Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Savaitgalis šiluma nelepins

Publikuota: 2013 liepos 18 Kategorija: Aktualijos, Orai

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienis – paskutinė šilta diena šią savaitę.

Sinoptikas Vytautas Sakalauskas prognozavo ne itin malonius orus: ketvirtadienis, anot jo, dar bus pakankamai šiltas, o savaitgalį orai subjurs: lis, bus vėjuota ir vėsu.

Antroje ketvirtadienio dienos pusėje tikėtinas lietus. Didesnė jo tikimybė – šiaurės bei rytų Lietuvoje. Šalies vakaruose ir pietuose lietus pasirodys ne visur. Ten, kur atklys lietaus debesys, gali ir nugriaudėti. Vėjas – vakarų-pietvakarių, vidutinio stiprumo. Džiugins maloni 23–25 laipsnių šiluma, tik Baltijos pakrantėje bus kiek vėsiau –20–22 laipsniai.

Penktadienį orai pradės vėsti. Tik naktį dar bus pakankamai šilta – 12–17 laipsnių. Dieną – 17–22 laipsniai šilumos. Rytą ir dieną protarpiais sulauksime įkyraus lietaus, vietomis – su perkūnija, ir stipresnio vakarinių krypčių vėjo.

Savaitgalio orai nelabai malonūs – juos lems ciklono vakarinė dalis, tad iš šiaurinių platumų į mūsų šalį atslinks vėsa. Naktimis temperatūra svyruos tarp 8–13, 9–14, prie jūros – apie 15. Dienomis termometro stulpelis pakils vos vos aukščiau 15 laipsnių ribos. Protarpiais palis: naktimis rečiau, dienomis – dažniau. Bus debesuota, vėsu ir vėjuota.

Ir kitos savaitės didžioji dalis nebus labai džiuginanti – orai bus pakankamai vėsūs, lietingi. Tikėtina, kad Lietuvą šiltesnių orų banga pasieks tik kitos savaitės pabaigoje.

“Vakarų ekspresas”

Žaibas gali smogti ir į skėtį (patarimai, kaip elgtis)

•Žaibuojant arba griaudžiant geriausia pasilikti namuose, uždaryti langus ir duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacijos angas, kad nebūtų skersvėjų.
•Griaudėjimo metu nesiartinti prie elektros linijų, žaibolaidžių, lietvamzdžių, antenų, negalima stovėti prie lango, būtina išjunkti televizorių, radiją ir kitus elektros prietaisus.
• Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų bei namo lauko sienų, už kurių auga dideli medžiai.
• Nuo žaibo patikimai apsaugo automobilis, tik reikia įtraukti anteną, uždaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.
•Jei audra užklupo lauke, patariama nesislėpti po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų arba pastatų sienų, neieškoti prieglobsčio greta žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų ir vengti aukštesnių atvirų vietų.
•Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti ant šlapios žolės, nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.
•Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių.
•Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant reikia skubėti į krantą.
•Griaudžiant patariama nebėgioti, nevažiuoti motociklu ar dviračiu, nelaikyti rankose metalinių daiktų. Net į skėčio metalinį antgalį gali trenkti žaibas.
• Pamačius kamuolinį žaibą, rekomenduojama elgtis ramiai, nejudėti ir prie jo nesiartinti, nebandyti paliesti jo kokiu nors daiktu, nes gali įvykti sprogimas. Taip pat nepatartina bandyti nuo jo bėgti, kadangi oro srovė gali jį pritraukti prie žmogaus.

Daugiau: lrt.lt “Žaibas gali smogti ir į skėtį”

Rašyti komentarą