Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Po ekologinės nelaimės – kaltųjų paieškos

Publikuota: 2010 birželio 28 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Edvardo Jurjono nuotr.Edvardo Jurjono nuotr.

Šilutiškis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ragina kuo greičiau nustatyti naujos ekologinės nelaimės Šilutės rajone kaltininkus.

Kaip jau skelbta, per ilgąjį savaitgalį Šyšos upės žemupyje ėmė gaišti žuvys. Panaši ekologinė nelaimė Šyšą buvo ištikusi ir pernai, tačiau tikrieji kaltininkai realios atsakomybės iki šiol taip ir nesulaukė.

“Naktį iš birželio 25-osios į 26-ąją vėl buvo paleistos nuodingos medžiagos į Šyšos upę. Laivų savininkai, grįžę naktį, pastebėjo šią ekologinę katastrofą ir ją užfiksavo nuotraukose. Nuotraukos liudija masiško žuvų kritimo faktą. Birželio 27 d. Šilutės uostas baltavo nuo kritusių žuvų”, – kreipimesi į aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą, Lietuvos žaliųjų judėjimą rašo Seimo narys R. Žemaitaitis.

Parlamentaras prašo informuoti apie nustatytus ir patrauktus atsakomybėn asmenis dėl 2009 m. Šyšos upės teršimo ir jos žuvų nuodijimo, nurodyti paskirtas baudas ar kitas atsakomybės priemones bei informuoti apie jų realų įvykdymą. Taip pat Seimo narys savo kreipimesi prašo informuoti apie šiemetės ekologinės katastrofos mastą ir poveikį gamtai, žmogaus sveikatai; kokie veiksmai jau yra atlikti nustatant kaltus asmenis, kokia atsakomybė ir sankcijos gresia Šyšos upės teršėjams, upės gyvūnijos, augalijos naikintojams; kaip greitai planuojama ištirti pastarąją ekologinę katastrofą ir nubausti kaltus asmenis.

Nuošalyje neliko ir R. Žemaitaičio šilutiškiai partiečiai. Partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas Vaidas Pavilonis pirmadienį Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją. Jos metu V. Pavilonis perskaitė kreipimąsi į partijos bičiulį Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Kęstą Komskį su prašymu ištraukti Šyšos upės teršėjus į švarius vandenis, kad už gamtos naikinimą būtų atsakyta pagal įstatymus.

Savo kreipimąsi V. Pavilonis perdavė spaudos konferencijoje dalyvavusiam K. Komskiui. Pastarasis pažadėjo imtis visų reikalingų priemonių upės teršėjams išaiškinti.

Savivaldybė savo ruožtu žada aiškintis, ar gamtosaugininkai viską padarė, kad ekologinės nelaimės būtų išvengta.

“Vakarų ekspreso” ir “Šilutės ETA žinių” inf.

7 skaitytojų komentarai
Idomu 2010 birželio 28d., 17:0562.212.200.143

Turbut artėja rinkimai ?

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Antikorupcinis 2010 birželio 28d., 21:3578.59.240.103
Panašu, kad komskiniai jau mūsų Šilutėje nori elgtis kaip Pagėgiuose.Patys sukelia problema ir šaukia.Tai jų braižas.O vargšės žuvys – jų pačių darbas.100 procentų !!! Dėl valdžios ir dėmesio jiems nieko negaila.Iki šiol to Šilutėje nebuvo, bet jie mato mūsų bestuburę valdžią ir tuo naudojasi.Juk Skutulienė dar ir giria juos:” ateikit, padėkit mums dirbti”.Ritamės į bedugnę.Pozingis su Laužiku rūpinasi savimi, o rajonu nebėra kam.Tikrai artėja rinkimai, žmonės , būkime budrūs.Ar iki šios valdžios kažką panašaus esame turėję ?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

