Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

NVO tarybos rinkimus ištiko nesėkmė

Publikuota: 2014 birželio 30 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Niekas iš Šilutės rajono visuomenininkų nepanoro užimti 6-os jiems skirtos vietos šiuo metu formuojamoje nevyriausybinių organizacijų taryboje (toliau – NVO taryba).

Per daugiau kaip dvi savaites Šilutės rajono savivaldybėje buvo surengti šeši susirinkimai, kuriuose nevyriausybinių organizacijų deleguoti žmonės rinko savo atstovus į NVO tarybą.

Socialinės srities veiklą rajone plėtojantys visuomenininkai į NVO tarybą išrinko Virginiją Mačijauskienę, jaunimas – Gabrielę Valodskaitę, sportininkai – Astą Maigienę, kultūros barų artojai – Jūratę Pancerovą, o vietos bendruomenės – Vytautą Laurinavičių iš Saugų. Tik NVO, kurios nepatenka į prieš tai minėtas grupes, kol kas liko be savo atstovo NVO taryboje, mat į šį pirmadienį organizuotą susirinkimą atvyko tik viena moteris ir ta pati nesutiko papildomai padirbėti visuomeniniais pagrindais.

Todėl Savivaldybei teks nuspręsti, ar iš naujo organizuoti susirinkimą, ar mažinti savo deleguotų asmenų skaičių NVO taryboje, kad būtų išlaikytas paritetas, kaip reikalauja LR nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas.

Šilutės rajono savivaldybės taryba yra nusprendusi, kad NVO taryboje rajono visuomenininkams turi atstovauti 6 žmonės, antrą tiek narių į NVO tarybą turėtų deleguoti Savivaldybės taryba (4 atstovus) ir Savivaldybės administracijos direktorius (2) (Nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatai).

NVO tarybos tikslas – užtikrinti nevyriausybinėms organizacijoms palankios aplinkos kūrimą, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme numatytų principų įgyvendinimą ir NVO plėtros politikos formavimą rajone.

NVO tarybos uždaviniai:
vertinti ir skleisti informaciją apie valstybės ir Savivaldybės institucijų bei įstaigų planuojamas veiklas, susijusias su nevyriausybinėmis organizacijomis, galimas bendradarbiavimo kryptis;
konsultuotis su nevyriausybinėmis organizacijomis ir prireikus kurti bendras darbo grupes konkretiems klausimams spręsti;
vertinti ir teikti siūlymus dėl Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų programų ar projektų finansavimo.

Susijęs: “Primesta valia arba tegyvuoja pseudodemokratija!”

2 skaitytojų komentarai
someone 2014 birželio 30d., 21:0678.61.71.115

Nagi, NVO, nesnauskit. Mažiau burbėt ant valdžios ir daugiau veikt, kad ji geresnė taptų.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 4

Atsakyti

stebėtojas 2014 liepos 1d., 12:1578.61.11.158

Šioje komandoje – pusė ant pusės, bet galios tik valdininkų pusėje. Ką jie galės… demagogija.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą