Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

lrt.lt: ko dar galime tikėtis iš šios žiemos

Publikuota: 2014 gruodžio 30 Kategorija: Aktualijos, Orai

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Naujų metų pradžia bus šilta – bent jau vakarinėje Lietuvos dalyje, o sausio ir vasario mėnesių vidutinė temperatūra bus aukštesnė už vidutinę, portalui LRT.lt sako klimatologas Justinas Kilpys. „Tačiau negalima sakyti, kad žiemos nebus. Gali būti, kad ji bus labai permaininga“, – teigia klimatologas.

Kaip portalui LRT.lt kalbėjo klimatologas J. Kilpys, naujųjų metų pradžia bus šilta, ypač vakarinėje Lietuvos dalyje – Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.

„Panašu, kad pirma sausio savaitė bus šilta. Žiūrint ilgesnes prognozes, sausis prognozuojamas 1–2 laipsniais šiltesnis nei būna vidutiniškai. Rytinėje Lietuvoje paprastai sausį vidutinė temperatūra būna 4–4,5 laipsnių šalčio, o šį sausį vidutinė temperatūra bus apie 2–3 laipsnius šalčio. Pajūryje vidutinė sausio temperatūra būna 1–2 laipsnis šalčio, o šį sausį gali būti 1 laipsnis šalčio arba nulis“, – aiškino J. Kilpys.

Tačiau, kaip teigia klimatologas, vidurkiai kartais slepia didelius temperatūrų svyravimus, todėl, nors panašu, kad turėsime šiltą sausio pradžią, naujųjų metų pirmojo mėnesio pabaigoje gali paspausti ir 15 laipsnių šaltis. „Tuomet vidurkis ir bus apie 3–4 laipsnių šalčio. Taigi vidurkiai rodo, kad bus lyg ir šilčiau, bet per mėnesį gali visko įvykti, gali būti ir labai šiltų dienų bei savaičių, bet gali būti ir šaltų laikotarpių“, – LRT.lt tikino J. Kilpys.

Daugiau: lrt.lt: “Ko dar galime tikėtis iš šios žiemos”

Rašyti komentarą