Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ant Šilutės PSPC metamas korupcijos šešėlis

Publikuota: 2016 balandžio 26 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Savivaldybės antikorupcijos komisija aiškinasi, ar Šilutės PSPC skaidriai vykdė viešąjį valymo priemonių pirkimą. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Savivaldybės antikorupcijos komisija aiškinasi, ar Šilutės PSPC skaidriai vykdė viešąjį valymo priemonių pirkimą. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija (pirmininkė savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė) aiškinasi, ar Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Šilutės PSPC) kartais nepažeidė įstatymų, vykdydama viešąjį mažos vertės valymo priemonių pirkimą.

Pretenzijos dėl šio viešojo pirkimo rezultatų sulaukta iš UAB „Statyk pats“, kuri taip pat dalyvavo šiame pirkime, tačiau, nors ir pateikė pigiausią pasiūlymą, jo nelaimėjo.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Praeitą ketvirtadienį UAB „Statyk pats“ su pretenzija kreipėsi į Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių. Kitą dieną bendrovės pretenzija buvo nukreipta savivaldybės antikorupcijos komisijai, o jau šį pirmadienį jos svarstymas buvo įtrauktas į komisijos posėdžio darbotvarkę.

Vienas iš UAB „Statyk pats“ vadovų yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir antikorupcijos komisijos narys Vladas Kainovaitis. Nors prieš svarstant komisijoje pretenziją dėl Šilutės PSPC skelbto viešojo mažos vertės valymo priemonių pirkimo rezultatų jis ir pareiškė, kad nusišalina, tačiau iš posėdžių salės nepasišalino, o tik persėdo į kitą vietą ir, motyvuodamas tuo, kad be jo, kaip UAB „Statyk pats“ atstovo, paaiškinimų kiti komisijos nariai gali ne viską suprasti, dalyvavo diskusijoje.

Ginčijamame valymo priemonių pirkime dalyvavo iš viso 3 tiekėjai. UAB „Statyk pats“ už perkančiosios organizacijos – Šilutės PSPC pageidaujamas įsigyti prekes pasiūlė mažiausią kainą – 687,20 eurų. Kitų dviejų tiekėjų pasiūlymų būta gerokai brangesnių – 985,36 ir 995,97 Eur. Tačiau UAB „Statyk pats“ pasiūlymas buvo atmestas, nes, kaip teigiama Šilutės PSPC viešųjų pirkimų organizatoriaus Simono Krūminio atsakyme UAB „Statyk pats“ vadovui Dževaldui Žemaitaičiui, šios bendrovės pasiūlymas neatitiko pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų. Esą tiekėjai turėjo nurodyti siūlomų prekių tikslius pavadinimus, pakuočių dydžius ir gamintojus, o UAB „Statyk pats“ nurodžiusi tik bendrinius prekių pavadinimus, pakuočių dydžius ir gamintoją – EU.

UAB „Statyk pats“ savo ruožtu teigia, kad „buvo prašoma nurodyti prekės tikslų pavadinimą, o ne gamintojo prekinio ženklo tikslų pavadinimą“, esą todėl jos pasiūlymas atitiko visus reikalavimus. „Mūsų pasiūlyti šveitimo milteliai yra Yplon tipo ir atitinka techninės specifikacijos 3 skiltyje nurodytus reikalavimus, kaip ir kitos prekės. O kadangi nėra reikalaujama nurodyti gamintojo tikslaus prekinio ženklo, tai ir nurodytas tik prekės tikslus pavadinimas „Šveitimo milteliai“, – teigiama savivaldybės administracijos direktoriui adresuotame bendrovės rašte.

Anot posėdyje dalyvavusios savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Eglės Limbienės, viešųjų pirkimų įstatymas nedraudžia perkančiajai organizacijai atlikti tyrimą ir prašyti tiekėjų patikslinti savo pasiūlymus, papildomai nurodant siūlomų prekių pavadinimus ir kt. Esą savivaldybės administracija tokiu atveju būtent taip ir būtų pasielgusi.

UAB „Statyk pats“ vadovai įtaria, kad Šilutės PSPC galėjo buti susitaręs su viešąjį pirkimą laimėjusia bendrove, esą todėl galėjo būti priimtas jam pačiam finansiškai nenaudingas sprendimas. Tačiau tai tik jų nuomonė.

Komisija neturėjo galimybės išgirsti antrosios pusės, mat niekas iš Šilutės PSPC nedalyvavo posėdyje, todėl buvo nuspręsta tyrimą pratęsti. Į kitą posėdį, kuris planuojamas kitą pirmadienį, komisija žada pasikviesti ir sveikatos priežiūros įstaigos, ant kurios metamas šešėlis dėl galimai neskaidraus viešojo pirkimo, atstovus. Ir tik po to (galbūt) komisija padarys kokias nors išvadas.

Aišku viena – UAB „Statyk pats“ dėl šio pirkimo į teismą nesikreips (bent jau taip posėdyje teigė V. Kainovaitis). Kita vertus, ji jau pasiekė savo – rajono valdžia atkreipė dėmesį į Šilutės PSPC vykdomus viešuosius pirkimus.

Antikorupcijos komisija taip pat domėjosi Šilutės ligoninę neseniai sukrėtusiu korupcijos skandalu ir priemonėmis, kurių imamasi šioje įstaigoje, kad kyšininkavimas būtų išgyvendintas. Į komisijos klausimus atsakė ligoninės teisininkė Diana Andrijauskienė.

Susijęs: “Kyšininkavimu įtariamas gydytojas nušalintas nuo pareigų”

Pastarosios teigimu, tiek ji pati, tiek ir ligoninės vadovybė siekia pažaboti korupciją. Esą yra parengtas ir vykdomas korupcijos prevencijos priemonių planas, bendradarbiaujama su STT Klaipėdos valdyba, kuri rengia mokymus ligoninėje. Tačiau, kaip sakoma, prie kiekvieno darbuotojo nepastovėsi…

Vis dėlto, anot D. Andrijauskienės, medikų požiūris į korupciją pamažu keičiasi, esą viltingai nuteikia ir tai, kad į ligoninę ateina dirbti naujų, dar nesugadintų gydytojų.

Būtų neprošal, kad ir pacientai patys nieko nesiūlytų gydytojams ir netylėtų, kai iš jų ko nors neteisėtai reikalaujama.

Beje, pastarajame antikorupcijos komisijos posėdyje nagrinėti reikalai sulaukė ir paties mero Vytauto Laurinaičio susidomėjimo. Jis pats buvo užsukęs į posėdžių salę ir teiravosi, kokie buvo priimti sprendimai.

Pabaigai

Tądien teko išgirsti dvi priešingas nuomones dėl antikorupcijos komisijoje nagrinėjamos UAB “Statyk pats” pretenzijos:
1. Taip siekiama įkalti dar vieną vinį į Šilutės PSPC vadovui Liutaurui Indriuškai ruošiamą “karstą”;
2. Atmestas UAB “Statyk pats” pasiūlymas – tai L. Indriuškos kerštas V. Kainovaičiui už tai, kad šis nepalaikė jo savivaldybės taryboje.

Liko sulaukti trečiosios nuomonės – antikorupcijos komisijos.

6 skaitytojų komentarai
as 2016 balandžio 26d., 12:3684.15.182.163
kieno interesus atstovauja ponas Kainovaitis – turbut visiems aisku . Na o jo moralini veida parodo jo begiojimas per partijas – tad laikykis L . Indriuška – mes taip pats atsisakome prekintis šiame prekybos centre

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 33 Thumb down 13

Atsakyti

Ne brend ylos 2016 balandžio 26d., 17:195.20.107.167
VL per Ka “Apsidaryk pats” pasiūlymas vertas “Daktariškos dešros” tiksliu prekės pavadinimu
ŠLAPIANKA

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Kai persimainai 2016 balandžio 27d., 12:15188.69.215.97
Taip būna kai velniui dūšia parduodi….
O čia matyt tiesiog dvokia viešaisiais ir privačiais interesais.
Gal patogu prakišinėt savo verslą kai gali daryt įtaką įstaigai

O ką primena šildymo lempos, a?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

:( 2016 balandžio 27d., 13:4188.119.253.65
Liūdna , kad antikorupcinė komisija nesiima nagrinėti jau viešo skandalo su ,,širdžių daktaru”, šio skandalo ištakų ir priežasčių. Gal bijo, kad gali būti paviešinta daugiau ,,paslačių” ir paaiškėtų jog tai galimai ne vienetinis atvejis. Juk tada reikės kažin ką daryti. O čia ant nosies gydymo įstaigų jungimas… O gal tas jungimas ir iššaukė svarstymą… Negali gi būti, kad gerbiamas komisijos narys maišytų viešus ir privačius interesus :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

Mers y bachurs 2016 balandžio 27d., 16:465.20.107.167

Gi, kad viešintų privačius maišais su tiksliais inTTresus+cito! pjū…maxįmus pavadinimais.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Sena Šilutiškė 2016 balandžio 30d., 15:4278.61.116.3

Norėčiau sužinoti, kaip turi pasielgti labai sunkaus nevaikštančio ir nekalbančio ligonio artimieji, kai gydytojas konsultantas (ne šeimos gydytojas) artimųjų prašymu labai geranoriškai sutinka tokį ligonį konsultuoti namie, nors toks vizitas į gydytojo pareigas neįeina. Sveikatos centras tokių mokamų paslaugų neteikia. Kaip atsilyginti gydytojui? Jei kas nors turite kokių minčių – parašykit.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą