Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šyšos teršėjams – aplinkosaugininkų ultimatumas

Publikuota: 2010 spalio 15 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės AB “Biofuture” turės sustabdyti bioetanolio gamybą, jeigu iki lapkričio 12 d. nepašalins Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (toliau – KRAAD) įmonėje aptiktų technologinių pažeidimų ir/arba Šyšos upė bus toliau teršiama per gamybos įrenginių aušinimui naudojamo vandens išleidėjus.

Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimas AB “Biofuture” buvo atnaujintas šių metų sausio 11 d. Jame nurodyta, kad mielių talpų aušinimui ir dehidratacijos linijų kondencavimui bei šaldymui panaudotas požeminis vanduo į Šyšos upę bus išleidžiamas per išleistuvą Nr. 3. Tačiau rugsėjo 28 d. KRAAD Šilutės rajono agentūrai atliekant neplaninį šios įmonės patikrinimą bendrovės vadovybė pateikė vos prieš dieną, rugsėjo 27 d., savo inžinieriaus Benedikto Degučio parašu patvirtintą naują vandens paėmimo ir nuotekų išleidimo į aplinką schemą, kuri nesutampa su TIPK leidime patvirtinta vandens tvarkymo schema.

Biodegalų gamintojų savavališkai pataisytoje schemoje nurodyta, kad įrenginių aušinimui panaudotas giluminis vanduo į Šyšos upę išleidžiamas ne per 3 – čią, bet per 5 – tą išleistuvą. Dokumente taip pat atsirado įrašas, kad per 3 – čią išleistuvą į Šyšą išleidžiamas žlaugtų garinimo įrenginių aušinimui panaudotas upės vanduo, nors metų pradžioje atnaujintame TIPK leidime iš viso nėra nurodyta, kad žlaugtų išgarintojas būtų šaldomas upės vandeniu.

KRAAD taip pat pažymi, kad pagal TIKP leidimą per 3 – čią ir 5 – tą išleidėjus AB “Biofuture” turi išleisti į aplinką tik tokį vandenį, kurio užterštumas jo išleidimo metu būtų ne didesnis už Šyšos upės vandens aukščiau įmonės.

Tuo tarpu aplinkosaugininkai išaiškino, kad rugsėjo ir spalio mėn. iš AB “Biofuture” išleistuvų Nr. 3 ir Nr. 5 periodiškai buvo išleidžiamas vanduo, užterštas organinėmis medžiagomis.

Todėl, vadovaudamasis TIPK leidimų išdavimo, atnaujinimo ir panaikinimo taisyklėmis, KRAAD nusprendė panaikinti AB “Biofuture” turimą TIPK leidimą nuo šių metų lapkričio 12 d., jeigu iki to laiko bioetanolio įmonė nepašalins aptiktų pažeidimų ir/arba Šyšos upė ir toliau bus teršiama per įrenginių aušinimui panaudoto vandens išleidėjus.

AB “Biofuture” direktorius Antanas Samoška telefonu sakė “Šilutės ETA žinioms”, kad aplinkosaugininkų reikalavimai įmonei sunkiai įgyvendinami per tokį trumpą laiką. Tačiau, anot jo, įmonės vadovybė dirba ties tuo klausimu. Esą patarimo, kaip įvykdyti KRAAD reikalavimus, bus prašoma ir iš mokslininkų.

Jeigu vis dėlto AB “Biofuture” turimas TIPK leidimas būtų panaikintas, jai tektu sustabdyti bioetanolio gamybą.

8 skaitytojų komentarai
pagaliau 2010 spalio 15d., 14:5678.59.72.77
Šyšos reikalai pajudejo.Smagu girdėti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

Raimis 2010 spalio 15d., 18:4884.15.163.204
Šyša be spiritinės Šyša be atei… netikiu, kažkoks trileris. Laukiame tęsinio.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

edward's 2010 spalio 16d., 18:4178.61.31.33
Taip Raimi.,mes tai padarysime,prisijunk ir TuTurizmui tai yra svarbu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

iseivis 2010 spalio 17d., 10:0988.152.188.41
Gaila, kad šis Biofuturės firmos vadovas spaudoje save taip nuvertina išsireikštadamas, kad reikia šiandiena kreiptis i mokslininkus, kaip išpręsti ta problemą su nuotekom. Tokie vadovai yra šiais laikais nereikalingi, jie yra firmoms tik financinės išlaidos. Kur šeimininko profesionalizmas?
Viena is greičiausių prevencijų būtų apsaugoti gamta ir gyventojus nuo nuodingų nuotekų Biofuturei įsigyti nors laikinai nuotekų filtravimo ir valymo sistemą, sumontuota konteineriuose. Tokių tinkamų valymų sistemų siūlytojų yra pakankamai Europoje. Pasidomėkit.
Žinoma, čia eina kalba apie pinigėlius. Bet vėl atgaivinti užnuodytą gamtą kainuoja visiems žymiai daugiau. O jei Biofuturė Šilutėje gamina aukščiausios kokybės produktą – sutiks investuoti į firmą ir koncerno vadovai. Nereikės Biofuturės Šilutėje uždaryti ir į gatvę išvaryti 90 darbuotojų.
Tai va, jei esat tikri šeimininkeliai, mažiau jums diskutuoti ir bliauti – daugiau veikite galvele ir darykit ką!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 0

Atsakyti

Gamta 2010 spalio 17d., 19:2678.61.116.40

apie kokius cia valymo irenginius ir fitravima rasote ausinimo vandeniui, butina statyti apytakine ausinimo sistema kurioje butu sumontuota saldymo iranga ir tada nereikes imti is upes vandeni ausinimui ir vel po ausinimo isleisti

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

iseivis gamtai 2010 spalio 18d., 10:2588.152.188.41

Šitą klausimą, ar reikalingas tik apytakinis aušintuvas, turėtų spręsti patys technologai Biofuturėje. Tik jie žino, ar ne kartais papildomai ir kitos gamybos (ne aušinimo) nuotekos patenka į nuotekų kanalą. Šyšai nesvarbu, kas iš jos paima vandenį, bet svarbu, kokios nuotekos patenka į ją. Kita idėja – nuleisti nuotekas tik į kanalizaciją – nepadės. Biofuturės nuotekos yra kartais antiek nuodingos, kad net atsitinka tokios baisios katastrofos, kaip šią vasarą. Kas grasina gamtai pavojum – tas turi jau savo kieme pasirūpinti, kad niekas nenukentėtų.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Gamta iseiviui 2010 spalio 18d., 11:3878.61.116.40
po ausinimo proceso vanduo tai ne nuotekos ir tersalai neturetu patekti , koki vandeni paemei is upes ausinimui toki pat reiketu ir isleisti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

iseivis 2010 spalio 18d., 16:0688.152.188.41
pritariu pilnai

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą