Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Raudonasis Kryžius: Besitęsiančios liūtys sparčiai didina humanitarinės pagalbos poreikį Pakistane

Publikuota: 2010 rugpjūčio 27 Kategorija: Gyvenimas, Pranešimai

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimas aktyviai veikiantis potvynių nuniokotame Pakistane išreiškė susirūpinimą dėl vis didėjančio atotrūkio tarp turimų humanitarinės pagalbos resursų ir nukentėjusių gyventojų poreikių.

„Nelaimės sukeltų padarinių mastai reikalauja ne tik didelių resursų, bet ir itin aktyvaus valstybės bei vietinių ir tarptaunių organizacijų bendradarbiavimo. Turime kalbėti ne tik apie žmonių gyvybes ir pagalbą reikalingą šiandien, bet paruošti ilgalaikį veiksmų planą potvynių sugriautų gyvenviečių atkūrimui. Stichijos sukeltiems padariniams likviduoti reikalinga skubi donorų parama.“ – vizito Pakistane metu teigė Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos Generalinis sekretorius Bekele Geleta.

Raudonojo Kryžiaus teikiama humanitarinė pagalba jau pasiekė daugiau nei 250 000 žmonių, tačiau pagalbos vis dar laukia šimtai tūkstančių nukentėjusiųjų. Medicininė pagalba suteikta daugiau nei 50 000 asmenų, intensyviai kovojama su stichijos paveiktame regione plintančiomis žarnyno ligomis. Daugiau nei 200 000 gyventojų aprūpinti maisto atsargomis, kurių turėtų užtekti vienam mėnesiui, 150 000 žmonių suteikta pastogė ir būtiniausi buities reikmenys, nuolat teikiamas geriamasis vanduo. Nelaimės zonoje humanitarinę misiją vykdo 1 340 Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio darbuotojų.

Šiuo metu didžiausius iššūkius humanitarinei misijai Pakistane vykdyti lemia sugriauta šalies infrastruktūra ir besitęsiantys potvyniai šalies pietuose, kurie apsunkina priėjimą prie daugelio stichijos nusiaubtų gyvenviečių.

Aukas nukentėjusiems nuo potvynių Pakistane šiuo metu galima pervesti į specialiąsias Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos sąskaitas (jas taip pat galima rasti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos internetiniame puslapyje www.redcross.lt):

AB SEB bankas Nr. LT27 7044 0600 0090 8211
AB Swedbank bankas Nr. LT72 7300 0100 0244 8010
AB DnB NORD bankas Nr. LT43 4010 0424 0057 6560

Pervedimo paskirtis – nukentėjusiems Pakistane.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos jaunimo savanoriai nukentėjusiems nuo stichinės nelaimės Pakistane taip pat rinks lėšas Rugsėjo 1-osios koncerto metu Vilniaus Vingio parke (renginio organizatorius VšĮ. „Rugsėjo 1-oji“).

Akcijas potvynių aukoms paremti ketiname vykdyti iki š.m. rugsėjo 25 dienos.

Rašyti komentarą