Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ugniagesiai linki švenčių be gaisrų ir kitokių nelaimių

Publikuota: 2016 kovo 25 Kategorija: Pranešimai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Artėja didžioji pavasario šventė – šv. Velykos. Gyventojai neturėtų pamiršti, kad jų metu padaugėja gaisrų ir kitų nelaimių. Kaip teigia ugniagesiai, dažnas švęsdamas, linksmindamasis dėl neatsargumo ar neatidumo pats prisišaukia nelaimę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais gaisruose jau žuvo 45 gyventojai. Be to, atšilus orams visada padidėja gaisrų tikimybė ir atvirosiose teritorijose, kurių metu pleška ne tik pernykštė žolė, krūmai, miškai, bet ir gyventojų sodybos.

Pavyzdžiui, šiais metais ugniagesiai gelbėtojai jau 344 kartus vyko gesinti gaisrų atvirosiose teritorijose, vien kovo mėnesį – per 200 kartų. Ugnis jau nusiaubė daugiau kaip 200 hektarų.Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus, kad jie atsargiai elgtųsi su ugnimi, nerūkytų lovose, nepaliktų be priežiūros mažamečių vaikų, o išvykdami iš namų, nepamirštų išjungti iš elektros tinklo šildymo prietaisų, nepaliktų besikūrenančios krosnies, patikrintų, ar išjungtos dujos.

Ugniagesiai dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti abejingai pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, vandeniu arba smėliu, o jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, tuojau pat kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

www.vpgt.lt inf.

Rašyti komentarą