Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Duona lietuvių papročiuose

Publikuota: 2010 balandžio 29 Kategorija: Rajone

V. Astrauskienės nuotr.V. Astrauskienės nuotr.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filialo bibliotekininkė R. Juškienė pakvietė skaitytojus ir seniūnijos bendruomenę  į renginį – susitikimą su duonos kepimo žinove Zuzana Konstancija Medingiene “Duona lietuvių liaudies papročiuose”, skirtą 10 – ajai nacionalinei bibliotekų savaitei “Biblioteka yra tavo”.

Po nuotaikingų Saugų pagrindinės mokyklos moksleivių kapelos, vadovaujamos mokyt. V. Gančerovos, sugrotų kūrinių mokytoja A. Laurinavičienė į susirinkusiuosius prabilo poeto J. Marcinkevičiaus žodžiais apie duoną. Moksleiviai deklamavo eiles, suvaidino pasaką apie vilką, kuris vis klausė žmogaus, kaip duonelė išauginama.

Saugiškė Zuzana Konstancija Medingienė per gyvenimą iškepė ne vieną duonos kepalą. Duonos kepimo žinovė prisiminė, kokią ypatingą reikšmę lietuvio gyvenime turėjo duona, kaip ją gerbė tėvai, to mokydami ir savo atžalas, senovės papročius, duonos kepimo ypatumus.

Pasakodama apie duonos kepimo, pjaustymo tradicijas, kurių buvo laikomasi jos šeimoje, mokytoja A. Laurinavičienė pagarbiai suraikė duonos kepalą, vaišino renginio dalyvius.

Saugų bendruomenės pirmininkas Donatas Jaunius papasakojo apie pomėgį kolekcionuoti senus spaudinius, nuotraukas ir knygas. Susirinkusieji apžiūrėjo jo surinktų eksponatų parodėlę. Renginio-susitikimo svečias švėkšniškis Mindaugas Nogaitis, dabar gyvenantis Vilkų Kampo kaime (Švėkšnos sen.), daugiau kaip 20 – metį renkantis unikalius etnografinius eksponatus, muzikos instrumentus, įkūręs savo sodyboje muziejų, beje, šiuo pomėgiu “užkrėtęs” ir Donatą, atsivežė iš savosios kolekcijos 1930 m. gamybos bandoniją ir ja sugrojo porą kūrinių.

Gražiu renginiu, liaudies papročių puoselėjimu, bendruomenės skatinimu skaityti knygas džiaugėsi Saugų seniūnė A. Oželytė. Ji dėkojo bibliotekininkei R. Juškienei ir visiems jai talkinusiems ruošiant šį renginį – susitikimą.

Violeta Astrauskienė, Saugų seniūnijos raštvedė

Rašyti komentarą