Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymas Šilutėje: privatus rinkliavos administratorius išgelbės Savivaldybę?

Publikuota: 2012 lapkričio 22 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybėje pastaruoju metu svarstoma ne tik apie galimybę pertvarkyti komunalinių atliekų tvarkymą, išskiriant jį į dvi dalis – mišrių komunalinių ir antrinių žaliavų, bet ir apie vietinės rinkliavos už šią paslaugą administravimo perdavimą privačiai įmonei. Be to, gali būti didinamas ir pats rinkliavos mokestis.

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitete (pirmininkas Arvydas Jakas) šį antradienį Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, vadovaujantis darbo grupei komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo rajone problemoms spręsti, dar kartą pristatė savo pasiūlymus, kaip būtų galima pertvarkyti atliekų tvarkymo ūkį, kad Savivaldybė vieną kartą išsikapanotų iš kas mėnesį pašėlusiu greičiu gilėjančios skolų atliekų vežėjams ir tvarkytojams duobės. „Šilutės ETA Žinios“ apie tai rašė str. „Be komentarų: Šilutės savivaldybės naudą šiukšlių tvarkytojai gaudo?“

Tačiau kai kuriems komiteto nariams to pasirodė maža. Jie ir toliau laikosi nuomonės, kad vietinės rinkliavos administravimą iš Šilutės r. savivaldybės administracijos turėtų perimti privati įmonė. Esą privatininkas greičiau išieškotų iš skolininkų delsiamą mokėti rinkliavos mokestį, o Savivaldybė nusikratytų papildomų rūpesčių.

Savivaldybės administracija tam neprieštarauja. Tačiau, anot V. Kamarausko, pirma reikia pertvarkyti pačią atliekų tvarkymo sistemą, skelbiant du atskirus konkursus mišrioms komunalinėms atliekoms ir antrinėms žaliavoms rajone rinkti, sumažinti rinkliavos mokesčio lengvatų gyventojams ir galbūt padidinti patį rinkliavos mokestį, kad surenkami mokesčiai bent jau padengtų atliekų surinkimo ir tvarkymo kaštus.

Dabar gi kiekvienas mėnuo Savivaldybei neša maždaug po 50 tūkst. litų nuostolį, o bendras įsiskolinimas atliekų vežėjams ir tvarkytojams jau viršijo 2 mln. Lt. Norint, kad surenkami mokesčiai bent jau padengtų kaštus, rinkliavą gyventojams reikėtų didinti nuo 16 iki 22 centų už jų turimo būsto kvadratinį metrą. Bet čia tik tuo atveju, jeigu visa kita liktų kaip dabar. O jeigu atliekų ūkis būtų pertvarkytas kaip siūlo V. Kamarausko vadovaujama darbo grupė, rinkliavos mokesčio galbūt nereikėtų tiek didinti.

Galutinis sprendimas dėl konkurso atliekoms tvarkyti išskyrimo į dvi dalis turėtų būti priimtas dar šį mėnesį, o konkretūs darbo grupės pasiūlymai dėl vietinės rinkliavos mokesčio dydžio ir lengvatų Tarybos komitetus pasieks gruodį. Jeigu dar šiemet bus priimtas sprendimas keisti rinkliavos dydį ir (arba) mažinti lengvatų, naujas šio mokesčio tarifas įsigalios nuo kitų metų balandžio pradžios.

Susiję str.: “Nutylėta tiesa irgi melas”

11 skaitytojų komentarų
pakalne 2012 lapkričio 21d., 14:2882.135.211.147

uz siuksliu pristatyma i klaipedos savartyna yra imamas apie 50 lt. mokestis kuris lieka savartynui. paskaiciuokit kiek reikia sumoketi tokio mokescio ir pamatysit kas lieka operatoriui.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Atsakyti

Taip, 2012 lapkričio 21d., 14:5878.61.35.108
dar vieną monopolinę siurbėlę- ant mūsų sprando. Nebūtų Jakas, jei nelipintų iš š… bubuko. Prisimenam jo nešvarius sandėrius(dėl greitosios paslaugų) su kyšininku Skiku. Idėjos dvigubu dugnu- tai zuokulų hobi.Ką siūlo dabar? Valdžia įveda prievartinę pinigų rinkliavą, o prie šio kapšo- kad surinktų ir neišvogtų – pastato privatininką. Ir suranda krištolinės sąžinės toki ‘rinkliavininką”. Kas jį ‘peršvies”? Niekas. Nes tai jo privatus monopolinis “verslas”.Betgi net valstybinio monopolinio verslo valdžiažmogiai nesugeba primygti, kad neplėštų tautos. O čia-nenutrūkstanti pinigų upė, iš kurios semk užsimerkęs, ir negausi per nagus. Beje, ir muitai, akcizai, kiti mokesčiai, ne tik rinkliavos šalyje nesurenkamos pagal planuotus lygius, bet į privačias rankas jų administravimas neatiduodamas. Nes tai reikštų biudžetinių išteklių privatizavimą.O Šilutės ‘taipistas” Jakas būtent dėl to grumiasi nagais ir ragais. Žūtbūtinis mūšis – užsėsti aukso gyslą.Viešaisiais interesais šiame šešėlyje nesivaidena.Ir nesivaidens.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 7

Atsakyti

Nepartinis 2012 lapkričio 21d., 18:0688.118.191.58
Taigi privačią įmonę kas sukontrolios, kurią mokesčių dalį ji perdavė valdininkams otkatų pavidalu. Dabar kai mokesčius renka savivaldybė , visos išlaidos matomos, centas į centą kaip ant delno.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 4

Atsakyti

Rasa 2012 lapkričio 21d., 16:025.20.110.146
Gyventojai rūšiuotų šiukšles jei joms būtų taikomas mazesnis mokestis, o ne toks pats kaip ir mišrioms. Motyvacijos rūšiavimui- jokios.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 1

Atsakyti

siaip 2012 lapkričio 21d., 17:4878.61.113.143
vistiek nesuprantu: kodėl privatus greičiau išieškotų pinigus iš skolininkų, o ką savivaldybės klerkai negali to padaryti ir tada kyla klausimas už ką jie algą gauna. o mokam visi mes……

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 3

Atsakyti

RS 2012 lapkričio 21d., 18:3278.61.84.129
Atiduokit siuksliu versla privaciai firmai ir savivaldybes klerkai suzaliuos….kaip ir su uostu

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 4

Atsakyti

TEIP, 2012 lapkričio 21d., 22:0981.7.78.252

… grupiniai padirbėjus ir paaiškės formulės “skestančiųjų gelbėjimas-skestančiųjų reikalas” autorius. Pristatytinas atitinkamai “atsiprašau-pypt” nominacijai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 5

Atsakyti

Stasys 2012 lapkričio 22d., 07:425.20.105.0
Kol šiukšles vežė komunalinis, kainos buvo normalios, o kai šiukšlių verslą perėmė RUBIKONAS, patys matome kas gavosi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

Kastytis 2012 lapkričio 22d., 09:0885.206.87.61
Atiduokite atlieku surinkima Stankeviciui.Jis geriausiai su tuo reikalu tvarkuosi ir geriausiai moka. Suteneris ir pirslys jau pas ji :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 0

Atsakyti

pakalne 2012 lapkričio 22d., 11:1182.135.211.147
jei rubikonas , turedamas 2ooo.ooo lt. nedamokejima is sav. puses, dirba toliau, vadinasi ta skola yra popierine- prirasymai ir t.t. detalus tikrinimas duotu nauda ir galimybe nurasyti ta isiskolinima.tikriausiai ,veza siuksles is sono t.y. uz kurias nepriklauso moketi savivaldybei. cia yra kontroles klausimas.o valdiskos strukturoms su kontrole prastai, ypac kai reikia kontroliuoti toki rubikona.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

edward's 2012 lapkričio 24d., 12:3881.7.78.91
Manau, kad be kita ko, atliekų rūšiavimo sistema įsisiūbuotų tiktai tuomet, jeigu Lietuvoje visoms pakuotėms būtų taikoma užstato sistema. Šiuo metu užstato sistema veikia tik perkant į
butelius supilstytą alų, girą ir kai kuriuos kitus alkoholinius gėrimus. Dabar gyventojai iš esmės yra apvagiami. Jie sumoka ir už pakuotę, tačiau neturi galimybės susigrąžinti šio mokesčio. Jeigu veiktų užstato sistema, net ir gamintojai būtų suinteresuoti surinkti pakuotes ir pasiektume geresnių atliekų rūšiavimo rezultatų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą