Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje bręsta kova dėl šilumos punktų

Publikuota: 2010 rugsėjo 20 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

UAB “Šilutės šilumos tinklai” rajono daugiabučių namų bendrąją nuosavybę administruojančią bendrovę “Šilutės butų ūkis” kaltina siekiu ne visai švariais būdais perimti savo žinion miesto daugiabučiuose įrengtų šilumos punktų priežiūrą. Pastaroji įmonė atkerta, kad jos tikslas – suteikti gyventojams galimybę patiems pasirinkti, iš ko pirkti šią paslaugą.

Pasigenda viešumo

Savo pastebėjimus dėl esą “Šilutės butų ūkio” bendrovės rengiamų slaptų jos administruojamų daugiabučių namų gyventojų susirinkimų, kuriuose žmonės neva įkalbinėjami nutraukti šilumos punktų priežiūros sutartį su Šilutės šilumos tiekėjais ir pasirinkti kitą įmonę, UAB “Šilutės šilumos tinklai” išsakė per šį pirmadienį įmonėje surengtą spaudos konferenciją.

Algis ŠaulysPasak bendrovės direktoriaus Algio Šaulio, “Šilutės butų ūkio” bendrovė vilioja daugiabučių gyventojus mažesne paslaugos kaina, žadėdama jiems dar ir pigesnį šildymą žiemą. Įmonės direktorius tvirtina nesantis prieš konkurenciją, tačiau, anot jo, visa tai turi būti daroma viešai, kad ir šilumos tiekėjai galėtų žmonėms išsakyti savo argumentus ir pasiūlymus.

“Vartotojai turi teisę riktis, – pripažįsta A. Šaulys. – Tačiau norėtume, kad tie reikalai būtų sprendžiami viešai. Galbūt ir “Šilutės šilumos tinklai” galėtų pasiūlyti mažesnę paslaugos kainą. Bet “Šilutės butų ūkis” į gyventojų susirinkimus mūsų nekviečia”.

A. Šaulys nuogąstauja, kad pasirašę šilumos punkto priežiūros sutartį su “Šilutės butų ūkio” bendrove, ateityje gyventojai gali patirti papildomų išlaidų.

“O jeigu šilumos punkte kas nors suges, ar už tai neturės sumokėti gyventojai? – retoriškai klausė įmonės vadovas. – Žmonės turi žinoti, už ką moka”.

Neigia visus kaltinimus

“Šilutės butų ūkio” bendrovės direktorius Aleksas Kvederis savo ruožtu tvirtina, kad pats ne kartą kalbėjo su A. Šauliu apie planuojamus susirinkimus, rodė jų grafiką. Ir skelbimai apie susirinkimus, anot bendrovės vadovo, būna iškabinami prie namų prieš savaitę. Esą susirinkimuose dažnai dalyvauja ir atstovas iš “Šilutės šilumos tinklų”. Todėl šilumos tiekėjų kaltinimus dėl jų organizavimo Šilutės daugiabučius administruojančios įmonės direktorius kategoriškai atmeta.

Aleksas KvederisDėl paslaugų kokybės ir galimų papildomų mokesčių, A. Kvederio teigimu, gyventojai tikrai neturėtų baimintis. Esą “Šilutės butų ūkis” daugiabučių gyventojams teiks tas pačias šilumos punktų priežiūros paslaugas, kaip ir “Šilutės šilumos tinklai”, bet pigiau.

A. Kvederis sako esąs įsitikinęs, kad Šilumos tiekimo įmonė skundžiasi tik todėl, kad bijo prarasti dalį pajamų.

“Šilumos tiekėjai suinteresuoti parduoti vartotojams kuo daugiau šilumos. Todėl žiemą jie vienodai pleškina gyventojų radiatorius ir šaltą, ir šiltesnę dieną, – dėstė A. Kvederis savo argumentus. – Tuo tarpu mums rūpi, kad mūsų administruojamų namų gyventojai už visas paslaugas mokėtų mažiau. Todėl ir jiems tiekiamos šilumos srautą reguliuosime pagal lauko oro temperatūrą ir gyventojų pageidavimą”.

A. Kvederis šilumos tiekėjams turi priekaištų ir dėl kai kurių šilumos punktų, kuriuose vyrauja baisi netvarka: vamzdžiai blogai apšiltinti, šilumos reguliavimo įrenginiai netvarkingi ir kita. Dėl to, anot bendrovės direktoriaus, patiriama didelių šilumos nuostolių, didėja gyventojų sąskaitos už šildymą…

Kovoja dėl 110 namų

Dabar už šilumos punktų priežiūrą Šilutės daugiabučių gyventojai moka vidutiškai 16 centų (su PVM) už buto kvadratinį metrą. “Šilutės butų ūkio” bendrovė žada 2 centais mažesnę kainą.

Kova verda dėl maždaug 110 miesto daugiabučių namų šilumos punktų priežiūros, neskaitant bendrijų, kurios pačios prižiūri savo šilumos ūkį.

Jeigu daugiabučių gyventojai vis dėlto nuspręstų vienašališkai nutraukti galiojančią šilumos punktų priežiūros sutartį, apie tai jie pranešti “Šilutės šilumos tinklų” bendrovei per jų namus administruojančią įmonę ne vėliau kaip prieš 60 kalendorinių dienų.

4 skaitytojų komentarai
Vida 2010 rugsėjo 21d., 06:5584.32.215.23
Kaip sakoma liaudies patarlėje – kur du pešasi trečias laimi. Gerai būtų, kad laimėtų gyventojai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Kęstas 2010 rugsėjo 21d., 07:0584.32.215.23
Ponas A.Šaulys ir pats glėtų sušaukti gyventojų susirinkimus, o nedejuoti kad jų nepakvietė. Mano žiniomis šilumos tinklams jis vadovauja jau nepirmus metus ir tik šilumos kainos kilo.Pats laikas išmokti ir konkurencinės kovos-rinka diktuoja tokias salygas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

chemikas 2010 rugsėjo 21d., 07:5278.61.24.50
Ar tikrai rūpi žmonės…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

Raimondas Plikšnys 2010 rugsėjo 21d., 08:4584.15.188.148
Senai laikas atskirti šilumos gamintoją nuo šilumos perdavimo ir priežiūros. Kaip gali tas pats subjektas nešališkai ir be suinteresuotumo pats pagamines šilumą dar ir skatinti ją taupyti.
Jo interesas ,kad kuo daugiau jos iš jo pirktu, o mokama pagal PAGAMINTĄ kilovatvalandę, o ne įšildytą būstą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą