Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Prezidentė sieks antrosios kadencijos

Publikuota: 2014 vasario 03 Kategorija: Aktualijos, Rinkimai 2014

president.lt nuotr.president.lt nuotr.

Šiandien vidurdienį LR Prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė dalyvausianti rinkimuose: president.lt: “Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimas”.

Apklausos rodo, kad prezidento rinkimuose daugiausia gyventojų savo balsą atiduotų dabartinei šalies vadovei Daliai Grybauskaitei, antras – socialdemokratų kandidatas europarlamentaras Zigmantas Balčytis.

Naujienų portalo delfi.lt skelbiama apklausa rodo, kad už D. Grybauskaitę rinkimuose balsuotų 39,7 proc. apklausos dalyvių (3,7 proc. punkto daugiau nei lapkritį).

Socialdemokratų partijos kandidatas Z. Balčytis, kai kurių partijos kolegų kritikuotas dėl žemo reitingo, savo rėmėjų gretas padidino. Paaiškėjus, kad partijos lyderis premjeras Algirdas Butkevičius tikrai nedalyvaus rinkimuose, Z. Balčyčio reitingas išaugo nuo 3 proc. lapkritį iki 8,6 proc. sausį.

10 skaitytojų komentarų
copy 2014 vasario 3d., 19:0878.61.102.93
Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės rėmėjas, kadaise valstybės vadovės deleguotas į LRT tarybą žurnalistas Artūras Račas išdėstė savo pakitusį požiūrį į D. Grybauskaitę išversdamas jos šiandieninį pareiškimą dėl kandidatavimo į paprastą žmonių kalbą.
Mieli. Lietuvos. Žmonės.
Žinau, kad jūs. Visi. Labai laukėte. Šios dienos. Tačiau. Laukti buvo verta.
Nes aš. Šiandien. Noriu. Jums. Pranešti. Kad nusprendžiau. Dalyvauti. Prezidento rinkimuose.
Pabandysiu paaiškinti. Kodėl priėmiau. Tokį sprendimą.
Visai ne todėl, kad. Manęs šiandien niekas. Nenori Europos Sąjungoje. Tai yra. Ne todėl, kad. Nors ir kaip norėjau. Man dar nelemta būti. Nei Europos Parlamento pirmininke. Nei. Europos Komisijos Prezidente. Taip yra todėl, kad. Europa. Kaip ir Amerika ir jos prezidentas. Obama. Nesupranta mano. Vykdomos. Užsienio politikos. Jie visi. Nemato. Kokios baisios grėsmės. Kyla iš Rusijos. Bet jie supranta. Kad. Jei tapsiu Europos Sąjungos. Prezideente. Rusija puls Europos Sąjungą. Taip. Kaip dabar puola Lietuvą. Dėl manęs. Nes Lietuva čia ne prie ko.
Tačiau vertinu ir gerbiu (šypsnis). Tuos. Kurie. Tai supranta. Tokių yra.
Negaliu palikti. Jų. Ant ledo. Su jų bejėgiškumu. Ir jų viltimis apie geresnę Lietuvą. Kurioje. Nebus komunistų. Nebaigusių partinių mokyklų. Ir kurioje bus atkurtos pensijos. Ir tos pensijos bus mokamos eurais.
Kalbu apie. Dvi. Vieninteles. Tikras. Lietuvos partijas. Tai. Tėvynės sąjunga. Lietuvos Krikščionys demokratai. Ir. Liberalų Sąjūdis. Ačiū. Jums už išreikštą pasitikėjimą. Aš. Jūsų nenuvilsiu (šypsnis). Žinoma. Turėsite surinkti man parašus.
Nors šiaip. Partijoms. Esu. Alergiška. Nes iš tų partijų. Jokios naudos. Geriau. Būtų. Daug prezidentų. Ir vyriausia prezidentė (šypsnis).
Taip pat noriu padėkoti. Delfiams. Jei ne jūs. Nežinau, ką būčiau dariusi. Ir kaip būčiau vykdžiusi savo rinkimų kampaniją. Jūsų pastangos. Bus. įvertintos. Jei kas nors čia yra iš delfių. Po spaudos konferencijos. Galite prieiti. Aš. Su jumis nusifotografuosiu.
Visiems kitiems. Noriu pasakyti. Kad moku. Anglų kalbą. Dar moku. Lenkiškai. Ir suprantama (šypsnis) moku. Rusiškai.
Myliu. Vaikus. Ir pensininkus. Ir knygas. Ir didvyrius. O labiausiai. Myliu. Rūta Meilutytę. Mylėjau ir Neringą Venckienę, Bet dabar jau nebemyliu. Nes Neringa. Išvažiavo į Čikagą.
Dar myliu A.Valį. Ir jis mane myli. Taip pat myliu G.Griną ir jis mane taip pat myli. Nes. Tikra meilė. Tik tarp vyrų.
Ir todėl. Visi. Kurie pas mane ateina. Manęs bijo. Tie. Kurie nebijo.
Išeina. Kaip V.Ušackas arba L.Balsys. Kaip žinia (šypsnis). Abu. Dabar tarnauja rusams. Vienas Maskvoje. Kitas – prieš skalūnus.
Aš. Netarnausiu. Nes aš. Tų draugų nepažįstu. Ir giminių neturiu. Kurie statosi kotedžus Nidoje. Nes aš. Iš viso neturiu giminių (šypsnis).
Aš dirbsiu. Jums. Jei leisite.
O juk tikriausiai leisite (šypsnis) Nes jums. Patinka. Tai. Ką aš ik šiol. Pridirbau.
Tai. Vienintelis kelias. Tai. Mūsų. Ir mano. Išlikimo garantas.
Visa. Kita. Ne prie ko.
Ačiū.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 10

Atsakyti

ar.lydeka@etžin.eu 2014 vasario 4d., 16:3381.7.78.252

Jei norite išreikšti pagarbą, susižavėjimą, užuojautą ir kitus šiltus jausmus Jos Exelencijai
betarpiškame kreipinyje nuoširdžiai, tai taip ir darykite: Jos Exselencija (pauzė) buvote
pagarbinta (pauzė) žaviuosi begalo (šypsnis) reiškiu gilią užuojautą (atodusis be galo)

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 5

Atsakyti

šišioniškis 2014 vasario 3d., 21:4578.61.84.129

sėkmės Jums p.Dalia, džiaugiuosi Jumis ir Jūsų stiprybe…..

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 17

Atsakyti

Jojo : D 2014 vasario 4d., 10:3081.7.78.252
Kas per familarumas, betrūksta patapšnoti…ponę?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 5

Atsakyti

Jojuotė: 2014 vasario 4d., 14:3381.7.78.252

JūsJūsųJumsJusJumisJumyse-Jūs!

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Šišzuotė: 2014 vasario 4d., 22:0281.7.78.252

ŠišsŠišoŠišuiŠišąŠišuŠiše-Šiz!

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Petras 2014 vasario 5d., 10:505.20.115.7

atkalusi NWO masių smegenų p****o metodiką-retoriką. Net negalėjau patikėti klausydamasis. Atrodė, jog kalbos tikslinė auditorija- trimečiai, arba Huxley “Puikiąjame pasaulyje…”aprašyti deltos ir epsilonai….
….O tai, kad ją ir vėl išrinks, įrodys, jog NWO strategai kaip visad teisūs- masė yra avys…;)

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 6

Atsakyti

copy 2014 vasario 5d., 22:4678.61.102.93

D.Grybauskaitės pranešimas : „Prieš penkerius metus dūžtantys Seimo langai nuskambėjo man kaip įpareigojimas.
Tuomet apsisprendžiau, kad noriu ir galiu padėti Lietuvai įveikti sunkmetį ir stabilizuoti padėtį šalyje.
Vykdžiau savo pareigą ir siekiau užsibrėžtų tikslų, nepasiduodama jokioms įtakoms (tai netiesa – po to, kai VSD faktinis vadovas jai pašnibždėjo į ausį, kad FNTT vadovai jai nėra lojalūs, prezidentė telefonu nurodė VR ministrui R.Palaičiui juos atleisti. Vėliau D.Grybauskaitė tai pati pripažino, pasakius, kad „Palaitis čia ne prie ko“, – aut, pastaba). Esu nuoširdžiai dėkinga kiekvienam, palaikiusiam ir prisijungusiam prie skaidrumo ir teisingumo kelio, kuriuo ėjome visą šį nelengvą Lietuvai laikotarpį (prezidentė tiek daug kartų melavo apie savo praeitį, kad kalbėti apie skaidrumą ir teisingumą tiesiog neverta). Per šiuos metus Lietuvos ekonomika atsigavo, finansinė sistema sustiprėjo (Čia tai visiška nesąmonė, su tuo niekaip negaliu sutikti, nes tik pernai Lietuvos ekonomika pasiekė 2007 m. lygį, ir vis dar yra gilioje duobėje. Lietuvos užsienio skola šiuo metu viršija 50 mlrd. Litų – nemaža dalimi ši skola išaugo tik todėl, kad asmeniškai D.Grybauskaitė liepė savo kišeniniam premjerui A.Kubiliui neimti paskolos iš Tarptautinio valiutos fondo už 2,5 proc. palūkanų, tačiau liepė skolintis iš JAV bankų už 9-10 proc. palūkanų. Toks sprendimas buvo motyvuotas tik todėl, kad D.Grybauskaitė manė, kad ji asmeniškai nekaip atrodys pasaulyje – juk iš TVF skolinasi tik tie, kuriems niekas daugiau neskolina. Dėl to vien dabar Lietuva sumoka apie 2,5 mlrd. Litų palūkanų užsienio bankams, nors jos skola toliau sparčiai auga. Beje, visi šie 50 mlrd. Litų buvo ne kaip nors efektyviai panaudoti ar investuoti, kad kurtų nors kokią vertę, tačiau paprasčiausiai pravalgyti – aut. pastaba). Tapome gerbiami tarptautinėje bendruomenėje, išsikovojome reikiamas karinio saugumo garantijas.

Pradėjome labiau savimi pasitikėti ir patys (tai galėtų paliudyti ir 250 tūkst. žmonių, kurie emigravo iš Lietuvos D.Grybauskaitės valdymo laikotarpiu) . Po daugybės išbandymų mus vėl ima lydėti sėkmė (Gal D.Grybauskaitė mano, kad sėkme reikia laikyti tai, kas jos kišeninis prokuroras Darius Valys dabar Konstitucinio teismo išaiškinimu yra visiškai nepavaldus Seimui, todėl vykdo tik prezidentės valią. Gal prie prezidentės sėkmės reikėtų pridėti ir tai, kad Kauno pedofilijos byloje teisiamos aukos, o ne nusikaltėliai?). Turime visas galimybes spartesniam ir platesniam žingsniui ekonominės gerovės link.
Užsitikrinome didelę europinę paramą, plėtojame modernius ir konkurencingus verslus (dar vienas D.Grybauskaitės rinkiminis projektas – vadinamasis Suskystintų dujų terminalas (SDT), kuris nuo šių metų gruodžio kainuos tiek : už laivo nuomą kiekvieną dieną bus mokama po pusę milijono litų. Už tai mokės kiekvienas dujų vartotojas. Tai 180 mln. litų per metus, tai praktiškai ta nuomos kaina ir susidaro per 10 metų, po 10 metų bus 1,8 milijardų litų. Laivas bus tik nuomojamas, o ne perkamas, tačiau pagrindinė priežastis, kodėl reikalingas SDG – neva jis atpigins dujų kainas, jau dabar paneigtas – visi energetikai pripažįsta kad per jį atvežtų dujų kaina bus ne mažesnė, nei „Gazprom“. Todėl vienintelė priežastis, kodėl Lietuvai reikalingas SDG – tam, kad D.Grybauskaitė galėtų aiškinti, kad taip kariaujama su rusais), vaduojamės iš korupcijos voratinklio, sparčiai einame energetinio savarankiškumo keliu. Tačiau Lietuvai atsigaunant aktyvėja ir mūsų valstybę griaunančios ir grobstančios jėgos – tiek išorėje, tiek šalies viduje. (kiek suprantu, „Laisvas laikraštis“ yra priskiriamas prie šių griaunančių jėgų, nes nei prie rusų, nei prie oligarchų kažkaip netinka). Jos sėja destrukciją ir nepasitikėjimą Lietuva, stabdo svarbiausius valstybės raidai projektus, pamina demokratines
ir konstitucines vertybes (Kaip visi diktatoriai, D.Grybauskaitė susitapatina su Lietuva, ir jos kritika priima kaip šalies pamatų griovimą. Net keista, kad tiek metų prasitrynusi Briuselyje D.Grybauskaitė taip nieko ir neišmoko). Naujas formas įgavę oligarchiniai dariniai skaldo ir dalinasi Lietuvą, nutolindami mūsų visų geresnio gyvenimo viltis (Per penkerius metus kovos su oligarchais prezidentė ne tik kad nė vieno jų neįvardino, tačiau ir nenugalėjo). Ekonominis atsigavimas privalo pasiekti kiekvienus namus, kiekvieną žmogų, o ne nusėsti oligarchinių grupuočių kišenėse.
Todėl noriu ir privalau padėti Lietuvai tapti sąžiningų žmonių galimybių šalimi (elgdamasi sąžiningai, D.Grybauskaitė galėtų prisipažinti, kad būtent jos iniciatyva VSD surašė paskvilį apie būsimas Rusijos atakas prieš prezidentę, kurios taip ir neįvyko, ir nutekino žiniasklaidai, kad paskui valstybės išdavimu galėtų apkaltinti savo politinius oponentus. Manau, kad šis incidentas geriausiai atkleidžia D.Grybauskaitės charakterį – bet kokia kaina likti valdžioje, tam visos priemonės yra geros). Kad Lietuva neišsivaikščiotų, kad mūsų laisvė ir gerovė nebūtų išvogta ar išmainyta.
Pareiga Lietuvai ir jos žmonėms man svarbesnė už asmeninę ramybę.
Todėl nedvejodama renkuosi darbą jums ir kaip nepriklausoma kandidatė vėl dalyvausiu Lietuvos Prezidento rinkimuose.
Kviečiu susivienyti ir bendrai dirbti visus sąžiningus Lietuvos žmones, pilietiškas bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, stipriausius valstybės protus, atsakingus verslininkus ir skaidrias politines jėgas.
Privalome susitelkti šiandien ir patys kurti savo valstybę, kad Lietuva taptų namais, kuriuose ir augti gera, ir pasenti nebaisu.
Mus ir toliau lydės sėkmė, jeigu užtikrintai eisime savarankiškos, skaidrios, pasaulyje gerbiamos, demokratiškos ir kiekvienam Lietuvos žmogui teisingos Valstybės keliu.
Visi kartu mes, Lietuva, galime daugiau.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

pamarys 2014 vasario 6d., 23:4578.61.84.129

Sėkmės Jums p.Dalia, mes tikime Jumis…..
Džiaugiuosi, kad ir Pamarys su Jumis….tikime, kad Jūs būsite mūsų Prezidente……

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 4

Atsakyti

Domentijanas 2014 vasario 11d., 17:4978.60.254.146

Pretendentei į Prezidentus p. Grybauskaitei
Rinkėjams idomu:1) kodėl jus nepatarėte darbdaviams mokėti už darbą padorų atlyginimą, kad darbininkai ir specialistai iš Lietuvos nebėgtų kaip iš skęstančio ir jau nevaldomo laivo?; 2) kodėl leidotei valdininkijai prisveisti kaip triušiams, negeriau už juos nusimanančiais valdyme?; 3) kodėl neatleidote laikinai, ES valdymo laikotarpiu, papildomai įdarbintus darbuotojus?; (4) kodėl nepareikalavote iš prokuratūros ginti Lietuvos gyventojus, o ne nusikaltelius?; 5)kodėl atsisakėte vykdyti savo pareigas apsaugoti Lietuvą nuo milijoninių nuostolių Rusijai nepagristai uždraudus įvežti pieno produktus?; 6)kodėl neatleidote gen. prokurą iš pareigų Seimui atšaukus savo sutikimą jam juo būti; 7)kodėl nesiėmėte jokių priemonių Lietuvos valstybei sukurti?.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą