Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Š. Laužikas maišo senus vandenis

Publikuota: 2010 balandžio 26 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Ramučių užtvanka. (L. Mockaus nuotr.)Ramučių užtvanka. (L. Mockaus nuotr.)

Įtarimų dėl galimai neskaidrių sandorių Šilutės r. savivaldybėje persekiojamas administracijos direktorius Šarūnas Laužikas kapstosi po savo pirmtakų, dabartinių politinių oponentų veiklos nuosėdas, tarsi mėgindamas įrodyti, kad pastarieji nė kiek negeresni už jį.

Š. Laužikas staiga prisiminė, kad daugiau kaip prieš 7 metus uždaro konkurso būdu UAB „Meksimela“ buvo išnuomotas Ramučių kaimo hidrotechnikos kompleksas – užtvanka mažajai hidroelektrinei įrengti. Tačiau jos statyba ten lig šiol nepradėta…

Didelio kriminalo čia lyg ir nėra. Tačiau Š. Laužikui užkliuvo tą nuomos sutartį pasirašiusių asmenų, pastaruoju metu aršiausių jo politinių oponentų pavardės – tai Arvydas Jakas, rajono tarybos narys, tuometinis rajono meras ir Audrius Endzinas, LR Seimo narys, tuometinis bendrovės „Meksimela“ direktorius.

Š. Laužiko prašymu Šilutės r. savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyrius patikrino, kaip vykdoma Ramučių užtvankos nuomos sutartis. Ir išsiaiškino, kad pradinis metinis nuompinigių dydis buvo sumažintas 500 litų; kad konkurse dalyvavo vienintelė „Meksimelos“ bendrovė, pasiūliusi mokėti pradinę nuomos kainą – 4 092 Lt per metus; kad tuometinis meras A. Jakas pasirašė nuomos sutartį, neturėdamas išankstinio rajono tarybos pritarimo.

Štai ir visos buvusių partiečių A. Jako ir A. Endzino nuodėmės, kurias Š. Laužikui pavyko atkapstyti.

A. Endzinas su „Meksimelos“ bendrove seniai neturi reikalų, o A. Jakas tvirtina, kad audito išvados ne visai atitinka tikrovę. Esą jis netgi pats buvo siūlęs tą nuomos sutartį nutraukti, bet nuomininkas jau buvo gavęs leidimą statyti prie Ramučių tvenkinio mažąją elektrinę.

2005 m. gruodžio 15 d. nuomos sutartis buvo atnaujinta, ją pasirašė tuometinis administracijos direktorius, dabar einantis mero pareigas Virgilijus Pozingis ir „Meksimelos“ direktorius J. Stupakovas.

Audito išvadose teigiama, kad sutartis buvo pakeista be jokio teisinio pagrindo, nebuvo perskaičiuota ir nuomos kaina, statybos darbai lig šiol nepradėti.

Š. Laužiko įsakymu sudaryta komisija, išnagrinėjusi audito išvadas ir siūlymus, pasiūlė administracijos direktoriui imtis iniciatyvos nutraukti tą nelemtą ilgalaikę Ramučių hidrotechnikos įrenginių komplekso nuomos sutartį.

Tuo pačiu siūloma nutraukti ir Gardamo seniūnijos Šylių kaimo užtvankos nuomos sitartį su UAB „Hidrovita“, kuri irgi buvo įsipareigojusi statyti mažąją elektrinę, bet statybos darbų ten nepradėjo.

Žemaičių Naumiesčio sen. Kadagiškių kaimo užtvankos nuomos sutartį su ta pačia bendrove siūloma nutraukti, jeigu mažosios elektrinės statyba ten nebus pradėta iki šių metų rugsėjo 7 d.

4 skaitytojų komentarai
dataktyvas 2010 balandžio 27d., 07:2978.59.240.40
Anoks čia detektyvas. Statybos leidimas netenka galios, jei nuo leidimo išdavimo dienos per 3 metus statinys nebuvo pradėtas statyti (STR 1.07.01:2002 “Statyvos leidimas” p.23.3.). Reiškia, kad nėra pavojaus aplinkai, į savivaldybės biudžetą “byra” nuompinigiai, na, nebent per mažai “byra”.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Geras 2010 balandžio 27d., 10:3178.59.59.23
Čia tai geras.Sutartį 2005 m. pratesė Pozingis, o tai prie ko čia Jakas.Jeigul toks razumnas – reikėjo nepratesti. Ir dar – ar Pozingis meras , ar jau einantis mero pareigas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

nuo Kintu 2010 balandžio 28d., 13:1978.61.121.83
Nelabai suprantama kas ten su nepastatyta ir nestatoma elektrine nusikalstama. Jeigu kapstosi po tuos laikus, tai vertėtu prisiminti ir neteisėtą Lauziko prieplaukos statyba ant marių kranto.., kurią pernai vėl nieko nepaisydamas padidino.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

to nuo kintu 2010 balandžio 30d., 20:1878.61.128.70

jeigu turi irodymu kad neteisetai irodyk,jeigu neturi tylek
Šarūnas

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą