Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Galai į vandenį?

Publikuota: 2015 kovo 27 Kategorija: Aktualijos, Rajone

A. Aleksėjūnienės nuotr.A. Aleksėjūnienės nuotr.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (toliau – RAAD) aiškinasi, kuri žvejybos įmonė per patį stintmetį su savo traktoriumi malėsi Skirvytės upėje.

Tyrimas buvo pradėtas po to, kai portale grynas.lt buvo paskelbtas Birutės Davidonytės str. „Baisi neteisybė: mašinos prie vandens negali nė privažiuoti, o traktoriai akėja upės dugną“ ir stintų žvejybos ypatumais Nemuno deltoje susidomėjo Aplinkos ministerija.

Nors jau praėjo nemažai laiko, tačiau, kaip šiandien teigė telefonu Klaipėdos RAAD direktorius Andrius Kairys, šis įvykis vis dar tiriamas.

Esą portale grynas. lt publikuojamose nuotraukose nesimato Skirvytės upės vandenis savo ratais maišančio traktoriaus valstybinių numerių, taip pat neaišku, kurioje tiksliai vietoje visa tai užfiksuota, todėl sunku nustatyti, kuri konkrečiai įmonė taip žvejojo, o kol tai neišaiškinta, nėra iš ko pareikalauti paaiškinimo.

A. Kairys taip pat teigė vis dar laukiantis informacijos iš Nemuno deltos regioninio parko direkcijos, kuri, jo žiniomis, irgi atlieka tyrimą (apie tai, beje, rašoma ir pradžioje minėtoje publikacijoje).

Be to, anot Klaipėdos RAAD direktoriaus, departamente tebevyksta diskusija, ar žvejybos įmonės traktorius upės vagoje – tai pažeidimas, ar grubus pažeidimas, o gal joks pažeidimas (juk minėtos publikacijos autorei būtent taip teigė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis), nors, kaip pripažįsta A. Kairys, jo paties nuomone, žvejybos verslininkai neturėtų taip elgtis.

Galutinį sprendimą dėl šio įvykio Klaipėdos RAAD priims galbūt jau kitą savaitę.

9 skaitytojų komentarai
Anal-itikas 2015 kovo 27d., 18:2778.61.120.129
Aš manau kad tai joks pažeidimas, nes potvynio metu į išsiliejusio Nemuno vandenis važiuoja traktoriai ir sunkvežimiai, ir neteko girdėti kad kuris nors būtų nubaustas. Juk žvejai dirba. Tai moterėlei tai tikrai nėra ko prie vandens važiuoti ir atliekomis teršti pakrantes, nes ji ten atvyko pramogai, ir tas pasivaikščiojimas jai tik į sveikatą.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 15 Thumb down 12

Atsakyti

aha 2015 kovo 27d., 19:5778.61.68.160
cia viskas vyko tarp pirmos ir antros krantiniu.tas kuolas vandeny ir dabar yra.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 6

Atsakyti

Niekai 2015 kovo 29d., 19:2778.61.57.176
Niekai, jei galima traktoriais važinėti po užlietą kelią ir dar priekabas su kitom mašinom tampyti, tai galima ir po upę. Juk iš esmės tai tas pats.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

ha 2015 kovo 29d., 19:5978.57.228.148
matosi kokie protingi yra Klaipėdos RAAD darbuotojai jei iki db nenustato vietos, juk ten tas traktorius apie 2 savaites vazinejosi, nevienas zvejys ar ziurovas mate ir beto juk ten yra pasienio kameros viskas turetu buti nufilmuota n kartu……
matosi pareigunu kompetencija arba cia kazkas kazka tepa….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 3

Atsakyti

to analitikui 2015 kovo 29d., 21:2878.61.116.40
Aplinkos viceministras Linas Jonauskas nepalaikė aplinkosaugininkų požiūrio, kad reikia toleruoti žvejų verslininkų daromus nusižengimus. Anot jo, visiems turi galioti tokios pačios taisyklės. Kaip teigė pašnekovas, jeigu civilizuotai tinklų ištraukti nepavyksta, reikėtų iš viso atsisakyti tokios žvejybos vietos.
„Išskirtinių sąlygų niekam neturi būti. Jeigu mėgėjus už menkiausią pažeidimą baudžiame, neabejotinai, verslininkams irgi tokia pati tvarka turėtų galioti, be to, mes kalbame ne apie važiavimą ant žolės, o apie įvažiavimą į vandenį. Jeigu tos problemos kitaip neįmanoma išspręsti, reikia tam tikrų žvejybos vietų, kur kitaip neišeina žvejoti, tiesiog atsisakyti. Gamta turi būti neteršiama ir saugoma, be to, ypatingai saugomoje teritorijoje. Jokių pateisinimų tam negali būti“, – sakė L. Jonauskas.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 5

Atsakyti

tarka 2015 kovo 30d., 07:2978.61.84.129
Taigi mūsų Aplinkos ministeris tvarkietis, Nemuno Deltos regioninio parko vadas netgi Šilutės tvarkiečių bosas – tai tokią tvarką ir turime…..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 6

Atsakyti

"Ana-litikui" 2015 kovo 30d., 11:2178.61.35.108
Tamstos išminties perlas (citata) “Juk žvejai dirba. Tai moterėlei tai tikrai nėra ko prie vandens važiuoti… ” – ir kritikos neatlaiko, ir mentaliteto akivaru dvokia.
Tie pelno siekiantys žvejai nei sėjo, arė ar akėjo, bet atvažiavo su technika į upės vidurį, užmetė tinklus ir pritempė šiuo ‘darbu” savo kišenes… O pramogautojai su meškeryte kasdien po 10lt moka, ir šiukštu- net ir ratais iki vandens. Bet verslo goduliams užkliūna – žurnalistei, atvangos gamtoje ieškančiai, prie vandens artintis išvis nepataria. Anas Litikas, lito svoriu gamtos išteklius savo naudai sverti temokantis, norėtų įteisinti diskriminaciją? Ir triumfuotų. A.Kairys (KLRAAD), V.Pavilonis(NDRP) – du direktoriai, prie vienos bambagyslės(Aplinkos ministerijos) pririšti, bet Vandens apsaugos įstatymo vykdymo nežtikrina, lyg ne savo rogėse sėdėtų? Nes barbariškumas gamtoje – tai tokia Tvarka ir teisingumas, kuriuos įvedė šio pavadinimo partija, atsakinga už gamtosaugą šalyje. Gėda. Skirvytės upę stebinčios VSAT kameros(prie pat bokšto traktorius maurojo vagą) fiksavo, bet A.Kairys nežino? Panašu, lyg ‘nežiniukų ” karalystėje vieni su kitais mafijiniais saitais būtų surišti.TEISYBĖS dėl to ir nėra.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

Anal-itikas 2015 kovo 30d., 17:1078.61.120.129

Brolau, minties galiūne (”Ana-litikui”), žmogau, artimas inperatoriui, nusiramink, išgerk vandens, atidžiai pasižiūrėk į veidrodį. Kaip atrodai? Mano nikas niekaip nesusiejęs su litu, neiškraipyk ir nesipravardžiuok. Žvejai konkursuose ir kituose mokesčiuose už leidimus kur kas daugiau sumoka nei ta moterytė kasdien pramogaudama po 10 litų. Žvejai dirba, moka mokesčius ir dėl tavęs, o tamsta prie politikos iš tuščio į kiaurą. Traktoriais į upę važinėjo nuo seniausių laikų, kai tik jie atsirado, tik va, šiandie prablaivėjai, netyčia pastebėjai ir proga atsirado purvui užmaišyti, TEISYBĖS ieškotojau. Dar suprasčiau tave, kad klozetu nesinaudotum ir jo turinio, tariamai apvalęs, į Šyšą neišleistum. Gal nuo savo klozeto pradėk nežiniuk.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 7

Atsakyti

Reziume 2015 kovo 31d., 09:1978.61.35.108

Analinių reikalų specas – apie klozetą, Teisybės ieškotoja – apie įstatymo viršenybę. Reziume- aplinkosaugos taisyklės negalioja tiems ir ten, ką išimtimis dangsto valdžia?
Beje, vandentvarkai(ir nuotekų valymui) Šilutės sav. jau investuota (iš rajono, šalies ir ES biudžetų)- virš šimto milijonų litų. Efektyvumu abejoti nebūtų priežasčių. Bet kai norisi traktoriumi po vidaus vandens telkinius LT saugomoje Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje-prieštaraujančius galima užčiaupti kad ir klozetiniu išminties turiniu? Kad tik interesų uodegos nenukentėtų?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą