Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Švėkšnoje – dar daugiau saulės

Publikuota: 2010 birželio 14 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Ant suoliuko prisėdusiems mediniams gimnazistams švėkšniškiai suteikė Sauliaus ir Saulės vardus. (L. Mockaus nuotr.)Ant suoliuko prisėdusiems mediniams gimnazistams švėkšniškiai suteikė Sauliaus ir Saulės vardus. (L. Mockaus nuotr.)

Šio Žemaitijos miestelio “Saulės” vidurinei mokyklai šį pavasarį pagaliau buvo sugrąžintas gimnazijos statusas.

Ilgametis “Saulės” vidurinės mokyklos mokytojas, kraštotyrininkas Petras Čeliauskas tai vadina skolos grąžinimu Švėkšnai, kuri tarpukario Lietuvoje viena pirmųjų buvo įkūrusi lietuvišką gimnaziją.

Švėkšnos “Saulės” gimnazijos ištakos siekia 1919 metus, kai iš karto po Pirmojo pasaulinio karo buvusios rusiškos mokyklos patalpose vietos šviesuomenės iniciatyva buvo įsteigta privati progimnazija.

Per 1925 m. gaisrą pastatas sudegė. Todėl reikėjo statyti naują mokyklą. Grafas Jurgis Plateris tam tikslui padovanojo dalį savo parko ir Laikinasis komitetas, vadopvaujamas klebono J. Maciejausko, ėmė rūpintis statyba.

Rūmų statyba kainavo 20 000 dolerių (14 000 šios sumos buvo surinkta iš Amerikos lietuvių). Nauji gimnazijos rūmai buvo pašventinti 1928 liepos 25 d., dalyvaujant Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai.

Daugiau apie “Saulės” gimnaziją – saule.silute.lm.lt.

Nors Švėkšnos “Saulės” gimnazijai 90 metų suėjo dar pernai, vietos bendruomenė neskubėjo švęsti – laukė, kol jų mokyklai bus sugrąžintas gimnazijos statusas.

Jubiliejinė šventė buvo surengta praeitą šeštadienį, kartu buvo paminėta ir Švėkšnos miestelio 507 metų sukaktis.

Švėkšnos Šv. Jokūbo katalikų bažnyčioje buvo pašventinta “Saulės” gimnazijos vėliava, po Šv. Mišių prie senųjų gimnazijos rūmų miestelio parke atidengta vietinio meistro Vytauto Bliūdžiaus iš ąžuolo išskaptuota skulptūra “Gimnazistai”. “Gyvenimo medį” šalia jų “pasodino” kalvis iš gretimo Pavilnučio kaimo Dainius Šarkus.

Gimnazijos iškilmėse, kaip prieš 82 metus, dalyvavo gausus būrys aukštų svečių: kraštietis Europos parlamento narys Zigmantas Balčytis, šilutiškiai LR Seimo nariai Audrius Endzinas ir Remigijus Žemaitaitis, Šilutės r. savivaldybės vadovai. Trūko tik Prezidentės…

1 skaitytojų komentaras
mukas 2010 birželio 14d., 14:4684.32.215.23
Šaunuoliai švėkšniškiai, jūs turite kuo didžiuotis, tai graži šio miestelio praeitis, graži ir dabartis. Taip puikiai ir orginaliai suorganizuotos šventės jums gali pavydėti visas rajonas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą