Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Iš potvynio siurprizų nebelaukiama

Publikuota: 2010 kovo 26 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Ledai Nemune pajudėjo – sangrūdos, kurios ryte grasino dar labiau išsiplėsiančiu potvyniu ir didesniais nuostoliais, išsiskirstė, upe plaukia pavienės ledo lytys. Specialistų nuomone, tikriausiai ledo sprogdinimo darbų daugiau neprireiks.

Šiandien pamaryje besilankantis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis visą Nemuno žemupio teritoriją apžvalgė iš sraigtasparnio.

Komentuodamas įspūdžius ministras teigė, jog dabartinė situacija nėra kritinė.

“Tiesa, dėl pajudėjusio ledo Nemune vandens lygis visa dar kyla: pirmą kartą praskrendant virš apsemto kelio Šilutė-Rusnė ruožo, juo dar vyko transporto eismas, tačiau grįžtant automobiliai jau nebebuvo praleidžiami. Kaip planuojama, potvynio pikas bus šį sekmadienį ar pirmadienį, tačiau 1994 metų lygio, kai buvo apsemta 40 tūkstančių hektarų plotas, neturėtų pasiekti.

Žinoma, kol kas sunku prognozuoti, kaip bus po kelių dienų, bet mes tikimės, jog situacija išsispręs be didesnių netikėtumų – oro temperatūra kyla, ir, manau, gamta padarys savo”, – sakė R. Palaitis.

Pasak ministro, šiandien Šilutėje esantys Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) nariai, taip pat susitikime dalyvavęs Šilutės meras Virgilijus Pozingis bei Seimo narys Audrius Endzinas pripažino, kad gelbėjimo darbams šias metais pasirengta kaip niekada – tarnybos dirba ypač darniai, visose situacijoje žino ką daryti, ir daro tai tikrai gerai.

Norėdamas įsitikinti, ar tokios pat nuomonės yra ir apsemtų teritorijų gyventojai, ministras lankėsi vienoje iš sodybų.

“Jokios panikos, gyventojai situaciją vertina ramiai ir evakuotis niekur nesiruošia. Žmonės net juokavo, kad jau yra persisotinę dėmesio ir teikiamos informacijos “, – sakė R. Palaitis.

Kartu su ministru pamaryje lankosi vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Vainius Butinas.

“Vakarų ekspresas”

Rašyti komentarą