Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

grynas.lt: Šilutė kasmet puošiasi tik sidabrinėmis eglėmis

Publikuota: 2013 gruodžio 23 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Pamario kraštas – siautulingų škvalų, uraganų kone kasmet (ir po kelis kartus) be gailesčio niokojamas. Stichijos laužo medžių kamienus, iš šaknų verčia sodus, egles. Ne tik miškuose, bet ir privačiuose sklypuose. Nes eglių šaknų raizginys – paviršinis ir greičiausiai išjudinamas. Gal dėl to ilgainiui mieste nusistovėjo graži tradicija – dovanoti miestui sidabrines eglutes, rašo Aldona Aleksėjūnienė str. “Šilutė kasmet puošiasi tik sidabrinėmis eglėmis” portale grynas.lt.

Po stipriausio visų laikų uragano „Anatolijus“, 1999-ųjų gruodį nusinešusio vieną gyvybę pamario krašte, 2000-ųjų sutikimui Šilutė gavo pirmąją dovanotą išskirtinio grožio sidabrinę eglę. Ją, neatlaikiusią vėjo, iš savo vadovaujamos įstaigos teritorijos miestui padovanojo Maisto ir veterinarijos tarnybos Šilutės skyriaus vadovas Edmundas Ciparis.

Šis dendrologas mėgėjas, aplinkos grožio puoselėtojas tada net neįtarė, jog šiuo poelgiu pradeda formuoti naująją naujojo šimtmečio tradiciją. Kalėdinę sidabrinę eglę miestui dovanoti iš savo valdų.

Daugiau: grynas.lt: “Šilutė kasmet puošiasi tik sidabrinėmis eglėmis”

Rašyti komentarą