Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šyšą teršia kas tik nori

Publikuota: 2010 gegužės 26 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

L. Mockaus nuotr.L. Mockaus nuotr.

Per praeitus metus aplinkosaugininkai užfiksavo mažiausiai 10 atvejų, kai iš pramonės įmonių ir įstaigų į paviršinius vandens telkinius, tiksliau, į Šyšos upę buvo išleista aplinkai pražūtingų teršalų.

Daugiausiai – net 4 kartus už momentinį nuotekų su viršnormine teršalų koncentracija  išleidimą į upę buvo baudžiama miesto nuotekų valymo įrenginius eksploatuojanti UAB “Šilutės vandenys”.

Bene garsiausiai “Šilutės vandenys” nuskambėjo praeitų metų vasarą, kai dėl viršnorminės taršos nuotekų valymo įrenginiuose sutriko jų veikla ir į Šyšą plūstelėjo visai nevalytos nuotekos, sukeldamos upėje ekologinę nelaimę.

Tačiau Šilutės vandens tiekėjai – ne vieninteliai pernai leido į upę teršalus. Nuo jų  šiame veiklos bare nedaug atsilieka bioetanolio įmonė “Biofuture” – 3 nuobaudos ir šios įmonės teritorijoje katilinę eksploatuojanti UAB “Pramonės energija” – 2 kartai. Vieną baudą už upės teršimą pernai uždirbo ir Macikuose veikiantis Šilutės pensionatas.

Šilutės gyventojai dar nepamiršo ir “Grabupėlių” kiaulininkystės bei mėsos perdirbimo bendrovės, kuri prieš daugiau kaip 3 metus užnuodijo Šyšą kiaulių srutomis.

Pernai sankcijų už upės teršimą sulaukė ir UAB “Hidraulinės pavaros”, Šilutės autobusų parko bendrovė, ABF “Šilutės Rambynas, UAB “Šilutės baldai” ir AB “Šilutės durpės”. Šių įmonių teršalus į atvirus vandenis nuplovė lietus.

Per 2009 metus į paviršinius vandens telkinius buvo išleista iš viso per 7 mln. kub. m ūkio, buities ir gamybinių nuotekų. Iš jų 255 tūkst. kub. m buvo nepakankamai išvalytų, 14 tūkst. kubų – visai nevalytų.

Beje, UAB “Šilutės baldai” pernai buvo baudžiama ir už padidintą oro taršą. Administracinės atsakomybės dėl oro taršos sulaukė ir “Šilutės girnos” su UAB “Germanika”.

Šaltinis: Šilutės r. savivaldybės tarybos ir mero 2009 metų veiklos ataskaita.

Rašyti komentarą