Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymas: Šilutė mokysis iš naujo skaičiuoti

Publikuota: 2014 rugpjūčio 19 Kategorija: Aktualijos, Rajone

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

LR Aplinkos ministerija paskelbė konkursą parengti praktines rekomendacijas dėl rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžio nustatymo metodikos įgyvendinimo Šilutės ir Jonavos rajonų savivaldybėse.

Tam planuojama išleisti iki 0,5 mln. Lt.

Bus išanalizuotos savivaldybių atliekų tvarkymo sistemos, apžvelgti metodikos taikymo skirtumai. Taip pat bus identifikuota, kokias klaidas (atliekų kiekio skaičiavimo, minimalios paslaugos apimites nustatymo, būtinųjų sąnaudų skaičiavimo ar kt.) daro savivaldybės įgyvendindamos metodiką ir kita.

Praktinėse rekomendacijose turės būti pateikti tokie pasiūlymai ir rekomendacijos, kad praktiškai juos įgyvendinant būtų galimybė gauti didžiausią efektą mažiausiomis ekonominėmis sąnaudomis. Jose turės būti įvertinta, kad išlaidos už komunalinių atliekų tvarkymą negali viršyti 1 procento namų ūkio pajamų.

Parengtomis rekomendacijomis galės naudotis ir kitos Savivaldybės

Šilutės ir Jonavos savivaldybės, anot Aplinkos ministerijos Atliekų departamento Atliekų projektų valdymo skyriaus vedėjos Aurelijos Ložytės, pasirinktos todėl, kad jos aktyviai sprendžia atliekų tvarkymo klausimus, yra vidutinio dydžio ir pačios pareiškė dalyvauti šiame projekte.

Nuo šių metų pradžios vietinė rinkliava Šilutės rajono gyventojams padidėjo daugiau kaip 60 proc., dabar ji siekia 0,26 Lt/kv. m per mėnesį, neskaitant pastoviosios 12 litų dydžio metinės rinkliavos dalies.

Susijęs: “Šilutės pensininkai bus verčiami rūšiuoti atliekas”

Rašyti komentarą