Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kova su vėjo malūnais: šilutiškis statybų inspektorius atsitvėrė tylos siena

Publikuota: 2013 kovo 01 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Stop kadras.Stop kadras.

Po valstybinės statinių priėmimo komisijos susirinkimo „Gilijos“ restorane Šilutėje dėl vėjo jėgainių parko Saugų seniūnijoje pripažinimo tinkamu naudoti jos vadovas Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus Statybos valstybinės priežiūros poskyrio vyriausiasis specialistas Egidijus Černeckis nesileidžia į kalbas.

Trečiadienį E. Černeckio vadovaujama valstybinė komisija, vietoje apžiūrėjusi vėjo jėgainių parką, peržiūrėti dokumentų suvažiavo į Šilutės miesto centrinėje dalyje veikiantį restoraną „Gilija“. Prieš vėjo energetikos plėtrą Saugų seniūnijoje ne pirmus metus kovojantys Vilkyčių kaimo bendruomenės centro „Viltis“ atstovai ir žurnalistai iš restorano salės buvo išprašyti. „Šilutės ETA Žinios“ apie tai rašė str. “lrytas.lt: vėjo jėgainių parką valdininkai vertino restorane Šilutėje” ir “Kova su vėjo malūnais: Vilkyčių bendruomenė prašo viešumo”.

Šiandien mums pavyko telefonu susisiekti su E. Černeckiu. Pasiteiravome, ar objekto – vėjo jėgainių parko Saugų seniūnijoje priėmimo aktą pasirašė visi valstybinės komisijos nariai. Tačiau vietoj atsakymo į paprastą klausimą išgirdome „neturiu įgaliojimų kalbėti su žurnalistais, negaliu komentuoti“.

Tuomet pasiteiravome, ar įprasta valstybinės statinių priėmimo komisijos darbinį susirinkimą rengti restorane. Atsakė vienu žodžiu: „Nekomentuosiu“. Ir patarė atsakymų paieškoti Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriuje.

Tuomet susisiekėme su šiuo skyriaus vedėja Lilija Masiuliene. Pastaroji buvo kur kas atviresnė. Jos žiniomis, ketvirtadienį ant vėjo jėgainių parko priėmimo akto buvo sudėti dar ne visi parašai, tačiau nepatikslino, kurio komisijos nario parašo ten trūksta. Kitų „Šilutės ETA Žinių“ šaltinių teigimu, ant priėmimo akto vakar tetrūko vienintelio Visuomenės sveikatos centro atstovo komisijoje parašo.

Anot L. Masiulienės, susipažinti su dokumentacija ir pareikšti pastabas komisijos nariai turi per penkias dienas, skaičiuojant nuo pirmojo susirinkimo, šiuo atveju restorane „Gilija“.

E. Černeckis, organizuodamas valstybinės komisijos susirinkimą, nepaisant Šilutės rajono apylinkės teisme pradedamos nagrinėti bylos dėl vėjo jėgainių statybos Saugų seniūnijoje teisėtumo ir statybos padarinių šalinimo (posėdis numatytas kovo 19 d.), K. Masiulienės teigimu, niekam nenusižengė: esą kadangi teismas vėjo energetikams nepaskyrė jokių apribojimų, jokių laikinųjų apsaugos priemonių, todėl E. Černeckio vadovaujamai valstybinei komisijai niekas nedraudžia pradėti objekto pripažinimo tinkamu eksploatuoti procedūras.

„O kaip dėl „Gilijos“ restorano? – uždavėme paskutinį klausimą E. Černeckio viršininkei. – Ar įprasta valstybinių statinių priėmimo komisijų darbinius susirinkimus rengti restoranuose?“

L. Masiulienė atsakė ne iš karto. Iš pradžių ji mėgino išsisukti nuo tiesaus atsakymo teigdama, kad nenorinti komentuoti, kad viską išsiaiškins. Tačiau priminus jai, kad E. Černeckio komisijos susirinkimas „Gilijos“ restorane buvo nufilmuotas ir parodytas per „Lietuvos ryto“ televiziją ir plačiai aprašytas respublikinėje spaudoje, todėl nėra jokios prasmės aiškintis, ar iš tikrųjų taip buvo, L. Masiulienė nusileido: „Mano darbinėje praktikoje dokumentų pasirašymo restorane nėra buvę.<….> E. Černeckio elgesį įvertinsime.“

Susiję: tv.lrytas.lt reportažas apie E. Černeckio vadovaujamos valstybinės komisijos susirinkimą:
http://tv.lrytas.lt/?id=13619931131361152020

6 skaitytojų komentarai
Joo 2013 kovo 1d., 11:3288.118.191.58

Esminis klausimas. Ar pavyzdžiui E Černeckiui iš viso yra draudžiama įeiti į restoraną, ir ten ką nors pasirašyti? Ar yra reglamentuota kurioje vietoje privalo būti pasirašomas priėmimo aktas? Ar kitiems priėmimo komisijos dalyviams įėjus į restoraną E. Černeckis privalo likti už durų? Aš nesu nei už nei prieš, bet į šiuos klausimus rašant publikaciją reikėtų atsakyti.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 21

Atsakyti

Na joo 2013 kovo 1d., 12:1284.15.186.165
ir vėl praleidai progą patylėti…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 6

Atsakyti

Nu Juo :) 2013 kovo 2d., 11:2778.61.57.176
Aišku , kad niekas nedraudžia pareigūnui, ar tarnautojaui, laisvai pasirinkti eiti ar neiti darbo metu į restoraną :) .
Taip pat, kaip niekas nedraudžia pačiam po pasitraukti iš užimamų pareigų, nelaukiant kol bus įteiktas ,,vilko bilietas”.
Lieka tik klausimas, ar sprendimai priimti tokiomis aplinkybėmis teisisėti. Bet tai, tikriausiai, teismo kompetencijos klausimas

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 5

Atsakyti

Joo 2013 kovo 2d., 17:0488.118.191.58
Jūsų žiniai. Sprendimo teisėtumas nepriklauso nuo to kur jis priimtas : restorane, autobuse kazino bare ar lėktuve ar kruiziniame laive. Sprendimo teisėtumas priklauso nuo to, ar jį priėmė tokį sprendimą galintis priimti asmuo, ir ar to sprendimo turinys neprieštarauja tuo metu galiojantiems teisės aktams.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 7

Atsakyti

Nu Juo :) 2013 kovo 2d., 23:3678.61.57.176

Nu juo, tu šį karta biški į pievas patraukei. Tiesa sakant visai nusikalbėjai. Jei ans ten darbo metu ,,prisipietavo” tiek, kad nebesuprat ką darąs. O taip gali atrodyti. Tai ir ano sprendimas tokios vertės, kokią nustatys teisėjas. Žinoma, jei kas nors jo paprašys…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 4

Atsakyti

2013 kovo 2d., 18:1990.130.136.47
Šitas berniukas sėdi ne savo vežime.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 5

Atsakyti

Rašyti komentarą