Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Tai bent! VRK skyrė premiją R. Steponkui

Publikuota: 2013 sausio 11 Kategorija: Aktualijos, Seimas 2012

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Žmogui, kurio vadovaujama vienmandatės apygardos komisija per rinkimus į Seimą praeitų metų rudenį sugebėjo pirmiau už kandidatus į Lietuvos parlamentą pažeisti rinkimų įstatymą, Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) prieš didžiąsias metų šventes skyrė nemenką vienkartinę piniginę skatinimo išmoką…

Čia apie Šilutės seniūną Raimondą Steponkų, kuris per pastaruosius rinkimus į Seimą buvo vienmandatės Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardos komisijos pirmininkas.

R. Steponkaus vadovaujamą komisiją, švelniai tariant, nesusipratimai lydėjo nuo pat komisijos darbo pradžios. Rugsėjo pradžioje, pažeisdama rinkimų į Seimą įstatymą, apygardos komisija į rinkimų apylinkių komisijas prisaikdino dvi statutines pareigūnes. Todėl vėliau jai teko ištaisyti savo darbo broką, nutraukiant neteisėtai prisaikdintų policijos pareigūnių įgaliojimus.

R. Steponkus tuomet teisinosi, jog taip nutiko todėl, kad per 2008 – ųjų Seimo rinkimus įstatymas nedraudė policijos pareigūnams dalyvauti rinkimų komisijų veikloje… „Šilutės ETA Žinios“ apie tai rašė str.: „Rinkimų tvarkdarius Šilutėje lydi nesusipratimai“.

Rinkimų apygardos komisijos bei paties R. Steponkaus veikla įvairiai vertinta ir vykstant balsavimams.

Nepaisant to, 2012 – ųjų gruodžio 18 d. VRK sprendimu R. Steponkui buvo skirta 95 proc. jo, kaip apygardos komisijos pirmininko, vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio rinkiminiu laikotarpiu dydžio vienkartinė skatinimo piniginė išmoka.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė telefonu, kad vienkartinės skatinimo piniginės išmokos apygardų komisijų pirmininkams ir nariams mokamos įstatymo nustatyta tvarka iš skatinimo fondo (10 proc. kiekvienos apygardos komisijos atlyginimų fondo) už komisijos darbo ir rinkimų organizavimą apylinkėse, reagavimą į galimus rinkimų pažeidimus ir kita.

Oficialių skundų dėl R. Steponkaus vadovaujamos komisijos darbo, Z. Vaigausko teigimu, VRK nebuvo gavusi.

Tačiau VRK pirmininkas negalėjo pasakyti, kokio dydžio vienkartinė piniginė išmoka buvo skirta R. Steponkui. Šilutės seniūnui papildomai išmokėtos pinigų sumos neatskleidė ir VRK Finansų skyriaus vedėja Danguolė Jakštienė, prisidengusi asmens duomenų apsauga(?)

Todėl „Šilutės ETA Žinioms“ neliko nieko kita, kaip paklausti paties R. Steponkaus. Deja, pastarasis irgi buvo nelinkęs labai atvirauti: iš pradžių pusiau juokais pareiškęs, kad tai paslaptis, vėliau vis dėlto prasitarė, kad tos vienkartinės išmokos būta gerokai didesnės už 1000 litų…

Beje, Lietuvoje yra kelios rinkimų apygardos, kuriose skatinamąsias vienkartines išmokas gavo ne vien tik komisijų pirmininkai, bet ir nariai.

4 skaitytojų komentarai
silutiske 2013 sausio 11d., 13:4778.61.235.47
Tokie laikai, kad gerai dirbantys – nereikalingi, o lojalūs tinginai – gerbtini ir dar skatinami tokiais būti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 33 Thumb down 2

Atsakyti

ola 2013 sausio 11d., 14:205.20.111.29
Tik Lietuvoje gali būti tokie akivaizdūs nesusipratimai, aš galvojau, kad tokie žmonės nebegalėtų dirbti tokio darbo, nes jie arba nesusigaudo ką turi daryti arba nenori tai daryti, o gal per daug silpni, todėl lengvai paperkami, bet juk čia Lietuva, čia lietūs lyja….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 3

Atsakyti

Joo 2013 sausio 11d., 20:2888.118.191.58
Aš manau kad premija skirta už tai kad neišrinko Šilutėje Komskio.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 4

Atsakyti

ANTANAS 2013 sausio 11d., 22:145.20.114.140

nepavydekit. gavo ta premija, kita karta jus gausit.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 15

Atsakyti

Rašyti komentarą