Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Respublikinėje apžiūroje Šilutės garbę gina darželinukai

Publikuota: 2010 rugpjūčio 26 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros – konkurso finaliniame etape Šilutės rajonui atstovaus vaikų lopšelis – darželis “Pušelė”.

Į kvietimą dalyvauti šiame konkurse atsiliepė iš viso 37 Lietuvos savivaldybės. Jų komisijos jau atrinko savo gražiausiai besitvarkančias įstaigas, kurios atstovaus joms finaliniame respublikinės apžiūros etape.

Į konkurso finalą išėjo iš viso 36 bendrojo lavinimo mokyklos ir 31 ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Tarp pastarųjų yra ir Šilutės vaikų lopšelis – darželis “Pušelė”.

Pasak Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vidos Nemanienės, pirmajame konkurso etape panoro dalyvauti tik du Šilutės vaikų lopšeliai – darželiai – tai “Ąžuoliukas” ir “Pušelė”.  Savivaldybės komisija, apžiūrėjusi, kaip jose tvarkomasi, nugalėtoja išrinko pastarąją ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklos, anot V. Nemanienės, apžiūroje – konkurse nepanoro dalyvauti.

Aktyviausiai konkursas vyko Vilniaus apskrityje. Didžiausia šalyje bendrojo lavinimo mokyklų ir vaikų darželių gausa pasižyminčioje apskrityje jau šeštą kartą rengiamas konkursas tikrai skatina pasitempti. Šiemet jis įtraukė visas aštuonias savivaldybes, kurios šalies vertinimo komisijai pateikė 9 ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir 7 mokyklų kandidatūras. Šiaulių apskrityje konkursą surengė ir nugalėtojus išrinko 6 iš 7 savivaldybių, Klaipėdos apskrityje – 5 iš 7.

Antrasis nacionalinis apžiūros – konkurso etapas vyks rugsėjo – spalio mėnesiais. Jo metu savivaldybių atrinktų įstaigų teritorijas apžiūrės šalies vertinimo komisija. Aplinkos, Švietimo ir mokslo ministerijų darbuotojai, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos, Lietuvai pagražinti draugijos atstovai lankys nugalėjusias įstaigas visoje šalyje ir išrinks 10 geriausiai besitvarkančių ikimokyklinio ugdymo programą vykdančių įstaigų ir 10 bendrojo lavinimo mokyklų teritorijų Lietuvoje.

Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros – konkurso nugalėtojai bus pagerbti specialaus renginio metu, jiems bus įteiktos atminimo lentos, padėkos raštai, organizatorių ir rėmėjų dovanos.

Konkursą, kuriuo siekiama paskatinti puoselėti aplinkos gražinimo ir kraštovaizdžio kūrimo tradicijas, nustatyti gražiausias ir geriausiai tvarkomas vaikų švietimo įstaigų teritorijas šalyje ir skleisti jų gerąją patirtį, surengė Aplinkos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

Rašyti komentarą