Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Liūdnos prognozės Nemuno deltai

Publikuota: 2014 rugpjūčio 29 Kategorija: Aktualijos

A. Poteliūno asociatyvi nuotr.A. Poteliūno asociatyvi nuotr.

Dėl jūros lygio kilimo nemaži sausumos plotai Nemuno deltoje apie 2100 metus gali atsidurti po vandeniu, teigia klimatologas Justinas Kilpys.

Tokiomis savo įžvalgomis Lietuvos hidrometereologijos tarnybos specialistas pasidalijo portalo grynas.lt konferencijoje.

„Iš principo vandens lygis Baltijos jūroje kyla. Ir per pastarąjį šimtmetį jis pakilo 14 – 16 cm Lietuvos pakrantėje. Tai prisideda prie to, kad Lietuvoje paplūdimiai vis dažniau nuplauni. Iš esmės prognozės tokios, kad iki XXI amžiaus pabaigos vandens lygis gali pakilti iki 1 metro pagal pesimistinį scenarijų. Ir tai reikštų, kad nemaža dalis paplūdimių būtų smarkiai nuplauti, o Nemuno deltoje būtų užlietos nemažos teritorijos,“ – prognozavo klimatologas.

Daugiau iš konferencijos su J. Kilpiu – grynas.lt: „Klimatologas: Lietuvoje atsirado naujas reiškinys“

2 skaitytojų komentarai
stebetojas 2014 rugsėjo 1d., 17:12188.69.212.140

Šiaip tai reikėjo straipsnio pavadinimą įvardinti kaip “galimos ilgalaikės šimtmečio prognozės”. O ne pateikti kaip tiesą.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

eustuobrys- stebėtojui 2014 rugsėjo 2d., 11:1678.61.35.108

Atrodo, nieko nerauki apie žodžio ‘prognozės’ reikšmes, bet vis tiek nori mokyti mokytus? Absurdas – nieko daugiau iš tavo siūlymo be logikos: “straipsnio pavadinimą įvardinti kaip…”
O ką reiškia galimos ir negalimos prognozės, stebėtojau? Susimovei ir lįsk po lapais. Liūdnos prognozės deltai – dėl jūros lygio kilimo, o tau – dėl trigrašio kišimo, kur nieko nerauki. Siekį “pateikti kaip tiesą” iš pranešimo apie kilimatines prognozes įžvelgei, nes esi neišprusęs. Gėda.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą