Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės sūrininkų blokada baigėsi

Publikuota: 2010 birželio 11 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Nuo birželio 4 d. akcinės bendrovės firmos “Šilutės Rambynas” nuotekos vėl priimamos tiesiogiai į miesto centralizuotą nuotekų surinkimo sistemą.

Kanalizuojamų vandenų priėmimo sklendė įmonei buvo atsukta po to, kai teršalų kiekį savo išleidžiamose nuotekose ji sumažino iki nuotekų tvarkymo reglamente nustatytų reikalavimų.

Pasak UAB “Šilutės vandenys” Alfredo Markvaldo, į centralizuotus nuotekų tinklus priimama tik dalis “Šilutės Rambyno” bendrovės teršalų ir tik tam tikru dienos metu, taip vadinamomis geriamojo vandens vartojimo ir nuotekų išleidimo į kanalizacijos tinklus piko valandomis – ryte, vidurdienį ir vakare, kad jos labiau atsiskiestų, o miesto biologiniai nuotekų valymo įrenginiai būtų apsaugoti nuo galimų jam pražūtingų viršnorminės taršos pliūpsnių.

Labiau užterštas savo gamybines nuotekas AB F “Šilutės Rambynas” gabena į Klaipėdą.

Kaip sūrių įmonė tvarko savo kanalizuojamus vandenis, akylai stebi “Šilutės vandenų” specialistai.

Gamybinės nuotekos iš AB “Biofuture” į miesto kanalizacijos tinklus dar nepriimamos.

Nuotekų sklendės “Šilutės Rambyno” ir “Biofuture” bendrovėms buvo užsuktos praeitų metų liepos 28 d., po to, kai dėl viršnorminės taršos šių įmonių kanalizuojamuose vandenyse sutriko miesto nuotekų valyklos veikla ir į per Šilutę vingiuojančią Šyšos upę plūstelėjo nevalytos nuotekos, sukeldamos upėje ekologinę nelaimę.

2009 – jų lapkričio 18 d. “Šilutės vandenys” pateikė šioms įmonėms per 1,5 mln. litų ieškinį. Byla vis dar nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

Rašyti komentarą