Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pamario žemdirbiai reikalauja matininko galvos

Publikuota: 2010 rugpjūčio 24 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Rusnės žemdirbių rezoliuciją perskaitė ūkininkė S. Radvinskienė. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Rusnės žemdirbių rezoliuciją perskaitė ūkininkė S. Radvinskienė. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Į šį antradienį Rusnės seniūnijos salėje vykusį LR Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms žemėtvarkoje tirti (pirmininkas Petras Gražulis) išvažiuojamąjį posėdį atvykę krašto žemdirbiai pareikalavo, kad iš jiems daug kraujo sugadinusio matininko Aido Guntarskio būtų atimta licencija verstis šia veikla, o jo veiklos kontrolės nesugebėjusieji užtikrinti Šilutės žemėtvarkininkai būtų nušalinti nuo pareigų.

Rusnės žemdirbių parengtoje rezoliucijoje – ją posėdžio dalyviams perskaitė ūkininkė Snieguolė Radvinskienė – yra daugiau reikalavimų, kuriais siekiama vieno, – kad visa valstybinė žemės ūkio paskirties žemė būtų atimta iš taip vadinamų sofos darbininkų ir perleista tiems, kurie ją iš tikrųjų dirba.

Savo rezoliucijos kopijas rusniškiai įteikė LR Seimo Antikorupcijos komisijai ir posėdyje dalyvavusiems Nacionalinės žemės tarnybos atstovams.

Matininkas Aidas GuntarskisKaltinimų A. Guntarskiui – nors vežimu vežk. Pradedant nuosavybės teisės į paveldėtą žemę atkūrimo žmonėms vilkinimo iki valstybinės žemės užvaldymo pasinaudojant netobulais įstatymais.

A. Guntarskio veiklą ne pirmą mėnesį tirianti LR Seimo Antikorupcijos komisijos darbinė grupė jau spėjo išsiaiškinti, kad šis matininkas, matuodamas hektarus krašto žemdirbiams, sugebėjo ir pats įsitaisyti daugiau kaip 30 žemės sklypų.

Tuo tarpu dešimtys ūkininkų lig šiol nesulaukia nuosavybės teisių į paveldėtą ar iš valstybės pirktą žemę, nes natūroje jos seniai nebėra, todėl žemėtvarkininkai siūlo žmonėms sklypus kitose vietovėse. Dar daugiau tokių, kurie dėl matininko ir žemėtvarkininkų kaltės metų metais nesulaukia galimybės išsinuomoti dirbamos žemės iš valstybės.

Ypač tai aktualu Rusnės saloje. Čia košė dėl valstybinės žemės nuomos verda jau ne vienerius metus. Žemdirbiams pikta, kad per 100 ha šienaujamų Rusnės pievų iki šios vasaros buvo nuomojama Usėnų pašarų gamybos bendrovei GGF, tuo tarpu jų pieno ūkių plėtrai taip reikalingos žemės jiems niekas neišnuomoja.

Artūras JuočasPrieš 3 metus grupė Rusnės ūkininkų dėl to kreipėsi į teismą, šis sustabdė Rusnės kadastrinės vietovės žemėtvarkos projekto rengimą. Todėl nuo 2008 – jų saloje iš viso nebesudaromos valstybinės žemės nuomos sutartys.

Šilutės rajono žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas, Artūras Juočas pripažino, kad kai kuriais žemdirbių minimais atvejais kaltas matininkas. Esą dėl delsimo rengti žemės nuosavybės dokumentus, A. Guntarskio įmonei jau buvo taikytos finansinės sankcijos, mažinant atlygį už atliktą darbą 0,5 proc. sutartos sumos už kiekvieną pradelstą dieną. Tačiau nutraukti rangos sutarties su ta įmone jis nesiūlęs, kad rajone nepristigtų matininkų.

Pats A. Guntarskis jam metamus kaltinimus neigė, tvirtindamas, kad žmonės daugiausiai kenčia ne dėl matininkų suktybių, bet dėl nuolat kaitaliojamų įstatymų.

Seimo nariai V. Valkiūnas (iš kairės) ir P. GražulisPo ilgų ginčų LR Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė nusprendė, kad atėjo laikas sėsti prie stalo kartu su Nacionalinės žemės tarnybos atsakingais pareigūnais ir paieškoti galimybės Rusnės kadastrinės vietovės žemėtvarkos projektą rengti iš naujo.

Darbo grupė taip pat žada inicijuoti Seime įstatymų pataisas, kurios leistų valstybės saugomoje teritorijoje – Nemuno deltos regioniniame parke, į kurį patenka visa Rusnės sala, – atnaujinti nuosavybės teisių atkūrimą natūra, o žemėtvarkininkai ir matininkai būtų prilyginti valstybės tarnautojams, kad ir jie neštų atsakomybę už savo darbą.

4 skaitytojų komentarai
joo 2010 rugpjūčio 24d., 16:2878.59.72.77
Pagaliau pradejo judinti zemiu prichvatizuotojus.SEKMES.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 6

Atsakyti

Ekspertas 2010 rugpjūčio 24d., 20:3284.32.215.37
Kokius tris metus tvarkaus žemės dokumentus. Šiuo metu byla yra A.Guntarskio įmonėje. Ten pas jį baisiai viskas lėtai, nežinau kiek metų gulės nes niekas nevyksta. Bet jei žmonės “nukirs ” jam galvą, tai jei jis paduos į teismą, bylos užsivilkins nežinia kiek metų, po to skelbs naują konkursą žemės projektavimui tai dar trys metai. Manau tai nėra kelias nukirsti galvą, bet paspirginti labai gerai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

NAIDAS 2010 rugpjūčio 24d., 21:4678.59.44.222
Kiek žmoniems sveikatos suėdė tas Guntarskis, kiek kartų reikėjo važiuoti išmaldos prašyti. Niekšas, daugiau nieko apie tokius nepasakysi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

Lietuvis 2010 rugpjūčio 25d., 07:2278.61.117.52
Sis atvejis parodo kaip Lietuvos zemele buvo isgrobstyta. Tokiu guntarskiu pilna Lietuva. Ramiu veidu susiprojektuoja sau trisdesimt sklypu ir nieko. Ar ne cia ta didzioji korupcija, ar ne nuo to reiketu pradeti. Is ko jis ateme tuos sklypus, kokius senus zmones apgavo, jei jau tiria tai nors karta is esmes one del akiu. Labai visi girias kad givenam teisinej valstybej, teisybe bus tada kai is vagiu atims tai ka jie pavoge. Siuo atveju Lietuvos zmoniu turta zeme.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą