Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pasidirbo žmogus laivelį… (nuotr.)

Publikuota: 2014 birželio 16 Kategorija: Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Svajonės pačios nesipildo – jas pildome mes patys.

Pirmoji Kęstučio Laukevičiaus pažintis su senovine portugalų žvejų valtimi dore įvyko maždaug prieš 4 metus, kai vienas bičiulis parodė jam savo pasidirbtąją ir papasakojo, kada ir kur tokios buvo naudojamos. Toji medinukė taip sudomino rusniškį kaimo turizmo sodybos šeimininką, kad jis užsinorėjo ir pats tokią pasistatyti.

Kęstutis ilgai ruošėsi šiam įdomiam darbui: rinko informaciją, ieškojo brėžinių, ruošė medžiagas. Paskui visam mėnesiui užsidarė dirbtuvėse, visus ūkio darbus palikdamas savo ištikimajai gyvenimo moteriai – sutuoktinei Dainorai…

Šį sekmadienį K. Laukevičiaus dorė – pirmoji paties rankomis padirba istorinė valtis buvo iškilmingai nuleista į Pakalnės upę.

„Portugalai tokiomis valtimis žvejojo Atlanto vandenyne, prie Niufaundlendo (netoli rytinių Kanados krantų), – pasakojo K. Laukevičius į savo laivelio „krikštynas“ gausiai susirinkusiems artimiesiems, bičiuliams ir bendraminčiams. – Jų būta 4 ar 5 didumo klasių. Aš padirbau vidutinę – nei per didelę, nei per mažą…“

K. Laukevičiaus portugališkoji dorė padirbta iš aukščiausios rūšies faneros, ji impregnuota specialia derva. Valties dugno ilgis – 4,4 m, atstumas tarp „ragų“ – apie 5,5 m. Jos skiriamieji ženklai – paties Kęstučio šiek tiek pakeistas portugalų žvejų kryžius ir vardas „DORY“ ant bortų.

Vyrai čiupo nešti valtį ir iš kiemo per pylimą patraukė prie Pakalnės upės. Iš paskos dainuodamos ėjo moterys…

K. Laukevičius pats pirmas ir išbandė savo naująją valtį ant vandens. Kartu su Kęstučiu prie irklų sėdo jo dukra Aistė.

Po jų į portugališkąją dorę pakaitomis sėdo laivadirbys Simas Knapkis, Raimondas Plikšnys, kiti renginio dalyviai. Tačiau ne visiems iš karto pavyko ją „prisijaukinti“: du vyrukai netyčia taip įsiūbavo valtelę, kad net vanduo ėmė virsti per bortus į vidų. Laimei, viskas baigėsi gerai: vyrai saugiai pasiekė krantą, o jų upėje išbarstytus irklus surinko pats K. Laukevičius, drąsiai įšokęs į savo dorę su daugiau kaip per sprindį vandens ant dugno…


Oresto Lidžiaus nuotr.

6 skaitytojų komentarai
Aldona A. 2014 birželio 16d., 12:5678.61.35.108
Sveikinu Kęstutį, Dainorą ir juodviejų užaugintus ryžtingus sūnus bei dukrą – su dar vienu unikaliu, kažin ar pakartojamu žingsniu į pamario krašto vandens kelius! Savo rankomis pagamintu svajonių laiveliu. Juk vandens kelių traukai atsispirti – neįmanoma. Didžiuojuosi, kad šį kraštą savo grūdintais charakteriais ir veržlumu jį be pretenzijų į atlygį garsinate. Ir padedate jį pažinti tiems, kas jame buvo ir bus tik svečias.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

s 2014 birželio 16d., 20:1088.118.6.96

Viskas lyg ir puiku, bet pretenduojantis į teisuolius Orestas nei žodeliu nepaminėjo gelbėjimo liemenes, o ten vaikai… ir patys suaugę, net šiek tiek politikai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 9

Atsakyti

Raimis 2014 birželio 16d., 21:15188.69.195.156
Ir liemenės buvo ir šventė gavosi, nebūkit pikti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

Sigutė 2014 birželio 17d., 08:48195.182.85.129
Šaunuolis broli.Labai džiaugiuosi kartu su Jūsų šeimynos nariais,kad sugebėjote padaryti svajonių laivelį.Žinoma, kaip visada šalia Jūsų palaikančioji draugų komanda.Ačiū jiems:)
Linkiu ,kad visą tai dar tęstusi ilgai.Žmogus be svajonių,kaip žuvis be vandens.Sėkmės.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

andrius 2014 birželio 17d., 22:3578.61.84.129

saugaus plaukiojimo ir svajonių išsipildymo…….

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

s 2014 birželio 17d., 22:5988.118.6.96

Be pykčio, plagijuoja Donskį Oskaras, o Raimis matyt pyksta, nes meluoja. Pasikartokit pasaką apie nuogą karalių arba fotošopu nupieškit gelbėjimo liemenes. Negražu meluoti matant save vaikučiams, nes toks melas absoliučiai absurdiškas…nei pinigai, nei politika

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą