Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje iš tėvų atimta teisė rinktis

Publikuota: 2010 birželio 22 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

J. Bendžius ir toliau tvirtina, kad vaikų grupės darželiuose bus išsaugotos, jeigu iki rudens atsiras daugiau norinčiųjų jas lankyti. (Oresto Lidžiaus nuotr.)J. Bendžius ir toliau tvirtina, kad vaikų grupės darželiuose bus išsaugotos, jeigu iki rudens atsiras daugiau norinčiųjų jas lankyti. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Vaikus auginantys šilutiškiai nuo rudens savo atžalas turės vesti ne į tas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kur jie norėtų, bet ten, kur nurodys Savivaldybė.

Nors už tokį sprendimą balsavo mažiau nei pusė Šilutės r. savivaldybės tarybos narių – 12 iš 27, – tačiau ir jų balsų užteko (posėdyje dalyvavo tik 23 politikai), kad iš šilutiškių būtų atimta teisė patiems rinktis, į kurį vaikų lopšelį – darželį vesti savo atžalas.

Išankstiniais duomenimis, kitais mokslo metais ikimokyklinio ugdymo įstaigas Šilutės rajone ketina lankyti per 80 vaikų mažiau nei lig šiol. Todėl keturiose įstaigose nuo rugsėjo 1 d. ketinama uždaryti 5 vaikų grupes.

“Šilutės ETA žinios” apie tai rašė str. “Šilutės bedarbių armiją papildys pedagogai”.

Posėdyje dalyvavusi mama Žaneta Viršilienė išsakė visų šilutiškių tėvų poziciją: “Mes patys norime rinktis, kur vesti vaikus. Bet dabar mums sako, kad, jeigu nebus surinkta grupė, būsime pervesti į kitą darželį”. Moteris prašė Tarybos neskubėti mažinti grupių darželiuose, bet palaukti iki rudens, kai bus tiksliau žinoma, kiek vaikų lankys ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Švietimo skyriaus vedėjas Jonas Bendžius tikino, kad niekas nesiūlys tėvams pereiti į kitus darželius, jeigu per vasarą pasikeis situacija.

Tai kam taip skubėti naikinti vaikų grupes?

“Palaukime iki rudens, gal sugrįš tėvai su vaikais iš užsienio,” – kreipėsi į kolegas politikus mero pavaduotoja Stasė Skutulienė. Jai pritarė Raimondas Plikšnys ir Algirdas Gečas.

Regina Kulpienė – Jaunienė siūlė iš viso atsisakyti minties mažinti grupių. Anot jos, reikia mažinti ne grupes ir darbuotojų etatus, bet vaikų skaičių grupėse.

Tačiau jų balso posėdyje dalyvavusių tarybos narių dauguma neišgirdo.

Rašyti komentarą