Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žala gamtai vis dar neatlyginta

Publikuota: 2012 lapkričio 26 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Prieš porą metų nustačius, kad Šilutėje esančioje bioetanolio gamykloje įvykus avarijai į greta tekančią Šyšos upę išsiliejo chemikalai ir gamtai buvo padaryta didžiulė žala, jos niekas atlyginti nenori.

2010 m. rugsėjį prie upės pakrantės gyvenantys žmonės pastebėjo, jog ėmė masiškai gaišti žuvys, o apie tai informavus vietos aplinkosaugininkus buvo pradėtas tyrimas. Jo metu upės vandenyje pastebėta etilo alkoholio pėdsakų, kurie atvedė iki Šilutėje įsikūrusios etanolio gamyklos “Biofuture”. Paaiškėjo, jog teršalai į aplinką iš jos galėjo patekti įvykus įrenginių gedimams. Tai pripažino ir kompanijos atstovai.

Po periodinių tyrimų ir skaičiavimų Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono agentūroje nustatyta, kad upei padaryta per 1,2 mln. litų, o žuvų ištekliams – beveik 100 tūkst. litų žala.

Dėl šio fakto Šilutės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau jis buvo nutrauktas pritrūkus bendrovės kaltės įrodymų.

Civilinę bylą dėl žalos atlyginimo ėmėsi kontroliuoti Klaipėdos apygardos prokuratūra, kuri su apie 1,3 mln. litų žalos atlyginimo reikalaujančiu ieškiniu į teismą kreipėsi 2011-ųjų gegužę.

Prokurorams iš pradžių pavyko, kad bendrovei būtų pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės – jai neleista naudotis minėta pinigų suma, tačiau kompanijos teisininkai pasiekė, jog šis apribojimas būtų atšauktas.

Tačiau, praėjus jau dvejiems metams nuo incidento, žala dar neatlyginta, o civilinė byla Klaipėdos apygardos teisme tik pradedama nagrinėti – pirmadienį įvyko tik parengiamasis posėdis.

Bendrovės atstovai savo pozicijos vykstant teismo procesui nekomentuoja, tačiau “Biofuture” viešai deklaruoja, jog į aplinkosaugą investuoja milžiniškas sumas. Už aplinkos taršą piniginėmis baudomis ji jau bausta ne vieną kartą, sankcijų sulaukta ir už Šyšos teršimą. Kai kuriais atvejais bendrovė neneigia įvykusių nelaimių bei prisiima kaltę.

“Vakarų ekspresas”

7 skaitytojų komentarai
Taip, 2012 lapkričio 26d., 21:1378.61.35.108
žalos gamtai “Biofuture” nekompensuoja ir nekompensuos, nes turi puikią užtarėją – Šilutės savivaldybės merę D. Žebelienę. Ji šią vasarą pati asmeniškai aplankė įmonės-pažeidėjos vadovą jo valdose, po to mums,rinkėjams, paskelbė, kad jis labai geranoriškas ir gerai tvarkosi. Aleliuja. Tokį politinį užnugarį įgijusi(už ką?) spirito gamykla nuo prievolės vykdyti gamtosauginius ieškinius gali išsisukinėti iki begalybės. Ačiū ŽBL (Žebelienės+Balčyčio+Laužiko) tandemui.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 9

Atsakyti

pakalne 2012 lapkričio 27d., 08:1282.135.211.147
kazkaip uab grabupeliai pamirsti, gal ten visai ne srutos isbego?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 2

Atsakyti

Jonas 2012 lapkričio 27d., 09:3582.135.210.42
kazkaip UAB Šilutės vandenys pamiršti, gal ten visai ne nuotekos išbėgo?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

Tegyvuoja ŽBL! 2012 lapkričio 27d., 12:0178.61.35.108
Rajono politikė Nr.1 Žebelienė viešais pareiškimais teisina ir nuo atsakomybės išsisukti padeda “Biofuture”, Laužikas- “Šilutės vandenims” ir “Šilutės polderiams”, Balčytis- “Grabupėliams”… Tai- beveik šešerių metų gamtos žaizdų istorija, prasidėjusi 2007 kovą ir tebesitęsianti. Žurnalistai visuomenei to niekada neleido pamiršti, o valdžiažmogiams- kaip vanduo nuo žąsies. Jiems šie teršalai, gulintys ant jų sąžinės, netrukdė ir netrukdo užimti aukštus postus savivaldybėje.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Sigalas 2012 lapkričio 27d., 14:3888.119.138.11

Siulau pakeisti inicialu eile ŽLB – Žlobai.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Nepartinis 2012 lapkričio 27d., 10:4088.118.191.58

Aš mąstau kad reikia kuo griežčiau bausti šį svetimkūnį, nes jis ignoruoja ir negerbia mūsų rajono ūkininkų verčia juos per dienas ir naktis tūnoti eilėse dėl žllaugtų, kai tuo tarpu iš kitų rajonų atvažiavę išsiveža geriausios kokybės ir be elės. Kyla pagrįstas klausimas, ar rajonui bereikalinga tokia kloaka,teršanti mūsų aplinką, gar geriau iš vis tegul kraustosi.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 8

Atsakyti

irgi nepartinis bet su protu 2012 lapkričio 27d., 13:22194.110.220.242
Kas ką verčia tūnoti, netūnok – nusipirkite “Pigių pašarų” iš parduotuvės ir šerkite. Ko puolat į eilės prie tų žlaugtų ? Nemokamai duoda – kaip neimsi :) O geriausia kokybė ir be eilės – turi nustatytas kainas, gal vertėtų pasidomėti ? Toje kloakoje dirba apie šimtą rajono žmonių, mokami mokesčiai ir t.t. Kas mokės “nepartiniui” soc.pašalpas, kompensacijas, pensijas jei Lietuvoje įmones pradės uždarinėti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą