Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kaimo spinduliai vėl džiugins Lietuvą

Publikuota: 2009 gruodžio 24 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

zum.lt nuotr.zum.lt nuotr.

Prieš pat Šv. Kalėdas Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM) paskelbė jau tradiciniu tapusio konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2009“ pradžią, praneša ŽŪM.

Penktą kartą organizuojamu renginiu norima pagerbti labiausiai nusipelniusius kaimo žmones, parodyti, kiek daug Lietuvoje yra šviesių žmonių.

„Netęsti šios gražios tradicijos tiesiog negalėjome. Juk Lietuva turi pamatyti, kokie darbštūs ir kūrybingi yra kaimuose gyvenantys žmonės“, – skelbdamas konkurso pradžią kalbėjo Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Žiema ūkininkams – ramiausias metas, kai lieka laiko pamąstyti apie per metus nudirbtus darbus, pabendrauti su šalia esančiais žmonėmis. Tai pats tinkamiausias laikas pastebėti ir visai Lietuvai pristatyti šviesiausius, sumaniausius savo krašto žmones. Juk dėmesys kaimo žmogui – labai svarbus.

Visuomenės pripažinto konkurso taisyklės kasmet tobulinamos, stengiamasi atsižvelgti ir į kandidatus siūlančiųjų nuomonę. Šiemet nuspręsta skelbti tik dešimt nominacijų. „Nusprendėme šiek tiek pakoreguoti ir sumažinti nominacijų skaičių. Tikimės, kad taip ir konkurencija bus didesnė, ir pačios nominacijos vertingesnės“, – konkurso naujoves aptarė K. Starkevičius ir pridūrė, kad siūlomos nominacijos aprėpia įvairias veiklos sritis.

Konkurso komisija iki vasario pradžios ragina kuo aktyviau siūlyti kandidatus šioms nominacijoms: kaimo šviesuolių šeima, iš kartos į kartą – šeimos ūkio tradicijų puoselėtojas, kaimui paskirtas gyvenimas, kaimo bendruomenės lyderis, kaimo dvasininkas, europietiškas ūkininkas, žaliasis ūkininkas – ekologinio ūkio puoselėtojas, pažangus ūkininkas – naujovių skleidėjas, tautinio paveldo puoselėtojas ir kaimo knygnešys.

Per ketverius metus konkurso komisija sulaukė siūlymų pagerbti jau net kelis tūkstančius Lietuvos kaimuose gyvenančių išskirtinių asmenybių. Taigi komisijai tenka išties sunkus ir atsakingas darbas – išrinkti geriausiuosius. Šiemet į komisiją įtrauktas ir buvęs laureatas žurnalistas Jonas Laurinavičius.

„Tik aktyviai dalyvaujant bus išrinkti labiausiai Lietuvos kaimui nusipelnę žmonės“, – nelikti abejingus kvietė žemės ūkio ministras. Paraiškas gali teikti ir kaimo, ir miesto gyventojai, bendruomenės, darbo kolektyvai, valstybinės institucijos, nevyriausybinės organizacijos ir, be abejo, šeimos nariai.

Konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ simboliu tapusiais Pavasario angelais kaimo šviesuoliai bus iškilmingai apdovanoti kovo 11-ąją.

Konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2009“ anketas galima užpildyti svetainėje www.kaimospindulys.lt.

Rašyti komentarą