Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Prasideda išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose

Publikuota: 2014 gegužės 06 Kategorija: Aktualijos, Rinkimai 2014

vrk.lt nuotr.vrk.lt nuotr.

Balsuoti iš anksto Prezidento rinkimuose galima bet kurios savivaldybės pastate gegužės 7 ir 8 d. nuo 8-os iki 20-os valandos.

Anot Šilutės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko, balsuojant iš anksto būtina turėti bent jau asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o rinkėjo kortelė, jeigu kartais jos negavote arba pamiršite namuose, jums bus išspausdinta balsavimo vietoje.

Šilutės rajono savivaldybėje, kaip visada, iš anksto bus balsuojama prie Civilinės metrikacijos skyriaus.

Balsavimas namuose vyks gegužės 9 ir 10 d. nuo 8-os iki 20-os val.

Balsuoti namuose gali tik šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti į paštą arba rinkimų dieną į rinkimų apylinkę ir jeigu jie pateikė Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose.

Norint balsuoti namuose, reikia pateikti prašymą apylinkės rinkimų komisijai, nuėjus į rinkimų apylinkę arba užpildžius tokį prašymą, kuomet į namus rinkimų komisijos nariai pristato rinkėjo korteles. Jei esate neįgalus, prašymą gali pateikti ir kitas asmuo (šeimos narys, kaimynas, besirūpinantis asmuo ar komisijos narys). Šie rinkėjo prašymą pasirašo ir nurodo savo vardą, pavardę ir asmens kodą.

Jei nėra galimybės pateikti prašymo tiesiogiai rinkimų apylinkei, tuomet rekomenduojame skambinti informaciniu numeriu rinkėjams 1855, kur galėsite šį prašymą užregistruoti. Jis bus siunčiamas atitinkamai savivaldybių rinkimų komisijai, kuri su jumis susisieks.

Rinkėjų prašymai balsuoti namuose pradedami priimti įteikiant rinkėjo korteles ir baigiami gegužės 7 d. (Pakartotiniuose Prezidento rinkimuose iki gegužės 21 d.). Rinkėjų, kurie laikinai apsistojo konkrečios rinkimų apylinkės teritorijoje ir nėra įrašyti į šios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą, prašymai balsuoti namuose baigiami priimti gegužės 6 d. (Pakartotiniuose Prezidento rinkimuose iki gegužės 20 d.).

Balsavimas specialiuose paštuose vyks 2014 gegužės 7-9 dienomis nustatytomis darbo valandomis.

Balsuoti paštu gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją karo tarnybą ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka tikrąją karo tarnybą, valstybės tarnybą ar dirba pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose (sulaikymo namuose).

Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikės pateikti rinkėjo kortelę ir pasą ar kitą Jūsų asmenybę ar pilietybę patvirtinantį dokumentą.

Balsavimas specialiuose paštuose pakartotiniuose Prezidento rinkimuose vyks gegužės 21-23 d. nustatytomis darbo valandomis.

Užsienyje esančiuose kariniuose vienetuose balsuojama paštu Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatyta tvarka krašto apsaugos ministro teikimu. Balsavimo paštu išlaidos apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 d. (pakartotiniai – gegužės 25 d.). Balsavimas rinkimų apylinkėse vyks nuo 7-os iki 20-os val.

.

Apie kandidatus į Respublikos Prezidentus: ww.2013.vrk.lt/rinkimai/424_lt/Kandidatai/index.html

2 skaitytojų komentarai
rinkėjas 2014 gegužės 6d., 16:4181.7.78.91

tik už Paulauską, už darbo partiją

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 22

Atsakyti

[';-( 2014 gegužės 6d., 22:3881.7.78.252
t . . u . P. . . . . . . . u . d . . . . p . . . . . . ?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą