Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Donatas Jaunius apdovanotas už pasiaukojimą ugdant jaunuosius šaulius

Publikuota: 2012 lapkričio 25 Kategorija: Gyvenimas, Žmonės

kam.lt nuotr.Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje pagerbti ir apdovanoti kariai ir civiliai, savo kilniais poelgiais ir pasiaukojančia tarnyba garsinę Tėvynę ir kariuomenę, rodę tarnystės visuomenei pavyzdį.

Viena iš penkių pagrindinių nominacijų – „Už pasiaukojimą ugdant jaunuosius šaulius“ atiteko Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Šilutės 8-osios kuopos vadui Donatui Jauniui, daug metų sėkmingai vadovaujančiam jauniesiems šauliams.

„Jį galima apibūdinti dviem žodžiais „Mokytojas širdimi“. Ugdytojo ir auklėtojo autoritetą pripažįsta net tie jaunuoliai, kurie turi elgesio problemų ir nepaiso vyresniųjų nuomonės. Donatas siekia, kad tokių vaikų požiūris pasikeistų ir taptų pozityvesnis, kad jie suprastų, jog pasaulyje – ne vien blogis. Vaikams iš sunkiau gyvenančių šeimų jis skiria ne tik savo laiką, bet ir asmenines lėšas.

Donato vadovaujami jaunuoliai dalyvauja žygiuose, tvarko kapines, palaiko tvarką švenčių, masinių renginių metu, užsiima kita, visuomenei naudinga veikla. Tik Donato Jauniaus pastangomis vaikai turi galimybę išvykti į užsienyje veikiančias stovyklas. Jo tikslas – vienyti jaunąją kartą bendram darbui.

Matydami Donato pastangas, jauni žmonės pripažįsta, kad iniciatyvumas, darbas visuomenės labui be savanaudiškų paskatų – itin retas atvejis mūsų šiuolaikinėje visuomenėje. Vis dėlto jie tiki, kad lašas po lašo ir akmenį pratašo – geros valios pavyzdys užkrečiamas,“ – rašoma Lietuvos krašto apsaugos ministerijos pranešime.

D. Jauniaus kandidatūrą konkursui „Lietuvos karžygys“ teikė asociacija „Pamario jaunimas“.

Pagrindinį konkurso apdovanojimą – skulptoriaus Romo Kvinto sukurtą Lietuvos karžygio statulėlę – „Už karybos istorijos ir pilietiškumo ugdymą“ pelnė Radviliškio bendruomenės atstovai.

Apdovanojimas „Už pagarbą valstybės tarnybai“ skirtas uždarosios akcinės bendrovės „Nosted mechanika“ direktoriui Dainiui Tvarijonui, “Už drąsą ir profesionalumą“ – kapitonui Nerijui Aleknai, tarnavusiam Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės tryliktojoje Lietuvos karių pamainoje, „Už istorinių vertybių išsaugojimą ir dosnumą“ dimisijos kapitonui Aleksandrui Dagiui.

5 skaitytojų komentarai
Vygantas 2012 lapkričio 26d., 07:5678.61.122.184

Teisingas ivertinimas.Dziaugiuosi.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

siaip 2012 lapkričio 26d., 17:2878.61.113.143

gal ir gerai, teisinga kryptimi jis ugdo jaunimą, bet pats elgiasi nekariškai, dėvėdamas uniformą. Ponas Jauniau, jei jau užsidėjai kareivišką uniformą tai ir dėvėk ją kaip uniformos dėvėjimo taisyklėse parašyta(bet tiktai ne taip, kaip š.m. lapkričio 23 d. prie Vydūno gimnazijos) .

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

DJ atsakymas to siaip 2012 gruodžio 13d., 23:1978.61.123.78

Geras komentaras man, ačiū, tikiuosi “tamstele” suprantate, kad žinau kas šį komentarą parašė!!!(jei nors truputi suprantate PC tai turite žinoti, kad galima matyti kas pasiuntė komentarą) Norite vadovauti, niekuo prieš vadovaukit, bet atsiminkit ką reiškia suburdinacija. Visokiems tokiems dalykams yra garbės teismas, o ne “lojimas” straipsnių komentaruose. S.P.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Šilutiškis 2012 lapkričio 27d., 13:5785.89.243.230

Smagu, kad ir šauliai garsina mūsų kraštą. Ši kuopa yra rodoma pavyzdžiu visoms Lietuvos šaulių rinktinėms. Šiais metais daug gerų darbų padarė. Mačiau kaip vaikai budi švenčių metu, man patiko kaip jie tai daro. Uniforma tikrai keičia žmogų į gerą pusę. Smagu.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

to DJ 2012 gruodžio 14d., 13:1895.154.230.191

Donatai, sujaukta tavo psichika ar elgiesi kaip boba. Zmogus parashe pastaba, jis taves net neizeide, tai tu negalejai nurimti, ejai per portalu redaktorius kad parodytu IP adresa. Tai taip zema, ne gana to kad vedinejies savo shauliukus i darbietes Jagintavicienes kontora, kuriai greiciausiai pirko balsus (teisme irodyta), postina per FB darbieciu projektuose, dabar vel, kaip vadas tersi shauliu kuopos varda. Kitas reikalas kaip koks niekshelis dalina IP adresus, abejoju ar shio portalo redaktorius dave, bet gal komentatorius paliko komentara darbieciu tinklapiuose ir susimove, belieka isiaiskinti kas tai padare. Pakolkas akys krypsta i silutesnaujienas

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą