Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Susirūpino dėl sprogmenų

Publikuota: 2010 liepos 27 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

kariuomene.kam.lt nuotr.kariuomene.kam.lt nuotr.

Antradienį į posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos nariai tarėsi, kaip vykdant išminavimo darbus turėtų bendradarbiauti gelbėjimo pajėgos.

Posėdžio pirmininkas, Šilutės r. savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas pažymėjo, kad nuo karo užsilikusių sprogmenų likvidavimas Šilutės rajone tampa vis aktualesnis – per šių metų pirmą pusmetį rajone buvo aptikti 3 sprogmenys – kaip pernai per visus metus. Todėl labai svarbu, kad esant reikalui specialiosios pajėgos tinkamai derintų savo veiksmus.

R. Renčeliauskas Šilutės specialiosioms tarnyboms didelių priekaištų neturėjo. Tačiau, anot jo, vis dar pasitaiko atvejų, kai apie aptiktą pavojingą radinį delsiama pranešti Savivaldybei.

Šilutės policijos Operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Audrius Lukošius trumpai supažindino komisijos narius su policijos riboto naudojimo veiksmų planu “Skydas”, pagal kurį pareigūnai veikia gavę pranešimą apie pavojingą radinį.

Blogiausia, anot A. Lukošiaus, kad kariuomenės išminuotojai į jų pranešimus apie aptiktus sprogmenis reaguoja labai lėtai. Todėl policijos patruliams dažnai tenka gaišti laiką saugant pavojingą vietovę.

Šiais metais du sprogmenys buvo aptikti Girininkų kaime, Vainuto sen., vienas – Šilutėje, netoli katalikų bažnyčios.

Rašyti komentarą