Edvardas Vitkauskas 2010 birželio 29d., 10:4978.61.121.83
Paprastai kalbant, kiekvienas valstybės išlaikomas pareigūnas turėtu dirbti jam pavestą darbą: savivaldybės gamtosaugininkas prižiūri kaip laikomasi aplinkosauginių reikalavimų; gamtos apsaugos inspektoriai- nustato ir gaudo pažeidėjus; teismai skiria nuobaudas… Jeigu ši sistema neveikia kišasi politikai ir bando išsiaiškinti kaltininkus. Kadangi ekologinė nelaimė kartojasi vadinasi kalti ne tik šios srities pareigūnai, bet keistina pati aplinkosaugos priežiūros sistema- griežtinamos atsakomybės sritys, keliami kvalifikaciniai reikalavimai šiems pareigūnams, nedelsiant baudžiami ir pan. Sprendimai turėtu būti vykdomi iškart.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 1

Atsakyti

irena 2010 birželio 29d., 13:0578.61.24.50

Visuomenininkai stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas, o pareigūnai savo darbo neatlieka, o prisitaikėliškai elgiasi, kad tik kėdė nesubraškėtų. Tas lojalumas.., bet nežinia kam…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Audrius Endzinas 2010 birželio 29d., 16:09193.219.60.1

Na, jei nuo viešų pareiškimų vanduo Šyšoje būtų geresnis – padaryčiau bent dešimtį.
Bet visiškai logiška, kad šiuo atveju būtina išsiaiškinti žuvų kritimo priežastis.
Su departamento vadovu nuodugniai aptarėme veiksmų planą, esu informuojamas apie situaciją, pats atkreipiau dėmesį, kad būtų pasidomėta vadens kokybe polderių kanaluose ir išsiaiškinta kokius kiekius šio vandens galima vidurvasaryje staigiai perpumpuoti į upę.
Apmaudu, žinoma, kad metai iš metų žuvų kritimas Šyšoje nesiliauja. Tačiau priežastys, kogero, ne tos pačios.
Pernai – valymo įrenginių darbo problemos, kilusios dėl didelio kiekio koncentruotų teršalų patekimo.
Dar anksčiau – avarija ,,Grabupėlių” bendrovėje.
Dabar – gal pajudintas senvagės dumblas, ar dar kas nors – išsiaiškinsim.
Tačiau, kol kas nei vienu įvardintu atveju, baudos dar nesumokėtos – tarsi tose bendrovėse dirbtų kitų planetų gyventojai…
O gal pradėkim nuo saves. Kiek buitinių fekalinių nuotekų vis dar patenka į upę kart su lietaus vandeniu. Investicijos magistraliniams tiklams nutiesti padarytos, tačiau toli gražu ne visi gyventojai prie jų prijungti. Pagaliau ir fekalinių taršalų surinkimas iš gyventojų kurie turi kaupimo duobes galėtų tapti privalomu. Taip kaip ir šiukšlių surinkimas.
Bet čia jau tikrai savivaldybės klausimas.
Kadangi artėja savivaldos rinkimai nuo tolimesnių komentarų susilaikysiu.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

Vaidas Pavilonis 2010 birželio 29d., 16:4278.61.29.35

Keista skaityti komentarus žmonių kuriems ši ir visos praėjusios ekologinės nelaimės tarsi pramoga, tik dar vienas šansas įkasti nemėgstamai partijai.Gaila, kad jūs tik kandžiojatės bet nelakstot pakrantėmis ir neplaukiojat, o greičiausiai net nematėte viso šito.Tikrai gaila. Pasakysiu vieną- Jeigu mūsų gamtosaugininkai tiek energijos ir jėgų panaudotų upės nelaimių prevencijai , kiek išnaudoja šių avarijų žalos sumenkinimams ir nutylėjimams, upė būtų žuvingiausia Lietuvoje.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 4

Atsakyti

Andrius 2010 birželio 29d., 19:4081.191.184.230

Nevarykit ant gamtosaugininku. Gauna gal kokius 1400Lt, kuro kvotos iseikvotos, su savo masinom vazineja. Naktimis skambineja visokie psiaudo gamtos myletojai net negali ramiai atsipalaiduot ir sode su seima saslyko suvalgyt ar isvykti atostogu. Ar jus pultumet isvariti i nemokamas atostogas darbo dirbti. Kaip valstybe elgiasi su savo tarnautojais tai manot jie turi myleti ja? Gamtosauga ne policija visa para nebuti, na as taip mastau o jei jusu akys siauros isminusuokit mano komentara.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą