Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės uoste kunkuliuoja gyvenimas

Publikuota: 2010 balandžio 29 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Šilutės uostas talpina per 100 mažųjų laivų. (O. Lidžiaus nuotr.)Šilutės uostas talpina per 100 mažųjų laivų. (O. Lidžiaus nuotr.)

Naująjį navigacijos sezoną Šilutės mažųjų laivų uostas sutinka plačiai atidarytais vartais.

Pasak uosto direktoriaus Rimgaudo Višinsko, apie 50 proc. vietų Šilutės uosto prieplaukoje buvo rezervuota dar prieš navigacijos Lietuvos vidaus vandens keliais pradžią balandžio 25 d. Telefono skambučiai, anot jo, ir toliau netyla.

“Pastarosiomis dienomis sulaukiame ypač daug skambučių, – sakė “Šilutės ETA žinioms” R. Višinskas. – Skambina žmonės iš įvairių Lietuvos vietovių. Jie domisi galimybėmis saugiai laikyti savo laivelius Šilutės uoste. Todėl tikimės, kad artimiausiu metu mūsų prieplaukoje visai neliks laisvų vietų”.

Šią savaitę į Šilutės uostą sukančios mašinos su pramoginiais ir turistiniais laivais priekabose tarsi patvirtina direktoriaus žodžius.

Laivą leidžia į vandenįVienus laivus savininkai jau spėjo prišvartuoti prie prieplaukos krantinių, kitus ant kranto ruošia plaukiojimui Lietuvos vidaus vandens keliais.

Šilutės uostas talpina iš viso per 100 mažųjų laivų, yra palikta vietos ir atvykstantiems vandens turizmo mėgėjams. 48 – iose laivų vietose įrengtos geriamojo vandens ir elektros stotelės, veikia mobili degalinė.

Čia taip pat teikiamos laivų remonto, jų iškėlimo iš vandens, pervežimo, kitos paslaugos. Administraciniame pastate įrengti tualetai, dušai, virtuvė ir skalbykla.

Žodžiu, čia rasi viską, ko gali prireikti ruošiantis į kelionę laivu ar grįžus iš jos, kaip ir dera moderniausiam mažųjų laivų uostui Lietuvoje.

To pasiekti Šilutei padėjo Europos Sąjungos struktūrinė parama.

Pramoginiai laivai jau gabenami į Šilutės uostą.Įgyvendinus iš ES fondų finansuojamą projektą (bendra projekto vertė – 12 916 232 Lt) Šilutės uoste buvo ne tik rekonstruota prieplauka, bet ir sutvarkyta 4,7 ha teritorija, išvalyta ir pritaikyta vandens turizmui 5 km vandens kelio Šyšos upe.

Uoste įrengta 50 vietų automobilių ir 4 vietų autobusų stovėjimo aikštelė, pastatytas elingas su uosto administracinėmis ir buitinėmis patalpomis.

administracinis pastatasAtnaujintas Šilutės uostas oficialiai buvo atidarytas praeitų metų gegužę, per Šilutės miesto šventę.

4 skaitytojų komentarai
šilutiškis 2010 balandžio 29d., 20:0684.32.214.14

Šiaip gal viskas ir gražiai atrodo. Tačiau kiekvienąkart pažiūrėjus į šį objektą, persmelkia negeros mintys – juk dėl šio uosto buvo paaukotas ir palaidotas Šilutės dvaro restauravimo projektas. Bet gal ir geraii. Nes juk kažkas ėmė ir nusprendė, kad vandens turistautojams Šilutėje vienaip ar kitaip bus neįdomu.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

mamukas 2010 balandžio 29d., 21:3284.32.215.23

Šitas uostas nuplovė nemažai pinigėlių…O eiliniam šilutiškiui lieka tik pasidžiaugti, kad dar vienas Šilutės kampelis sutvarkytas.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

raimis 2010 gegužės 1d., 07:4084.15.154.216

gerai ,kad nors kazkas mums ir kitiems pavyksta.
Sekmes

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

irena 2010 gegužės 2d., 21:26213.164.124.108

labai grazi vieta Siluteje, dziugu, kad tvarkomas musu miestas!

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą