Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kaista aistros dėl griuvenos Šilutės centre (nuasmeninta)

Publikuota: 2015 rugsėjo 29 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Neseniai įsiplieskęs ginčas dėl daugiau kaip 100 kvadratinių metrų ploto negyvenamųjų patalpų Šilutės miesto centrinėje dalyje (toliau nuo pagrindinės gatvės) privatizavimo aukciono vykdymo netrukus gali persikelti į teismą.

Be to, vienai karjeros valstybės tarnautojai iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos (toliau – p. T.) šis aukcionas gali atsirūgti tarnybine nuobauda dėl nekorektiško elgesio su savivaldybės klientais.

Kantrybė dangų atidaro

Ir kas galėjo pagalvoti, kad aistros įsiplieks būtent dėl tokios griuvenos (nuotraukoje)…

Būkim biedni, bet teisingi – šią temą palietėme visai netikėtai, kai, skaitydami viešai publikuojamus teisės aktus, aptikome Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio įsakymą dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos sudarymo.

Genami smalsumo, brūkštelėjome elektroninį laišką savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriui. Paprašėme informuoti, dėl kurio valstybės tarnautojo nusižengimo atliekamas tyrimas, koks tai nusižengimas, kokia atsakomybė gresia nusižengusiam tarnautojui, per kiek laiko komisija turi užbaigti tyrimą ir pateikti savo išvadas.

Sulaukėme tokio turinio atsakymo: „Vadovaujantis LR visuomenės informavimo įstatymo 18 str. 3 d. informacijos neteiksime, kol nebus baigtas tarnybinis patikrinimas. Dabar negalime teigti, kad valstybės tarnautojas nusižengė, kol sudaryta komisija neištyrė visų aplinkybių.“

Tuomet susisiekėme su žmogumi, Šilutės miesto gyventoju (toliau – tas žmogus), kuris savivaldybės administracijos vadovui pranešė apie galimą tarnybinį nusižengimą. Tačiau ir jis tuomet nepanoro nieko atskleisti.

Bet, kaip sakoma, kantrybė dangų atidaro.

Nė savaitė nepraėjo, kai tas žmogus pats mums paskambino ir paprašė susitikti. Štai tuomet ir paaiškėjo, dėl ko savivaldybėje buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija.

Apskundė aukcioną

Pradžioje minėto objekto aukcionas įvyko šių metų rugsėjo 9 d. Tas žmogus irgi ketino jame dalyvauti, atstovaudamas vienam iš tos griuvenos savininkų J. J. Jis iš anksto sumokėjo aukciono dalyvio registracijos mokesti, tačiau dėl objektyvios priežasties nespėjo laiku pristatyti p. T. raštiškos paraiškos dalyvauti aukcione.

To žmogaus teigimu, aukciono dienos rytą jis paskambino p. T., tikėdamasis, kad jam dar bus leista pateikti paraišką. Tačiau esą ši savivaldybės tarnautoja atsisakiusi priimti dokumentą, motyvuodama tuo, kad kitas aukciono dalyvis labai pretenzingas ir iki praeitos dienos 16 val., kai baigėsi paraiškų pateikimo terminas, laukęs jo atvykstant į savivaldybę.

Tačiau tas žmogus nenurimo ir aukcionui paskirtą valandą atvyko į savivaldybę. Tačiau esą tos pačios p. T. pastangomis jam buvo užkirstas kelias patekti pas aukciono komisiją, kuriai jis norėjęs paaiškinti, kodėl pavėlavo pateikti paraišką. Ne gana to, administracijos direktoriaus priimamajame (aukcionas vyko direktoriaus pavaduotojo kabinete) jis akis į akį susitiko su moterimi, aukciono dalyve (toliau – p. P.), kuri esą jam pareiškė, kad jis neturi teisės dalyvauti aukcione, nes laiku nepateikė dokumentų.

„Tai patvirtino įtarimus, kad aukcionas sutartas iš anksto, p. P. žinojo visus duomenis apie aukciono dalyvius“, – teigiama to žmogaus kreipimesi į savivaldybės administracijos direktorių. Jo manymu, p. P. šią informaciją galėjo gauti tik iš p. T.

Įžvelgęs neskaidrumo, tas žmogus paprašė administracijos direktoriaus panaikinti aukciono rezultatus.

Beje, apie administracijos direktoriaus įsakymu sudarytą tarnybinio nusižengimo tyrimo komisiją tas žmogus sužinojo tik iš mūsų.

Rezultatų nenaikins

Nusprendėme pasidomėti, gal kartais komisija jau baigė tyrimą. Paaiškėjo, kad tyrimas sustabdytas, mat susirgo p. T., ir jis bus atnaujintas tik tuomet, kai pastaroji grįš į darbą. O kol nėra komisijos tyrimo išvadų, tol, kaip šiandien teigė telefonu savivaldybės administracijos direktoriaus S. Šepučio, ir sutartis su aukciono laimėtoja nebus pasirašyta.

Tačiau tikėtis, kad aukciono rezultatai bus panaikinti, tam žmogui tikrai neverta. Mat, kaip teigė S. Šeputis, nėra jokių priežasčių, dėl ko aukciono rezultatai galėtų būti pripažinti negaliojančiais. Esą tas žmogus pats kaltas, kad laiku neužsiregistravo aukciono dalyviu, o p. T. pasielgusi visiškai teisingai, kad jo neįleido pas aukciono komisiją.

Informacija apie viešo aukciono dalyvius, anot S. Šepučio, nėra slapta.

„Aš kalbėjau su tos grupės (komisijos – red. pastaba) pirmininku – jie pažeidimų neįžvelgė. Išskyrus šiokius tokius niuansus. Bet tai ne tie pažeidimai, dėl kurių aukciono rezultatai galėtų būti panaikinti, – teigė telefonu S. Šeputis. – Tai daugiau darbo drausmės pažeidimai – nekorektiškas elgesys su klientais, dėl kurių, matomai, darbo grupė siūlys kažkokią nuobaudą, ir tas darbuotojas (p. T. – red. pastaba) bus nubaustas. Bent jau jos tarnybinė veikla nebus įvertinta labai gerai ir klasė jai tikrai nebus pakelta“.

Teismas, į kurį tas žmogus žada kreiptis, jeigu aukciono rezultatai nebus panaikinti, S. Šepučio negąsdina. Esą teismai tam ir yra, kad ginčai būtų civilizuotai sprendžiami.

Ir kas galėjo pagalvoti, kad aistros įsiplieks būtent dėl tokios griuvenos (nuotraukoje)…

Rašyti komentarą