Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Potvynio žmonėms ima stigti maisto

Publikuota: 2010 kovo 29 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Maistas į apsemtas sodybas nuo šiol bus tiekiamas tik kartą per savaitę. (L. Mockaus nuotr.)Maistas į apsemtas sodybas nuo šiol bus tiekiamas tik kartą per savaitę. (L. Mockaus nuotr.)

Tačiau Šilutės r. Ekstremalių situacijų valdymo centras (toliau – ESVC) nesiruošia pildyti kiekvienos į potvynio gniaužtus pakliuvusių gyventojų užgaidos, – maistas jiems bus tiekiamas ne dažniau kaip kartą per savaitę. Pagalba ligoniams, kaip lig šiol, bus nuolat teikiama.

Tokį sprendimą Šilutės ESVC priėmė šį pirmadienį, po to, kai dar sykį įsitikino, kad kai kurie potvynio nuo pasaulio atskirtų sodybų gyventojai vis dar yra linkę papiktnaudžiauti valstybės teikiama paslauga.

UAB “Šilutės prekyba” direktorius Egidijus Kuzminskas ESVC nariams pasakojo, kaip prieš posėdį jo žmonės gabeno maistą į Žalgirių kaimą. Vienoje sodyboje prekybininkai sugebėjo įsiūlyti tik 5 litrus geriamojo vandens ir po kilogramą cukraus su druska…

Matyt, žmonės vis dar tikisi, kad gelbėtojų valtis su maistu užsuks į jų kiemą kiekvieną kartą, kai tik jie ko nors pristigs, nusprendė ESCV nariai. Todėl ir buvo nutarta juos sudrausminti: ESVC nariai vienbalsiai pritarė Šilutės r. savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjo Romualdo Renčeliausko pasiūlymui, kad maistas potvynio zonos gyventojams nuo šiol būtų tiekiamas tik kartą per savaitę pagal vietos seniūnų iš anksto parengtą ir su gyventojais suderintą maršrutą ir grafiką. Savaime suprantama, už maistą reikės mokėti, kaip parduotuvėje.

Šilutės ESVC aptarė priemones, kaip aprūpinti maistu potvynio zonos gyventojus.Neturėtų nutrūkti maisto tiekimas ir į Rusnės salą. Kol automobilių eismas kelyje iš Šilutės į Rusnę ribojamas, greitai gendantys produktai – duona, pienas ir daržovės – į “Šilutės prekybos” parduotuvę saloje bus gabenami perdarytu kariniu sunkvežimiu kartu su keleiviais ne rečiau kaip kas antrą dieną. Ne taip greitai gendančių maisto prekių, E. Kuzminsko teigimu, Rusnės prekybininkai neturėtų pristigti.

Pirmadienį po pietų vandens gylis potvynio apsemtame kelyje į Rusnę, giliausioje vietoje, siekė 90 cm (iš ryto buvo 4 cm giliau). Šilutės rajone apsemta daugiau kaip 23 tūkst. hektarų teritorija, į kurią patenka 74 sodybos su 185 gyventojais.

Per praeitą parą vanduo Nemune toliau slūgo. Tuo tarpu jo intakuose vandens lygis žymiai padidėjo: Minijoje – 92 cm, Šyšoje – 29 cm, o Jūros upėje – net 136 cm. Kadangi sinoptikai ir toliau praneša apie lietingus ir vėjuotus orus, tai, R. Renčeliausko nuomone, tokia ekstremali padėtis Nemuno žemupyje gali išlikti dar kokią savaitę.

Rašyti komentarą