Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutiškiai puikiai pasirodė tarptautiniame virėjų čempionate Turkijoje

Publikuota: 2014 spalio 30 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Šilutės rajono savivaldybės administracijos nuotr.Šilutės rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Alanijoje įvyko ketvirtasis tarptautinis virėjų čempionatas, kuriame kasmet dalyvauja vis didesnis dalyvių skaičius ne tik iš Turkijos, bet ir iš įvairių Europos šalių. Šiemet čempionate rungėsi daugiau kaip 500 dalyvių, kurie varžėsi pagal įvairias maisto gamybos kategorijas. Patiekalui pagaminti dalyviai turėjo apie 30 minučių, o jo kokybę, skonį, estetiką, unikalumą, higieną, produktų paruošimą, švarą, tvarką ir kt. vertino kompetentinga komisija.

Šilutės atstovės Tatjana Ramoškienė gamino baravykienę, o Indrė Skablauskaitė kepė „vofelius“ (saldžius blynus) pagal seną, iš kartos į kartą perduodamą receptą, kuriuos pateikė su unikaliu mūsų krašto gėrimu „meškiniu“, į kurio sudėtį įeina degtinė, medus ir įvairūs prieskoniai. Šilutiškius aktyviai palaikė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Alanijos partneriai iš Rusijos ir Latvijos gamino žuvies patiekalus.

Deserto gaminimo kategorijoje Indrė buvo vienintelė atstovė iš užsienio šalių, tad jai teko nelengva užduotis susigrumti su turkiškus desertus gaminančiais virėjais šefais. Indrės Skablauskaitės pagamintas desertas, o ypač prie jo patiektas gėrimas, sulaukė ypatingo teisėjų dėmesio. Tatjana Ramoškienė buvo pagirta už nepriekaištingą tvarką ir švarą patiekalo gamybos metu, o tai vienas iš ypatingai svarbių kriterijų, už kurį skiriamas nemenkas balų skaičius. Šilutiškių gaminti patiekalai buvo įvertinti komisijos ir apdovanoti čempionato medaliais.

Alanijos savivaldybės partneriai šiemet pirmą kartą buvo pakviesti dalyvauti šiose varžybose ir išbandyti savo jėgas. Turkai norėtų, kad ateityje tai taptų tradicija.

Tradiciškai varžybos yra organizuojamos Alanijos kultūros centre, tačiau kasmet vis didėjantis dalyvių skaičius verčia varžybų organizatorius ieškoti kitos vietos. Šiemet buvo įrengta 14 virtuvių, kuriose kulinarinius šedevrus kūrė vištienos, žuvies, ėrienos, tradicinės Turkijos virtuvės, deserto ir kitose rungtyse užsiregistravę virėjai. Centro kieme iš vaisių, daržovių ir ledo luitų buvo kuriamos skulptūros. Tai didelio masto varžybos, į kurias savo profesionalius šefus deleguoja įvairūs restoranai, universitetai buria savo studentų komandas, o kiti rungiasi dėl galimybės būti pastebėti ir įvertinti.

Paskutinę viešnagės dieną Šilutės rajono savivaldybės atstovai – Meras Vytautas Laurinaitis, Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šukytė, Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, Šilutės muziejaus darbuotoja Indrė Skablauskaitė ir verslininkė Tatjana Ramoškienė – apsilankė Alanijos savivaldybėje, ten jie susipažino su valdymo sistema, susitiko su mero pavaduotojais, įvairių departamentų direktoriais bei Alanijos savivaldybės meru Adem Murat Yucel. Nors sutartis su Alanijos savivaldybe pasirašyta vos prieš keletą mėnesių, jau aktyviai planuojamos kitos bendros veiklos ir projektai.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus inf.

Daugiau nuotr. - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.811123132318155.1073741945.472620986168373&type=1

1 skaitytojų komentaras
indrė 2014 lapkričio 1d., 23:14188.69.212.51

Keista, lygir verslinikus kvietė, kur jie dingo?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą