Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Apleisti pastatai Šilutės valdžiai akių nebado (sąrašas)

Publikuota: 2014 vasario 26 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Dar neaišku, ar šis apleistas turtas bus papildomai apmokestintas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Dar neaišku, ar šis apleistas turtas bus papildomai apmokestintas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Nors iki Savivaldybės tarybos posėdžio liko vos viena diena, tačiau vis dar neaišku, ar Tarybos politikams (bet tik ne miesto seniūnui) akis badantys apleisti pastatai bus įtraukti į nekilnojamojo turto, kuriam šiemet bus taikomas didesnis – 2 procentų mokesčio tarifas, sąrašą.

Savivaldybės administracijos paruoštame apleisto nekilnojamojo turo sąraše – 35 objektai, išsibarstę po visą Šilutės rajoną. Jis jau buvo nagrinėjamas Tarybos komitetuose.

Būtent Tarybos politikai pirmi pasigedo šiame sąraše kai kurių objektų, kurie, jų manymu, yra apleisti ir neprižiūrimi, todėl turėtų būti apmokestinti didesniu mokesčio tarifu. Vienas iš tokių objektų – buvusi lentpjūvė Rusnės gatvėje, kitas „šašas“ – K. Kalinausko g. 8. Bet ar jie bus įtraukti į „sąrašą“, kol kas neaišku.

Bėga nuo atsakymo

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Overlingaitė, kuriai buvo pavesta su komisija apžiūrėti papildomai pateiktus objektus, šiandien iki pietų nerado laiko atsakyti telefonu net ir į paprasčiausią klausimą: ar nekilnojamojo turto, kuriam šiemet bus taikomas didesnis – 2 procentų mokesčio tarifas, sąrašas bus papildytas? Vietoj trumpo „taip“ arba „ne“ ji bent du kartus pakartojo: „Užklauskite raštu Komunikacijos skyriaus, ir atsakysime. Dabar vyksta konkursas – negaliu kalbėti.“

Mes taip ir padarėme, išsiuntėme elektroninį laišką su trimis klausimais: ar iki Tarybos posėdžio, vyksiančio vasario 27 d., šis sąrašas bus papildytas? Ar jame atsiras šie objektai: pastatai Kalinausko g. 8, buvusios lentpjūvės pastatai Rusnė g.? Jeigu ne – kodėl?

Paskui susisiekėme su Tarybos sekretorium Jonu Jaunium. Pastarasis teigė, kad naujo – tai yra papildyto sąrašo dar nėra gavęs. Tačiau, anot, jo iki Tarybos posėdžio jis dar gali būti papildytas.

Beje, A. Overlingaitė į Savivaldybę atėjo šių metų pradžioje iš Tarybos nario Sauliaus Stankevičiaus valdomos įmonės, kuriai (galimai) priklauso akis ne pirmus metus badantys pastatai K. Kalinausko g. 8. Jos atsakymo į paklausimą tikimės sulaukti bent jau iki Tarybos posėdžio.

Tvarkingam nekilnojamajam turtui Šilutės rajone taikomas minimalus – 0,3 proc. mokesčio tarifas.

Seniūnas manė, kad…

Apleisti gyvenamieji namai seniūno iš viso nedomina. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Apleisti gyvenamieji namai seniūno iš viso nedomina. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Pasiūlymus, kokius pastatus įtraukti į didesniu mokesčio tarifu apmokestinamo nekilnojamojo turto sąrašą, Savivaldybės komisijai teikia seniūnijų vadovai. Tai kaip čia nutiko, kad Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui niekada neužkliuvo buvusi lentpjūvė ir kiti apleisti pastatai, jau nekalbant apie S. Stankevičiaus įmonės turtą K. Kalinausko g. 8, kuris iš seniūnijos ranka pasiekiamas?

Pasirodo, seniūnas visada manė (bent jau jis šiandien taip teigė), kad minėti pastatai K. Kalinausko gatvėje yra gyvenamosios paskirties, kuriems nekilnojamojo turto mokestis kol kas netaikomas, o buvusi lentpjūvė jam neužkliuvusi todėl, kad ten – miesto pakraštys…

Šilutės mieste nesunkiai atrastume gerokai daugiau apleistų pastatų, taip pat ir negyvenamų bei apleistų gyvenamosios paskirties. Tačiau panašu, kad ir jie miesto valdžiai akių nebado.

Nekilnojamojo turto, kuriam šiemet siūloma taikyti 2 procentų mokesčio tarifą, sąrašas

10 skaitytojų komentarų
manau 2014 vasario 26d., 12:2778.61.68.15
kur tau badys akis, juk kad patys turi apleistų pastatų. pvz.: Stankevičius

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 1

Atsakyti

vaclovas 2014 vasario 26d., 12:43185.2.138.125
ka overlingaite, stankeviciau ‘nt’ turto stumdytoja begalejo atsakyti, nespjaus ‘dievui’ i veida. ka seniunas, bailys, bailesnis uz jo sumedziotus kiskius. kitas reikalas nuo kokios sumos bus imami 2 proc. ar nuo tokios kur pats savininkas deklaruos ar nuo sumos kur praso skelbimuose. uz liepu g. griuvesi praso 350 000, uz kalinausko 600 000 tai atitinkamai gautusi po 7000 ir 12000 i rajono biudzeta. partijos lyderis atejo gelbeti rajona, dabar pamatysime prisides ar isisuks. rasau vardan sviesos

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 0

Atsakyti

manau 2014 vasario 27d., 08:1578.61.68.15

manau, kad išsisuks. SS ne tas, kuris šiaip duoda, gali pinigus ištraukti dažniausiai tada, kai atsiranda galimybė pasireklamuoti. Arba sumokės nuo tos sumos,kurią pats sudeklaruos ;)

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

P.S 2014 vasario 26d., 13:2578.157.82.110
Didžiausia ironija yra tai, kad Stankevičius kolekcionuoja senosios Šilutės atvirukus, didžiuojasi jais, o jam priklausantys senosios Šilutės pastatai apleisti griūva.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 29 Thumb down 1

Atsakyti

cha 2014 vasario 26d., 17:1078.61.222.117
Gi tokiu būdu pats didina savo atvirukų kolekcijos vertę.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 0

Atsakyti

kompanijon 2014 vasario 26d., 15:0781.7.78.252
šaukias, tiesiog limpa:
prie Liepų g. 5 – jau nuisirpęs nuo eksploto vaiduoklis išvirtusiais viduriais Liepų g. 7,
prie Gamtos g. 6, Pagryniuse – galimai mokyklos varganas paveldas Gamtos g. 10

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

Muižė 2014 vasario 26d., 21:4278.61.35.108
o fermų griuvėsiai, keliantys grėsmę žmonių saugumui, Muižės kaime(Kintų sen.) gal mero Š. Laužiko nurodymu į sąrašą neįtraukti? Teritorija ir statiniai išskirtinai apleisti , užima didžiulį Kuršių marių pakrantės plotą ir jį darko, stovi prie lankomiausio turistų kelio į Ventės ragą ir gėdą daro visam pamariui. Aplaidus savininkas turėtų mokėti padidintą NT mokestį.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

Vytas 2014 vasario 26d., 23:5878.61.116.40
o Vainuto gyvulininkystes fermos griuvesiai su esamu siukslinu, ar jau savivaldybe rengiasi sutvarkyti

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

petka 2014 vasario 27d., 15:22195.182.90.10

Katyčiuose centre tuoj nugrius senoji mokykla su ūkiniu pastatu, kurie priklauso evangelikų – literonų parapijai. Kodėl sie pastatai neįtraukti į minėtą sąrašą? Gal Katyčių seniūnė jau pensijoje? Nebereikia esant tokiam statuse rūpintis miestelio pastatais.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

dzo 2014 gegužės 26d., 15:5584.15.189.201

Perziurejau sarasa, apleistu pastatu Silutes raj. ir keistas vaizdelis,tikrai,kad teponkus nemato kas dedas salia seniunijos.Jam dazniau reiketu pestute pasivaiksciot,na pasufleruosiu y kokia puse ziuret,eikit pas p.Lauzika ir pasukit galvele tarp Lietuvininku 9 ir7 namo ir ka kieme matot?? kosmaras,kaip dar ten niekas neuzmustas??? Padarykit ,is to “vaiduoklio”viesa toleta,ir taip jame prisikta,siuksliu.Ot geras vaizdelis bus per miesto svente kai daugelis eis uz “kampo”Tai kodel to pastato nera tame sarase ?????

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą