Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Skalūnai Vakarų Lietuvoje: diskusijos tęsiasi

Publikuota: 2014 spalio 28 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

Molio skalūnas. (Lietuvos geologijos tarnybos nuotr.)Molio skalūnas. (Lietuvos geologijos tarnybos nuotr.)

Ketvirtadienį, spalio 30 d., Aplinkos ministerijoje organizuojama diskusija dėl skalūnų.

Diskusijoje dalyvaus Aplinkos ministerijos, Mokslų akademijos, Lietuvos geologijos tarnybos, Vilniaus ir Klaipėdos universitetų, Radiacinės saugos centro ir kitų organizacijų specialistai, Tauragės r. savivaldybės ir Žygaičių bendruomenės atstovai.

Susitikime bus pateikti nauji skalūnų radioaktyvumo, toksinių metalų tyrimo duomenys, lūžių ir hidrogeologinių salygų interpretacija, aptarti kiti aktualūs klausimai, teisės aktų tobulinimas.

Daugiau – www.lgt.lt: “Aplinkos ministerijoje vyks diskusija dėl skalūnų”.

“Šilutės ETA Žinių” šaltinių teigimu, diskusijoje Aplinkos ministerijoje žada dalyvauti ir aktyvistų iš Šilutės.

Aplinkos ministerija teigia, kad patys skalūnai – juose esantys sunkiųjų metalų kiekiai nėra pavojingi aplinkai – am.lt: „Lietuvos skalūnų tyrimas – ar jie pavojingi aplinkai“.

Lietuvos geologijos tarnyba atnaujino pernai sukurtą interaktyvų žiniatinklį skalunudujos.lt, kuriame galima perskaityti mokslininkų straipsnius ir studijas apie skalūnus Lietuvoje, pasižvalgyti po skalūnų dujų išteklių pasaulyje žemėlapį, susipažinti su naujausiomis tendencijomis žvalgant ir naudojant netradicinius angliavandenilius, pažiūrėti vaizdinę medžiagą apie dujų susidarymą molio skalūnuose, tai pat apie vykdytą projektą „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“. Žiniatinklio lankytojai turi galimybę inicijuoti diskusijas ir jose dalyvauti.

Rašyti komentarą