Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kultūra: plikomis rankomis prieš tautos pamatus ardantį monstrą

Publikuota: 2013 rugsėjo 26 Kategorija: Aktualijos

Šilutės teatro nuotr.Šilutės teatro nuotr.

Šilutiškiai neša per Lietuvą kultūros saulę.

Lietuvos kultūros darbuotojai, susirinkę į mitingą Vilniuje šį trečiadienį, žengė jau 15 – tą žingsnį didesnio darbo užmokesčio link.

Mes, šilutiškiai, galime didžiuotis, kad būtent mūsiškiai kultūros barų artojai su Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja, respublikinės asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclere Vilma Griškevičiene priešakyje pastūmėjo savo kolegas iš visos Lietuvos tam 15 – ajam žingsniui (ankstesnieji buvo labiau derybinio pobūdžio), kuriuo, kalbant oficialiai, siekta atkreipti visų dėmesį į kultūros darbuotojų atlyginimo kėlimo problemą, bet iš tiesų tai buvo ne kas kita, bet žmonių, vieną kartą prisiruošusių kovoti už savo teisę oriai gyventi, ryžtingos pastangos sustabdyti tautos pamatus ardantį monstrą. Nors ir plikomis rankomis.

Šilutės rajonui mitinge atstovavo 11 kultūros darbuotojų. Visi jie į sostinę vyko savo atostogų sąskaita ir už savo pinigus. Bent jau taip jie teigė ketvirtadienio rytą Šilutės F. Bajoraičio bibliotekoje surengtoje diskusijoje su vietiniais žiniasklaidos darbininkais.

Lietuvos kultūros darbuotojų bendruomenė – jų priskaičiuojama apie 15 000 – dėl valstybininkais save vadinančių aukščiausiojo rango politikų požiūrio į juos ir apskritai į kultūrą, Šilutės bibliotekos direktorės Dalios Užpelkienės žodžiais tariant, tampa „mamutų armija“: vis mažiau jaunų žmonių renkasi kultūros studijas, o esami darbuotojai pamažu išsivaikšto, todėl bendras kultūros darbuotojų amžiaus vidurkis jau persirito per 50 metų.

Šilutės kamerinio dramos teatro aktorei Almai Rimkevičiūtei, mitinge Vilniuje įkūnijusiai liūdnąją kultūros saulę, susidarė įspūdis, kad Lietuvos kultūra yra tiesiog žudoma…

Tačiau kultūros puoselėtojai nesiruošia nuleisti rankų. „Gana tylėti“, – sako jie.

Spalio 1-ąją, tarptautinę muzikos dieną, visoje Lietuvoje bus rengiami tylieji koncertai “Būti ar nebūti”, kuriais visa visuomenė bus kviečiama vienytis su kultūros darbuotojais. O kaip įvykiai klostysis toliau – tai jau priklausys nuo šalies valdžios sprendimų.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis mitinge Vilniuje išreiškė viltį, kad šiuo metu apie 1200 litų “į rankas” siekiantys bibliotekininkų, muziejininkų ir kultūros centrų darbuotojų atlyginimai galėtų išaugti nuo kitų metų, tačiau jų kilimą, jo teigimu, užtikrintų ne Vyriausybės nutarimas, o atitinkama suma kitų metų biudžete.

Pirmųjų naujienų iš Vyriausybės, kuriai buvo perduota mitingo dalyvių rezoliucija “Dėl nuoseklios valstybės politikos kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimo atžvilgiu”, tikimasi sulaukti jau ateinantį pirmadienį.

Rašyti komentarą