Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės rajone bręsta nauja mokyklų tinklo pertvarka

Publikuota: 2016 sausio 27 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Gardamo pagrindinė mokykla - viena iš tų, kurias gali paliesti planuojama mokyklų tinklo pertvarka. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Gardamo pagrindinė mokykla - viena iš tų, kurias gali paliesti planuojama mokyklų tinklo pertvarka. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Pensinio amžiaus mokytojams gali būti pasiūlyta eiti užtarnauto poilsio.

Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės vadovai dalyvavo pasitarime su švietimo įstaigų vadovais, kuriame buvo aptartas 2016 m. švietimo įstaigų biudžetas, analizuota centralizuoto vidaus audito patikra dėl mokinių nemokamo maitinimo, aptarti kiti reikalai.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė įstaigų vadovus supažindino su 2016 metų biudžetu.

B. Tekorienė informavo, kad 2015 finansiniai metai baigti su 118 000 euro mokinio krepšelio skola ir apie 175 000 euro savarankiškų lėšų skola. Vedėja atkreipė dėmesį į tai, kad šiais mokslo metais 15 vyresniųjų klasių ir 12 mažesniųjų klasių mokinių yra mokoma namuose. B. Tekorienės nuomone, ugdymo planai gali būti koreguojami nelaukiant šių mokslo metų pabaigos. Ji pasiūlė suburti darbo grupę, kuri parengtų taupymo planą. Darbo grupė bendru susitarimu sudaryta iš Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės Vydūno gimnazijos, Šilutės Pamario pagrindinės, Žibų pradinės bei Kintų ir Juknaičių pagrindinių mokyklų vadovų.

Savivaldybės meras informavo švietimo įstaigų vadovus apie susidariusias praėjusių metų skolas. Minėjo, kad mokinių skaičius kasmet mažėja, o mokytojų – ne. Pasiūlė tartis su mokytojais pensininkais dėl jų atleidimo išmokant išeitines pašalpas. Taip būtų didinamas kitų mokytojų darbo krūvis. Mero nuomone, reikalinga mokyklų tinklo pertvarka. Anot mero, susipažinus su mokinių skaičiumi mokyklose ir klasėse, planuojama Inkaklių daugiafunkcį centrą prijungti prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Diskutuojama dėl Pašyšių, Gardamo ir Traksėdžių pagrindinių mokyklų reorganizavimo. Meras pasiūlė šių mokyklų vadovus bendradarbiauti ir diskutuoti. Klausė, gal yra kitų pasiūlymų. Minėjo, kad keturiose švietimo įstaigose bus vykdomi nauji ir tęsiami pradėti energetiniai projektai (Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, Šilutės pirmojoje gimnazijoje, Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje ir Juknaičių pagrindinėje mokykloje). Planuojami „Gintarėlio“, „Žvaigždutės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšelių darželių remontai. Taip pat būtina atnaujinti geltonuosius autobusiukas, nes dauguma jų seni, o kasmetiniam remontui reikia apie 3-4 000 eurų.

Administracijos direktoriaus Sigito Šepučio nuomone, mokyklos krepšelio lėšos gali būti taupomos ir mokyklų išgyvenimas sprendžiamas tik per tinklo pertvarką. Pritarė išsakytai mero nuomonei. Administracijos direktorius, nagrinėdamas ūkinės veiklos dokumentus pastebėjo, kad pirmus tris ketvirčius mokyklos taupo, o paskutinį metų ketvirtį išleidžia visas lėšas. Kyla klausimas, kodėl taip mokyklos daro? Jo nuomone, jei bandoma visas lėšas išleisti paskutinį metų ketvirtį, gal šių skiriamų lėšų tiek nereikia.

Diskutuota dėl priedų skyrimo mokyklų vadovams, atsižvelgiant į turimą skyrių, vaikų skaičių bei energetinių ar renovacijos projektų priežiūrą. Mero nuomone, atsižvelgiant į tai, būtų galima skirti iki 5 proc. priedą.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus inf.

9 skaitytojų komentarai
... 2016 sausio 27d., 20:2078.61.108.238
oj kaip galeciau faktais apmetyti, kur leidziamos mokyku-darzeliu lesos! auditus tegul padaro, islys visi galai

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

rusnė 2016 sausio 27d., 20:3678.61.107.172
didžioji švietimo skyriaus strategė iš tiesų darželio auklėtoja, net niekada nedirbusi su mokiniais. Neturinti supratimo apie šį pašaukimą, nesugebėtų. Kokią švietimo politiką gali formuoti toks žmogus ir jos komanda: darbų mokytoja, piešimo mokytoja, tikybos mokytoja ir kiti beveidžių personažų beveidžiai personažai. Išmoko perskaityti buhalterių suskaičiuotas skolas, kurias sustrategavo praėję merai. Tą patį darė ir prieš tai buvęs iškilus vedėjas darbų mokytojas, po savęs palikęs griuvėsius ir kerpes. Lietuva, kur tu eini, nusipirksi dar vieną tanką, kai bus likęs vienas lietuvis ar įsteigsi dar vieną tuščią amatų centrą. Strategija.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 36 Thumb down 4

Atsakyti

Rusnei 2016 vasario 3d., 20:0686.38.31.121

Rusne, matyt esi matematikos mokytoja, nes kiti , “tipo” darbų mokytojai -antrarūšiai.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 2

Atsakyti

Ocho 2016 vasario 4d., 09:0788.119.138.11

Tik nereikia apie tankus. Tai kvepia rusų propaganda. Rusnėje išdavikų nėra. Kitas reikalas tai priekaištas pilvažmogiams, kurie gyvena konfortiškai – be vaikų ar tik su Apie vienu antru vaiku. Tiems mažiausiai paguodos.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rita 2016 sausio 29d., 13:40193.219.185.52
Per 10 metų rajone ženkliai sumažėjo mokinių, mokyklų ir netgi mokytojų, tačiau ar sumažėjo darbuotojų, t.y. specialistų švietimo skyriuje? Juk darbo jiems akivaizdžiai mažiau!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 1

Atsakyti

. 2016 vasario 2d., 22:2078.61.173.35
nesuprantu kokiu tikslu reiketu uzdaryti Traksedziu pagrindine mokykla,kad veliau tose patalpose apgyvendinti pabegelius irengus jiems kambarius,o savus vaikus ismetyt kur pakliuvo.Kodel niekas traksedziu gyventoju neinformuoja kokiu tiksluir kokiu pagrindu nori reorganizuoti,Pagal valdzios atstovu pamatavimus iki Silutes tik 2 kilometrai(idomu nuo kur iki kur matuota)o pagal istatymus jei nevirsija 3 kilometru i mokyklas vešti nereikia,tai visi eis pestute.Ar del to kad arciausiai Silutes miesto?…..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 0

Atsakyti

matuotojas saziningas 2016 vasario 3d., 18:205.20.104.247
valdziazmogiams jeigu galima juos taip vadinti su tokiomis skaiciavimo ziniomis.Ponuliai 2km, nuo sojaus dvaro iki pirmu garazu Klaipedos gatveje.Netikite seskit i masina ir pamatuokite.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

matuotojas saziningas 2016 vasario 3d., 18:215.20.104.247

aciu dar vienas matuotojas bus zinosim tikslu km skaiciu

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

Atsakyti

ciklo 2016 vasario 5d., 01:0578.16.124.238

Jau kultūros namus uzdare,,vaizdelis geras” nori kad ir mokykla taip atrodytu…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą