareigas). Bet visuomenė tylėjo ir tyli apie tai, todėl Seimas balsuoja kaip jam patinka (matyt, visoms partijoms tinka). Jeigu pritarti minčiai, kad aš neturiu būti Taryboje, tai ten neturi būti ir R. Plikšnio, D. Drobnienės, V. Laktionkino, R. Balandienės, R. Naujoko ir kt. Bet įstatyme parašyta: Šilutėje turi būti 27 Tarybos nariai. Ką daryti?
O jeigu manote, kad man labai reikalinga ši kėdė, tai klystate. Kai dirbau mokykloje, buvo daug nepatenkintų ir kritikuojančių, tai ir nebedirbu – tegul bando kas gali geriau. Yra norinčių pakeisti dabartinius Tarybos narius – ateikite, papasakosiu kaip susigaudyti įstatymuose, kaip čia dirbama. Kalbu nuoširdžia, nes noriu, kad Taryba dirbtų geriau. Pagal kažkieno užsakymą balsuoja tik tie, kurie kartais net sprendimų neperskaito; o aš perskaitau visus. Ir kodėl taip balsuoju galiu pakomentuoti.
4. Dėl mano santuokos.
Manau, kad tai asmeninis reikalas, darbo su šeima nepainioju ir komentuoti neturiu ką. Bet kad labai jau kažkam užkliūva. Kai tik nesugalvojama ką argumentuotai atsakyti ar konkrečiai pasiūlyti, tai nukrypstama į asmeniškumus. Toks jausmas, kad prakalbus apie mane ir Reginą, bus išspręstos visos Savivaldybės problemos. O gal tikrai: jeigu ne Jauniaus-Kulpienės santuoka, tai Šilutėje visi gyventų labai gerai? Ar jums patiems nejuokinga?…
(Tai vienintelė tema apie kurią nesiruošiu kalbėti, netgi jeigu ateisite. Po išgalvotais vardais besislapstantiems komentatoriams galiu pasakyti, kad dar mokykloje įpratau nekreipti dėmesio į pravardžiavimus.)

Sėkmės mums visiems:
- rasti sprendimą dėl Meno mokyklos (Kažkodėl niekas iš komentatorių nepasivargino pasakyti: pritaria ar ne mano pasiūlymui dėl lėšų perkėlimo iš Tarybos narių kompensacijų sąskaitos. Gal jie komentuoja Tarybos narių užprašyti? O gal tikrai nestatyti kaimuose universalių daugiafunkcinių centrų, kaip siūlo „Zminde“? O kaip tada su kultūra kaimuose?);
- rasti sprendimą dėl kitų metų biudžeto, nes Vyriausybė jį planuoja mums skirti dar mažesnį;
- rasti sprendimą, kad seniūnaičiai ir kiti aktyvūs žmonės ateitų į savivaldybę ne tik tada, kai sava kišenė pradeda tuštėti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 9

Atsakyti

Zminde 2010 spalio 25d., 20:5278.61.229.118
Sveiki dar kartą , gink dieve aš visiškai nesiūlau nestatyti tų daugiafunkcinių centrų , bet tik peržiūrėti jiems skirtas lėšas , nes dieve mano Kintuose jam skirta virš 12 mln. litų už tokios pinigus ir įvertinant gyventojų skaičių….. Mano nuomone ir žinant kainas galima 3 centrus pastatyti. Ir tai jau bus trys kaimai aprūpinti. Ir dar kartą prašau skaityti kas parašyta, ir neperfrazuoti, mano teiginių.Dėl centrų buvo mano kontroargumentas, kad “atsieit” mūsų vaikai kitokie ir pasak savivaldybės tarybos kodėl viskas tik jiems, o apie daugiafunkcinius niekas nieko nezino.O dėl tarybos narių kompensacijų sąskaitos, žinoma kad perkelti, rašikliais ir popieriumi savivaldybės administracija pasidalins.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

milda 2010 spalio 26d., 15:3781.7.87.57

na tikrai, žmonės, ar visai sąžinę praradote? Kas taip verčia domėtis kitų asmeniniu gyvenimu?.,pavydas, kerštas ar tiesiog tokie jau mes esame….pagieža ,pyktis, noras pažeminti…Matote vien bloga , o kiek žmogus gero daro ir stengiasi padaryti , per savo “trumparegystę” nematote..

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 11

Atsakyti

normaliai 2010 spalio 26d., 19:3578.61.169.155

Kokie jus visi nauvus… Siaubas… Taigi rinkimai arteja… Taip, duos tai Meno mokyklai tuos trukstamus pinigus, duos… O zinot kas bus kai isrinks naujus Tarybos narius? Taigi atims ir atims dar daugiau… Nebukit naivus, nuosirdziai duoti tiems menininkams niekas nenori – kad tik atsiknistu greiciau tai duos. Bet klausimas dar ir kitas, o kodel dabar i Tarybos komitetu posedzius neturetu eiti kitos mokyklos ir istaigos, kurioms truksta pinigu? Kuom cia isskirtine Meno mokykla? Ten mokytojai daugiausia uzdirba? Kitur mokytojai tenkinasi keliom pamokom per savaite, kad tik kaip nors isgyventu, o va Meno mokyklos mokytojams ir pilno etato mazai (nekalbant apie pamokas vidurinese mokyklose). Kur buvo direktore kai patvirtino sumazinta biudzeta? Jau nuo vasario reikejo prie savivaldybes piketuoti, jei taip blogai. As gaves atlyginima, ji isleides per pora dienu neinu pas darbdavi ir nesakau – man baigesi pinigai – duokit dar. Pamatysit, siemet Meno mokyklai duos tuos 200 tukst., bet patikekit, kitamet atims penkiagubai tiek…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Atsakyti

Normalusiui 2010 spalio 27d., 09:0784.32.209.238

Dėja nedavė tų tavo 200 t. , dabar dirbama po tyliukais, be triukšmo, akis į akį, spaudimas. Nuo kitų metų rugsėjo finansavimas bus dar mažesnis, bus nepriimami vaikai ir t.t.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

raimis 2010 spalio 27d., 09:1184.15.163.204
Normaliai,
Jei Jūs pravalgėte tai ką uždirbote ir sakote duokite dar tai suprantama ,kad gali ir neduoti. Bet jei Jūs dirbate ir Jums žada nebemokėti už darbą, tai jau kas kita.
Juk ne mokytojo laisvanoriška valia kiek jam pamokų gauti ir kokias programas vesti. Tai nustato ministerijos,savivaldybė ir įstaigos vadovas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

nenormalu 2010 spalio 27d., 20:5278.61.11.54
Ministerija nekuruoja, įstaigos vadovas nekompetetingas, tad savivaldybė užsiima ,,kultivavimu” (panašiai kaip žemės ūkyje).

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

n 2010 spalio 28d., 14:5378.61.11.54

Žmogų galima sunaikinti, bet nugalėti neįmanoma

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą