Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Valstybinės šventės – kitaip. Kaip?

Publikuota: 2014 lapkričio 19 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Rusnės bendruomenė jau išmoko švęsti kitaip: Vasario 16-osios renginius ji organizuoja ant ledo. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Rusnės bendruomenė jau išmoko švęsti kitaip: Vasario 16-osios renginius ji organizuoja ant ledo. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Pamario kultūrininkai ieško naujų valstybinių švenčių šventimo formų.

Šilutės rajoną reprezentuojančių renginių strategijos 2015-2020 m. rengimo darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės mero pavaduotojo Algirdo Gečo, antradienio posėdyje suko galvas, kaip pritraukti daugiau žiūrovų į valstybinėms šventėms, pirmiausia Valstybės atkūrimo dienai (vasario 16 d.) ir Nepriklausomybės atkūrimo dienai (kovo 11 d.), paminėti skirtus renginius.

Darbo grupės nariai vieningai sutarė, kad Šilutėje organizuojami valstybinių švenčių paminėjimai pernelyg statiški ir akademiški, juose pasirodo vieni ir tie patys – dažniausiai vietiniai atlikėjai, todėl dažnai jie vyksta pustuštėje Kultūros ir pramogų centro salėje.

O ką darysi, kai tokioms šventėms, priešingai nei pramoginiams renginiams, neskiriama pinigų.

„Ar ne todėl Vilniuje tokie renginiai sutraukiama minias, kad ten pasirodo populiarios grupės?“ – retoriškai klausė Žemaičių krašto etnokultūros centro vadovas Valerijonas Krutikovas.

Su Vilniumi, žinoma, nepasivaržysi, tačiau ieškoti naujų formų – tai taikytina ir kitiems taip vadinamiems strateginiams renginiams – būtina.

Pavyzdžių, kaip galima švęsti kitaip, jau esama ir Šilutės rajone. Pavyzdžiui, Rusnės bendruomenė. Ji jau ne pirmus metus Vasrio 16-osios šventę organizuoja ant ledo, ir šis renginys kasmet tampa vis populiaresnis.

Ilgai kalbėję ir įvairių nuomonių išsakę darbo grupės nariai nusprendė, kad būtų neprošal išklausyti ir miesto bendruomenės nuomonės: ko ji norėtų per valstybines šventes. Į jos pageidavimus bus atsižvelgta tiek organizuojant renginius 2015 metais, tiek ir rengiant Šilutės rajoną reprezentuojančių renginių strategiją 2015-2020 m.

Beje, Šilutės rajono savivaldybės tarybai parengtame sprendimo projekte „Dėl Šilutės rajono savivaldybės 2015 metų strateginių kultūros renginių sąrašo patvirtinimo“ įrašytas ir A. Gečo vadovaujamos darbo grupės siūlymas skirti finansavimą Šilutės kultūros ir pramogų centrui Vasario 16-osios renginiui organizuoti, taip pat padidinti finansavimą iš rajono biudžeto seniūnijose organizuojamiems tradiciniams renginiams.

1 skaitytojų komentaras
Regina 2014 lapkričio 20d., 09:2088.150.222.52

Butu smalsu sužinoti kas tokie diskutavo apie kultura. Antras klausimas kam butu galima teikti pasulymus kaip kaisti situacija?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą