Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šyšos upę teršia Šilutės bioetanolio įmonė

Publikuota: 2010 rugsėjo 15 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Teršalai į Šyšos upę pateko per vieną iš vamzdžių kartu su spirito gamybos įrenginiams aušinti naudojamu šios upės vandeniu. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Teršalai į Šyšos upę pateko per vieną iš vamzdžių kartu su spirito gamybos įrenginiams aušinti naudojamu šios upės vandeniu. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Prie tokios pirminės išvados priėjo ekologinės nelaimės Šyšos upėje priežastis tirianti Aplinkos ministerijos komisija.

Anot komisijos pirmininko, Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjo Gedimino Markausko, Šyšos upės vandens tyrimo duomenys ir apžiūra vietoje leidžia daryti pirminę išvadą, kad teršalus į šią upę kartu su gamybos įrenginiams aušinti naudojamu jos vandeniu išleido bendrovė “Biofuture”. Esą šiems teršalams skaidantis vandenyje ir sunaudojamas žuvims taip reikalingas jame ištirpęs deguonis.

“Šilutės ETA žinių” šaltinių teigimu, organinių medžiagų kiekis iš “Biofuture” gamybos įrenginių aušinimo sistemos į Šyšos upę išleistame vandenyje leistiną normą viršijo apie 10 kartų.

Aplinkosaugininkai pradėjo kompleksinį “Biofuture” bendrovės patikrinimą. Gavus galutinius tyrimų rezultatus, pasak Gedimino Markausko, bus nustatytas gamtai padarytos žalos dydis, ji bus išieškoma iš bioetanolio įmonės.

Rugsėjo 13 – 14 dienomis aplinkosaugos pareigūnai iš Šyšos upės išgriebė 50 kg kritusių žuvų, daugiausia karšių, aukšlių, pūgžlių ir plakių, taip pat kelis sterkus, lydekaites ir salačius.

Leisgyvės žuvys iš Šilutės mažųjų laivų uosto akvatorijos perkeliamos į Atmatos upę.

Nuo rugsėjo 12 d., kai Šyšoje buvo pastebėta kritusių žuvų, aplinkosaugininkai nuolat matavo deguonies kiekį visoje problemiškoje upės atkarpoje. Nustatyta, kad ištirpusio deguonies koncentracija aukščiau AB “Biofuture” yra pakankama – 7,6 mg/l, tačiau leidžiantis upe žemyn ji mažėja – nuo 4,7 mg/l ties miesto prieplauka iki 0,6 mg/l Šyšos kaime.

Birželio pabaigoje, po Joninių, Šyšos upę ištikusi ekologinė nelaimė, Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pavaduotojos Aldonos Margerienės teigimu, su Šilutės bioetanolio įmonės veikla nesusijusi. Esą tąkart neaiškios kilmės teršalai į upę greičiausiai bus patekę iš pievų nusausinimo sistemos – polderio.

4 skaitytojų komentarai
silutiskis 2010 rugsėjo 15d., 20:1078.59.72.77
Pagaliau viesa paslaptis paaiskejo,sekmes tolimesniame tyrime.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 0

Atsakyti

Ex 2010 rugsėjo 15d., 20:1784.32.215.37
Įsiskaitykite į paskutinį sakinį: … po Joninių, Šyšos upę ištikusi ekologinė nelaimė su Šilutės bioetanolio įmonės veikla nesusijusi. Esą tąkart neaiškios kilmės teršalai į upę greičiausiai bus patekę iš pievų nusausinimo sistemos – polderio.
Polderių vadovo nebėra, nebus kam atsakyti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

aleksas 2010 rugsėjo 16d., 07:29194.126.252.241
Kol nebus nors laikinai uzdaryta “Biofuture”,nepareikalauta bent pradeti savo valymo irenginiu projektavima tol bus tyciojamasi is Silutes gyventoju,nes savininkai gyvena ne Siluteje.Siulyciau surengti piketa prie Biofuture savininku namu -garantuoju teigiama reakcija.Silutes aplinkos apsaugos agentura siulyciau uzdaryti,opinigus uz jos islaikyma panaudoti visuomeninems organizacijoms-butu triguba nauda.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 3

Atsakyti

zinovas 2010 rugsėjo 16d., 20:4484.15.185.81

Tos Zuvytes truputi apsvaigo nuo C2H5OH issipagirios ir bus OK. Ar jums nebuna blogai po gero vakarelio…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą